Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zniknęły krzyże w szpitalnej sali. Co się z nimi stało?


– Mieszkańcy miasta Mławy zadawali mi takie pytanie, chodzi tutaj o kwestię obecności krzyży na sali szpitalnej. Czy to jest prawda, że te krzyże zostały zdjęte i czy zostały zdjęte na czas remontu  w niektórych salach i czy one powróciły, chciałbym uzyskać informację w tej sprawie – taką kwestię podniósł radny powiatowy Jan Łukasik podczs ostatniej sesji rady powiatu w dniu 29 września.


Kwestię obecności krzyży w salach szpitalnych „na gorąco” wyjaśniała wicestarosta Barbara Gutowska.

– Na skutek zapytania skierowanego do nas drogą telefoniczną ten problem skierowaliśmy do szpitala. I rzeczywiście tak się stało, że ktoś podjął decyzję o zdjęciu krzyży z sal dla chorych. Tak się zdarzyło, że na jednej czy dwóch salach, tam gdzie był przeprowadzany remont, rzeczywiście tak się stało, że ktoś zapomniał o tym, żeby ten krzyż wrócił na swoje miejsce. Temat został wyjaśniony. Nie ma już żadnego problemu z tym faktem – wyjaśniała wicestarosta Gutowska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
automata
automata
5 lata temu

nie jestem za ani przeciw, przy czym cenię ludzi o otwartych horyzontach, zaś wszelkiego rodzaju fanatycy mnie przerażają, tak jak i ta niepokojąca dyskusja 🙁

A.K.
A.K.
5 lata temu
Reply to  automata

Kolejne wielkie reformy. Za jakiś czas będzie co robić bo trzeba będzie wprowadzać krzyże do sal szpitalnych. Akurat postać Chrystusa i symbol krzyża są uznawane przez wiele religii. Nie rozumiem komu to mogło przeszkadzać.

Liberał
Liberał
5 lata temu

To ciekawe, napisałem komentarz krytyczny na temat krzyży zawieszanych wszędzie i się nie ukazał mimi prawidłowego logowania.

automata
automata
5 lata temu
Reply to  Liberał

a może po prostu źle przepisałeś kod z obrazka :/

Przyszłość
Przyszłość
5 lata temu

Po co te zbędne komentarze i kłótnie o krzyż czy nie ma ważniejszych spraw … Czas przy następnych wyborach podziękować tego typu kandydatom na radnych. Ci ludzi nie wnoszą żadnej jakości do obrad a co za tym idzie nic dobrego dla naszej lokalnej społeczności nie zrobili przez tyle lat.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Przyszłość

SUPER KOMENTARZ—DZIĘKI!!!—-MŁAWIE SĄ NAPRAWDĘ POTRZEBNE ZMIANY

xyz
xyz
5 lata temu

Taki jest skutek długoletniego wpływu lewacta i walki z krzyżem. [wymoderowano] i araby wchodzą na głowę bo wiedzą, że mogą, widząc słabych duchowo i kulturowo baranów. W centrum Kopenhagi przed największą katedrą stoi pomnik jakiegoś stwora ze sterczącą fujarą, a na fasadzie światyni wisi napis „We are not the church”. W Szwecji jakaś [wymoderowano] pastor [wymoderowano] (!!) tego ich pseudo kościoła protestanckiego zaproponowała, żeby pościągać krzyże w kościołach bo to może urazić ateistów i imigrantów. Brak słów…

Gnac Komuchow- Czerwona Zaraze
Gnac Komuchow- Czerwona Zaraze
5 lata temu
Reply to  xyz

Masz kompletna racje.
Swiat na opak.
Jak im krzyze orzeszkadzaja, to niech wieszaja polksiezyce.
Lewactwo, feministki, [wymoderowano], araby, to orzyczyna upadku kultury zachodu.
Czasy postmodernizmu okazaly sie prolegomena do dekandentyzmu.
Gonic komunistow, i wszelkiej masci odlamy, ktore niszcza rodzine, zwiazki malzenskie, jednosc, kulture i tradycje.
Gonic i nie popuscic.

pfffff
pfffff
5 lata temu
Reply to  xyz

To ICH sprawa i nie TWOJE „podwórko”. Dla mnie „brak słów” to te „ciasne” komentarze pełne nienawiści. Bleeee

Mlawa
Mlawa
5 lata temu

Komu przeszkadza Krzyż? Wystarczy obejrzeć film o egzorcyzmach ,odpowiedź oczywista .

