Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

O krok od nieszczęścia. Zerwany gazociąg koło szkoły w Morawach


Cztery zastępy straży pożarnej podjęły działania ratownicze w związku z zerwaniem podczas robót ziemnych linii gazowej niskiego ciśnienia, biegnącej płytko pod ziemią w pasie drogowym. Uszkodzenie nastąpiło tuż obok szkoły w Morawach. Do awarii doszło na szczęście jeszcze przed rozpoczęciem lekcji i przyjazdem autobusu szkolnego. Te dzieci, które już były w szkole zostały ewakuowane. Dyrektorka szkoły Agnieszka Szweig-Sokołowska podjęła decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w dniu dzisiejszym. Strażacy zabezpieczyli wyciek gazu, dalsze czynności podjęło pogotowie gazowe.


– Zgłoszenie o zerwaniu linii przesyłu gazu otrzymaliśmy o godzinie 7:45. Do działań wyjechały dwa zastępy JRG Mława i wóz operacyjny z dowódcą JRG oraz zastępy OSP ze Stupska i Wyszyn Kościelnych. Jeszcze przed przybyciem straży ewakuowane zostały osoby znajdujące się w pobliskiej szkole. Działania straży polegały na powstrzymaniu wycieku gazu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dalsze działania podejmie pogotowie gazowe- podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
5 lata temu

folia była a rura na mapie na pewno też więc mogli szpadelkiem pokopać

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Nie to projektant robil projekt po pijaku i tak wyszlo ,w ogóle nie byl na naszych terenach i tak wychodzi wszystko zajebisie .

Troglo
Troglo
5 lata temu

Może rura była tam za wysoko w gruncie i stąd to wszystko, to ta sama droga w której projektant pomylił się o pół metra?

Strażak
Strażak
5 lata temu

To właśnie nasza Polska rzeczywistość, co innego na mapach, a co innego w terenie… Na takiej głębokości to nawet szczura Pan nie zakopiesz, a co dopiero mówić o gazociągu…

Mławianin
Mławianin
5 lata temu
Reply to  Strażak

I co się Pan dziwisz Panie Strażak—przeciesz mamy fachowca od budowy dróg właśnie tej w Morawach, TO OSOBA INŻ ŚLUBOWSKIEGO, który twierdzi że wszystko jest robione zgodnie ze wskazaniami UNII

Życzliwy
Życzliwy
5 lata temu
Reply to  Mławianin

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj,bo zapewne Ty byś zrobił wszystko idealnie,wypadki się zdarzają wielki Mławianinie.Żal z Ciebie i nic więcej…

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Życzliwy

Jakbym się nie znał to bym się nie wypowiadał. Za dużo tych wypadków w Mławie i powiecie, a to tylko dlatego że mamy takich życzliwych jak ty, którzy każdą bzdurę przekują w SUKCES

pkp
pkp
5 lata temu
Reply to  mławianin

@mławianin nie zaśmiecaj forum.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  pkp

pkp—wsiądz do pociągu byle jakiego, a wtedy forum będzie czyste, i odjedz w siną dal, jak bardzo wam przeszkadza me pisanie postów i wytykanie błędów, to widać po waszych postach, no ale cóż śmieci nie szybko znikną z tego portalu, bo wasze podejście do spraw jest zerowe, piszecie tylko dla samego pisania.

Morawianin
Morawianin
5 lata temu
Reply to  Mławianin

Człowieku co wspólnego ma Ślubowski z gazociągiem zbudowanym ponad 20 lat temu?! Skąd w Tobie tyle jadu?! Gazociąg ułożony został na głębokości 30 cm, a więc zupełnie niezgodnie z żadnymi wskazaniami, a już na pewno nie UE.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Morawianin

Morawianin—-zadałeś pytanie to ci odpowiadam, Pan Ślubowski, ma tyle wspólnego z gazociągiem, że gdyby nie ruszał robót drogowych, pod zle przygotowany projekt, to gazociąg leżał by spokojnie następne 20 lat. A przyszedł wam „fachowiec” i spieprzył całą robotę, bo po prostu zapomniał zapoznać się z planami jak przebiegała budowa gazociągu, no ale 20 lat temu inż. inaczej kształcono.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x