Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W parku miejskim królowały psy – zobacz zdjęcia


Pod patronatem Burmistrza Miasta Mława Miejski Dom Kultury w sobotę 9 września w  parku miejskim zorganizował happening „Po ludzku o psich sprawach”. Z tej okazji do parku licznie przybyli sympatycy czworonogów, a także opiekunowie ze swoimi pupilami.


Jak zwykle dużą atrakcją, wzbudzającą wiele emocji był konkurs psich piękności. Czworonożnych kandydatów do medali (w dwóch kategoriach wiekowych – szczeniak, pies dorosły) oceniało Jury w składzie: Janina Budzichowska,  Hanna Matecka-Wieczorek oraz Przemysław Pałuba. Dodatkowo w kategorii open wybrano najbardziej utalentowanego pieska, najpiękniejszych psa i suczkę. Dziennikarze przyznali tytuł najbardziej medialnej parze (pies i właściciel) a publiczność przyznała swoją nagrodę.

Osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad lekarzy weterynarii z M-WET Lecznicy i Gabinetu Weterynaryjnego z Mławy. Podczas imprezy rozdawano ulotki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie z informacjami o higienie i bezpieczeństwie w postępowaniu ze zwierzętami oraz broszurki przygotowane przez Urząd Miasta dotyczące m.in. czipowania i adopcji i psów.

Funkcjonował także punkt, w którym można było uzyskać informacje na temat adopcji psów. Dużą atrakcją był pokaz posłuszeństwa i obrony w wykonaniu owczarków niemieckich. Dzieci i młodzież brały udział w przygotowanych dla nich konkursach z nagrodami. Nad całością czuwały i imprezę prowadziły dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Katarzyna Kaszuba i rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz.

RK

Lista laureatów konkursów:

NAGRODY W KATEGORIACH WIEKOWYCH

Kategoria  SZCZENIĘTA

I    ADIS  Renata Ludwiczak
II   PICO  Natalia Brzezińska
III  ŚNIEŻYNKA Karolina Błazińska

Kategoria PSY DOROSŁE

I   HOLLY  Katarzyna Goryszewska
II  KORA   Aniela Kowalska
III POPEK Tomasz Szypulski

Kategoria SENIORZY

brak zgłoszeń – nie przyznano nagród w tej kategorii

KATEGORIE OPEN

Kategoria najpiękniejszy pies
MONO Martyna Pszczółkowska

Kategoria najpiękniejsza suczka
SUNIA Julia Bartkowska

Kategoria najbardziej utalentowany pies
CYMA Agata Rogozińska

Kategoria najbardziej medialna para
OLAF Natalia Pszczółkowska

Kategoria nagroda publiczności
POPKORN Zuzanna Kołakowska

(za: UMM)

« 1 z 5 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gos i A from PEESESE
Gos i A from PEESESE
3 lata temu

a teraz kto nie płaci podatku za psa????

czteryłapy
czteryłapy
3 lata temu

Wszystkie pieski piękne i kochane. Pozdrawiam miłośników czterech łap i zimnych nosków 😉