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Woda święcona nie wywołuje we mnie żadnej febry itp, a więc chyba mnie szatan nie opętał.
Tylko dla mnie nieistotne jest czy jest krzyż czy go nie ma. Ja mogę się modlić i w środku lasu czy na pustyni, byle mieć do tego odpowiednie warunki, bo do modlitwy trzeba się skupić, a nie latać wzrokiem na prawo i lewo i widzieć wszystko i wszystkich, jak to niektórzy robią podczas mszy w kościele. Kościół jest świetnym miejscem na modlitwę, ale najbardziej wtedy, gdy panuje tam cisza i spokój.

olo
olo
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie oceniaj i nie osądzaj. Widać słabo się skupiasz na modlitwie skoro widzisz jak inni patrzą na lewo i prawo. Zatem sam spoglądasz w rożnych kierunkach zamiast modlić się. Patrz na siebie nie na innych i skup się na modlitwie. Jeśli jesteś chrześcijaninem to pewnie wiesz, że krzyż to symbol męki pańskiej. Ci chorzy, cierpiący noszą swój własny krzyż. Pamiętaj, że krzyż to święty symbol. Za ten krzyż co 3 minuty umierają na świecie chrześcijanie z rak muzułmanów. A świetne miejsce to może być na plaży.
Pozdrawiam.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  olo

Nie oceniaj i nie osądzaj.

mlawianin
mlawianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

—Jarząbek sam widzisz że dyskusja z nawiedzonymi przynosi takie teksty, oni wiedzą wszystko najlepiej,

olo
olo
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ja Cie nie oceniam. Nie napisałem czy robisz źle czy dobrze. Czy jest tam słowo potępienia z mojej strony? Nie. Jeśli jestem nawiedzony to pozytywnie . Każdy ma prawo do własnych przekonań. Mi to nie przeszkadza. Ciesz się że żyjesz w wolnym kraju, bo tu gdzie mieszkam za okazywanie wiary możesz zapłacić wysoką cenę, nawet życie. Pozdrawiam.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  olo

Bardzo śmieszne, to ja w takim razie też nie oceniam nikogo, a więc jaki sens ma Twoja wypowiedź?
Z mojej strony to koniec dyskusji z Tobą. 🙂
Baw się dobrze tam gdzie jesteś.

Gość
Gość
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Panie Jarzabek. Będąc w Kościele skup sie na sobie a nie na tych co sie rozgladaja. Sam twierdzisz, że ludzie co nie którzy rozglądaja się. A więc skąd to wiesz? Bo sam się rozglądasz .

Przeszkadza Komuchom
Przeszkadza Komuchom
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Komuchom przeszkadza Krzyż.
Czerwona zaraz opanowala Europe i Polskę.
Gnać to dziadostwo, co walczy z chrzescijaństwem.

mlawianin
mlawianin
5 lata temu

najlepiej pogonić to dziadostwo które pisze takie teksty, bo ostatnio za „dobrej zmiany” „tego”dziadostwa'” namnożyło się także w Mlawie

Komunioza- choroba lewackich Stalinowcow
Komunioza- choroba lewackich Stalinowcow
5 lata temu
Reply to  mlawianin

Czy ktos w rodzinie byl powiazany z jedyna sluszna partia w okresie komunizmu?

pfffff
pfffff
5 lata temu
Reply to  mlawianin

całkowicie się zagadzam :((((((((((

stukpuk
stukpuk
5 lata temu

Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza. Ludzie, dajcie spokój, niech każdy się trzyma swojego obszaru duchowego.

Mlawa
Mlawa
5 lata temu

Brano Panie Łukasik za chrześcijańską postawę. Jest demokracja i na szczęście mamy więcej katolików niż ateistów. Łatwo być ateistą jak się komuś powodzi i osiąga sukces, ale bardzo trudno jak leży na łożu śmierci.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Można ze sobą do szpitala wziąć jakiś święty gadżet, np. różaniec, na to łoże śmierci.
wW szpitalu nie wszystkie łóżka są chyba łożami śmierci?
Ps. Są jeszcze i inne wyznania, nie wszyscy są katolikami, jest jeszcze np…. islam

Mirząbek
Mirząbek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jedź do Turcji lub Egiptu, i powiedz że chcesz powiesić krzyż w hotelu, jak … wrócisz 🙂 to pogadamy… A gadżety to są w sklepie, a nie w kościele

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Mirząbek

Tu się nie pisze o kościele, tylko o szpitalu, jeśli już…

Think more
Think more
5 lata temu
Reply to  Mirząbek

gadżet, gadget [wym. gadżet] – niewielki przedmiot, zwykle niepełniący funkcji użytkowej – a więc niekoniecznie muszą być w sklepie obrażalski Mirząbku.

Obrońca Krzyża
Obrońca Krzyża
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Brawo!
Krzyż jest obroną przed zakusami złego. Tylko Ci, którzy nie dostrzegają nieskończenie wielkiej ofiary śmierci Jezusa, opluwają krzyż.
Jezus, obiecał piękne rzeczy czcicielom Krzyża. Oto one:
Obietnice dane przez Pana Jezusa za uczczenie Krzyża

Ci, którzy zawiesili w swoim mieszkaniu albo w pracy krzyż i ozdabiają go kwiatami, otrzymują w swoim zawodzie w pracy wykonywanej, oraz we wszystkich przedsięwzięciach wiele błogosławieństwa i korzyści, a w swoich cierpieniach i kłopotach szybką pociechę i pomoc.
Ci, którzy w doświadczeniach i walkach, a przede wszystkim gdy zniecierpliwienie i złość ich rozdrażniła, spojrzą przez kilka minut na Krzyż, natychmiast zapanują nad sobą i staną się zwycięzcami nad pokusa i grzechem.
Ci, którzy codziennie przez 15 minut rozmyślają o Moich cierpieniach na krzyżu już wkrótce będą znosić swoje cierpienia, nieprzyjemności i dolegliwości, zrazu z cierpliwością a później z radością.
Ci, którzy dość często z głębokim żalem z powodu ich winy i grzechu, rozmyślają o Moich Ranach na krzyżu, wkrótce nabędą głębokiego wstrętu do grzechu.

