Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

O krok od nieszczęścia. Zerwany gazociąg koło szkoły w Morawach


Cztery zastępy straży pożarnej podjęły działania ratownicze w związku z zerwaniem podczas robót ziemnych linii gazowej niskiego ciśnienia, biegnącej płytko pod ziemią w pasie drogowym. Uszkodzenie nastąpiło tuż obok szkoły w Morawach. Do awarii doszło na szczęście jeszcze przed rozpoczęciem lekcji i przyjazdem autobusu szkolnego. Te dzieci, które już były w szkole zostały ewakuowane. Dyrektorka szkoły Agnieszka Szweig-Sokołowska podjęła decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w dniu dzisiejszym. Strażacy zabezpieczyli wyciek gazu, dalsze czynności podjęło pogotowie gazowe.

KSP Mława nabór

– Zgłoszenie o zerwaniu linii przesyłu gazu otrzymaliśmy o godzinie 7:45. Do działań wyjechały dwa zastępy JRG Mława i wóz operacyjny z dowódcą JRG oraz zastępy OSP ze Stupska i Wyszyn Kościelnych. Jeszcze przed przybyciem straży ewakuowane zostały osoby znajdujące się w pobliskiej szkole. Działania straży polegały na powstrzymaniu wycieku gazu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dalsze działania podejmie pogotowie gazowe- podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "O krok od nieszczęścia. Zerwany gazociąg koło szkoły w Morawach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
jan
Gość

folia była a rura na mapie na pewno też więc mogli szpadelkiem pokopać

Mieszkaniec
Gość

Nie to projektant robil projekt po pijaku i tak wyszlo ,w ogóle nie byl na naszych terenach i tak wychodzi wszystko zajebisie .

Troglo
Gość

Może rura była tam za wysoko w gruncie i stąd to wszystko, to ta sama droga w której projektant pomylił się o pół metra?

Strażak
Gość

To właśnie nasza Polska rzeczywistość, co innego na mapach, a co innego w terenie… Na takiej głębokości to nawet szczura Pan nie zakopiesz, a co dopiero mówić o gazociągu…

Mławianin
Gość

I co się Pan dziwisz Panie Strażak—przeciesz mamy fachowca od budowy dróg właśnie tej w Morawach, TO OSOBA INŻ ŚLUBOWSKIEGO, który twierdzi że wszystko jest robione zgodnie ze wskazaniami UNII

Morawianin
Gość

Człowieku co wspólnego ma Ślubowski z gazociągiem zbudowanym ponad 20 lat temu?! Skąd w Tobie tyle jadu?! Gazociąg ułożony został na głębokości 30 cm, a więc zupełnie niezgodnie z żadnymi wskazaniami, a już na pewno nie UE.

mławianin
Gość

Morawianin—-zadałeś pytanie to ci odpowiadam, Pan Ślubowski, ma tyle wspólnego z gazociągiem, że gdyby nie ruszał robót drogowych, pod zle przygotowany projekt, to gazociąg leżał by spokojnie następne 20 lat. A przyszedł wam „fachowiec” i spieprzył całą robotę, bo po prostu zapomniał zapoznać się z planami jak przebiegała budowa gazociągu, no ale 20 lat temu inż. inaczej kształcono.

Życzliwy
Gość

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj,bo zapewne Ty byś zrobił wszystko idealnie,wypadki się zdarzają wielki Mławianinie.Żal z Ciebie i nic więcej…

mławianin
Gość

Jakbym się nie znał to bym się nie wypowiadał. Za dużo tych wypadków w Mławie i powiecie, a to tylko dlatego że mamy takich życzliwych jak ty, którzy każdą bzdurę przekują w SUKCES

pkp
Gość

@mławianin nie zaśmiecaj forum.

mławianin
Gość

pkp—wsiądz do pociągu byle jakiego, a wtedy forum będzie czyste, i odjedz w siną dal, jak bardzo wam przeszkadza me pisanie postów i wytykanie błędów, to widać po waszych postach, no ale cóż śmieci nie szybko znikną z tego portalu, bo wasze podejście do spraw jest zerowe, piszecie tylko dla samego pisania.

wpDiscuz