Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ludziom to nie służy, a pieniądze są wydane


Mieszkańcy okolicznych ulic wielokrotnie zwracali się o oświetlenie kilkusetmetrowego odcinka ulicy Przemysłowej, pomiędzy ulicą Piłsudskiego a Sokalskiego. Gdy wreszcie kilka dni temu doczekali się montażu dosłownie jednej dodatkowej oprawy oświetleniowej, okazuje się, że została zamontowana tak, że oświetla drogę dojazdową do prywatnej firmy, którą mieszkańcy nigdy nie chodzą. Taką bezmyślnością oburzona jest mieszkająca tam pani Marta Obrębska.


– Kilkakrotnie zwracaliśmy się jako mieszkańcy o oświetlenie tego odcinka od ulicy, bo tu jest ciemnica. Po naszych kilkuletnich prośbach zamontowano nam latarnię oświetlającą. Ale jak? To jakiś nonsens. Ja nie byłam w domu,  gdy przyjechali zamontować. Dopiero wieczorem córka mówi: „mama, mamy latarnię”. Więc wyszłam do wyjścia, popatrzyłam i mówię: „ jak było ciemno, tak i jest ciemno”. Jakiej to trzeba bezmyślności, żeby tak zamontować lampę. To chyba dla przedsiębiorcy jest zrobione. Gdyby jeszcze ta latarnia była zamontowana na rogu ulicy Czechowskiej, to coś by to dało. Nie dopytałam jeszcze kto podjął taką decyzję. Jak to zobaczyłam to śmiech mnie ogarnął. Ludziom to nie służy, a pieniądze są wydane – opowiada pani Marta Obrębska.

– Ja nie twierdzę, że burmistrz nas ignoruje. Gdy zwracam się osobiście, stara się zawsze jakoś załatwić sprawę, ale ci pracownicy robią mu czarną robotę – dodaje.

Pani Marta od niemal sześćdziesięciu lat mieszka na tej ulicy. Ma jednak porównanie jak wygląda oświetlenie na innych ulicach miasta.

– To najstarsze osiedle na Wólce, mieszkam tu od 1960 roku, ja tu wszystko znam. Szlag mnie trafia, gdy na takiej ulicy Narcyzowej, gdzie ulica nie jest dłuższa jak ta, a tam jest siedem latarni!  Czy dlatego, że na jednym rogu mieszka pani radna Bieńkowska, a na drugim siostra pani Aptowicz?- pyta pani Marta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlichal
Mlichal
2 lata temu

Pani Marcie również nie pasuje parkowanie na chodniku strasznie się zbulwersowala jak wyjechałem dwoma kołami na ten chodnik

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pani Marcie również nie pasuje parkowanie na chodniku strasznie się zbulwersowala jak wyjechałem dwoma kołami na ten chodnik

Zaintrygowany
Zaintrygowany
2 lata temu

Pani Marto, gdzie zamierza Pani kandydować do Rady Moasta czy na przewodniczaca zarzadu osiedla?? Wszyscy wiwdza ze jesy pani kłótliwa osobą i nigdy nic pano nie pasuje. Widac by to chociaz po tym zgloszeniu do mediów sprawy 1 lampy haha. Nie zadała sobie pani trudu spytania w um czy to na pani wniosek czy to juz wszystko czy ktos tam chcial. Ale powiadomic codziennik juz pani szybko nr znalazla. Pożal sie Boże nad takimi krzykaczami, których w kraju niestety sporo mamy.

Jan
Jan
2 lata temu

Nie jestem zaskoczony, że burmistrza przeciwnicy będe atakować przy kazdej okazji – w koncu rok wyborczy i kilku ambitnych pieniaczy ma ambitne plany. Niech piszą, a mądrzy niech pamiętają po co oni to robią.