A.K.
A.K.
5 lata temu

Znalazł się trzynasty apostoł. Skąd Ty czerpiesz takie pomysły?

Obronca Krzyza.
Obronca Krzyza.
5 lata temu
Reply to  A.K.

Trzeba umiec szukac, a kto szuka ten znajdzie.

A.K.
A.K.
5 lata temu

Wiesz co, Bóg mnie kiedyś wysłuchał. On chyba nie oczekuje leżenia krzyżem przed ołtarzem, recytowania formulek czy afiszowania się ze swoją ,,dobrocią „. Do każdej miłości trzeba dojrzeć. Ta muzyka musi grać w duszy.

Obrońca Krzyża
Obrońca Krzyża
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Ci, którzy Mój trzygodzinny śmiertelny Strach na krzyżu, ofiarują Ojcu Niebieskiemu jako pokutę, dość często, jednak nie mniej niż dwa razy dziennie, za wszystkie niedbalstwa, obojętność i za zaniedbania natchnień, tym sposobem skrócą sobie kary za to, albo też całkowicie je zniosą, im częściej będą to czynili.
Ci, którzy codziennie odmawiają koronkę do Ran, ale pobożnie i z dużą ufnością, a przy tym rozważają Moje cierpienia na krzyżu otrzymają łaskę, że wszystkie swoje obowiązki wypełnią sumiennie i swoim przykładem spowodują to, że inni będą też to czynić.
Ci, którzy zachęcają swoich bliźnich do uczczenia Św. Krzyża, Najdroższej KRWI, Moich Św. Ran, a jeszcze nadto rozszerzają koronkę do Moich Ran, będą przeze Mnie wysłuchani w ich potrzebach i prośbach.

Obrońca Krzyża
Obrońca Krzyża
5 lata temu
Reply to  Mlawa

Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię.
Ci, którzy trzykrotnie po sobie, nie musi to być w tym samym dniu, może to trwać trzy dni z rzędu, odwiedzą Mój wizerunek krzyża, uczczą Go i ofiarują Ojcu Niebieskiemu z Moją Męką i Konaniem, Moją Najdroższą KRWIA i Ranami, za grzechy swego życia, otrzymają piękną śmierć i umrą bez walki przedśmiertnej bardzo spokojnie i bez strachu.

Zaiste
Zaiste
5 lata temu

Do pomodlenia się wcale niepotrzebne są krzyże, można w ciszy i spokoju modlić się i prosić o łaski bez krzyży i bez świątyń, byle to było szczere i robione z wiarą i nadzieją – wszak Bóg jest wszędzie.
To o czym piszesz wymyślił kler,

mala
mala
5 lata temu

Co z tych krzyzy, jak dobrych lekarzy brakuje???Mi krzyze na salach nie sa potrzebne, a ten radny, jak chce sie modlic, to w Mlawie kosciolow nie brakuje.Nie ma innych zmartwien w naszym miescie???Duperelami najlepiej sie zajmowac i za to brac pieniadze???

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  mala

Dokładnie.
chorzy jak chcą niech przynoszą sobie św. obrazki i niech się do nich modlą ile chcą, może to im pomoże

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  mala

Bo ten Radny ma to do siebie że zajmuje się byle czym, i dlatego został KOMBATANTEM, i tak jest od zawsze to nie zastąpiony aktywista, a Mława ma jeszcze takich wielu.

???????
???????
5 lata temu

Radny? zajmuje się takimi rzeczami??? i to na sesji?????ludzie kochani!!!na co idą nasze pieniądze?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Też mi problem – nie wszyscy chorzy są katolikami.
Gorsze jest to, że z mławskiego szpitala znikają dobrzy lekarze, a zostają miernoty.

Żzzzzzzzz
Żzzzzzzzz
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Sam jesteś miernota. Jak się jest anonimowym to łatwo się obraża. Prawda?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Żzzzzzzzz

Nie przeczę, że też jestem miernotą 🙂
ale ktoś, kto decyduje się zostać lekarzem i składa przysięgę Lekarską powinien się do niej stosować, bo przyrzeka między innymi:
„stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.”,:
A jak jest w Mławie? – chyba wszyscy widzą.
ale uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ps. są i dobrzy lekarze, ale tych, w Mławie, można na palcach policzyć

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x