Observer
Observer
2 lata temu
Reply to  Jan

Jan – dołącz do morsów, jak wejdziesz do zimnej wody, to może bardziej realnie spojrzysz na działania obecnego burmistrza.
Tu nie chodzi o rok wyborczy, tu chodzi o ciągłe mydlenie ludziom oczu, a to już się ciągnie prawie 12 lat.
Tego już naprawdę dosyć.
Miarka się przebrała.
Jak to mówią: nosił wilk razy kilka, w końcu ponieśli wilka 😀

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  Jan

I niech pamietaja kto trwoni ich pieniadze
Mnie też nie dziwi ze. Czesc ludzi na glowie stanie i w tył… Wejdzie byle tylko intratne stołki zachowac

Nieznajomy
Nieznajomy
2 lata temu

Pani Marto pani to nic nie będzie pasowało ,co by nie zrobił to będzie źle, bo nie po pani myśli.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Jak widać na zdjęciu zawieszanie latarni na tym słupie ogólnie jest bez sensu bo żadna w sposób prawidłowy nie oświetli odcinka ulicy (raczej prywatne podwórko) a ich moc nie będzie wykorzystana w pełni na oświetlenie ulicy. Wraca sprawa kompleksowego podejścia do tematu a nie wykonywania działań doraźnych.

Z R ..
Z R ..
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czytaj dziadostwa

Wanda i Banda
Wanda i Banda
2 lata temu

Drodzy mieszkańcy, spokojnie. Megitza nam zaśpiewa, zatańczymy wokół d..y i będzie fajnie 🙂

Wildthing
Wildthing
2 lata temu
Reply to  Wanda i Banda

Takiego pseudohitu nie słyszałem dawno

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

Na kladke wydane na rewitalizacje wydane na lampe wydane a to nasze pieniadze to nie sa jakies tam pieniadze miasta to sa nasze pieniadze. Niestety zmarnowane

człek
człek
2 lata temu

Co ta kobieta gada za głupoty, przecież to jasno widać, że to nie miasto tylko zakład energetyczny zawiesił. I na ich własnym, starym słupie. Pewnie miasto nie wydało na to ani grosza. No ale żeby pokrzyczeć na burmistrza jest zawsze okazja.

JFK..
JFK..
2 lata temu
Reply to  człek

Tak tak tp zaklad energetyczny
Przechodzili zl ampami i powiesili a co
Czy tam w umm myslicie ze w miescie nieszkaja tylko idioci
To nie komuna ze jest jakis tam zaklad energetyczny co to lampy zawiesza
Za oswietlenie ulic (miejskich) płaci miasto i miasto(urzad oczywiscie) zleca montaż a ze robia to fachowcy elektrycy dziwne wcale no i od tego jest inwestor zeby tego montażu pilnował bo to sa nasze pieniadze

JFK..
JFK..
2 lata temu

: „Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!”

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

A rdny Poll na sesji mowil o oswietleniu i slusznie mowil to co radni pana burniszcza sie smiali a co to za kwota 60 tys a okazuje sie ze ludzie na oswietlenie czekają wystarczy sluchac a swoja droga to czy ktos sprawdza jak w Mławie realizowana sa miejskie inwestycje chyba nie

Interesantka
Interesantka
2 lata temu

W urzędzie miasta już taki zwyczaj jest, jak dzieci we mgle. Niektórzy pracują tam już ładne parę lat, a zachowują się jak syn kurzu i wiatru, czyli tuman. Wszystko załatwiane na ostatnią chwilę, nie mają bladego pojęcia co robią.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Pani Marto, za bardzo Pani chyba wierzy w to co burmistrz mówi.
Bur5mistrz co innego mówi, co innego myśli i co innego robi – niech Pani i Pani podobni mieszkańcy naszego miasta w końcu przetrą oczy i spojrzą realnym wzrokiem na poczynania włodarza, nie na próżno mówi się o tym panu „złotousty”.
Nikt temu panu czarnej roboty nie robi. Takie widać zostały podjęte decyzje w ratuszu.
Nie od dziś wiadomo, że obecnego burmistrza wylansowali biznesmeni i burmistrz dba przede wszystki o biznesmenów, a przeciętny Kowalski? – jemu zawsze można oczy zamydlić.

marek
marek
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

To prawda całą tą rządzącą ekipę darmozjadów należy wywalić na najbliższych wyborach. Burmistrz propaguje bzdury, bzdurne hasła myśląc, że ciemnej masie tym zamydli oczy. Mławą rządzi od lat klika darmozjadów i pasożytów, popleczników. Mława to miasto zarośnięte bylicą i korupcją.