Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Z Mławy odchodzi 4 wikariuszy – przychodzi 6


fot. parafia św. Rodziny

Słoneczne ogrody Mława

Wakacje to tradycyjnie okres, kiedy dokonują się zmiany personalne w parafiach. Tegoroczne zmiany w mławskich parafiach  są wyjątkowo liczne. W parafii pw. Św. Rodziny zmienią się wszyscy wikariusze, w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika niemal wszyscy. Parafia pw. Św. Jana Kantego, w której w ostatnim czasie w ogóle nie było wikariusza, od 23 sierpnia będzie już go miała. Żadnych zmian personalnych nie będzie w tym roku w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Parafia św. Stanisława BM w Starym Rynku dziś żegna dwóch dotychczasowych wikariuszy: ks. Rafała Kabelisa, który będzie wikariuszem w  parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu i ks. Tomasza Kolczyńskiego, który trafi  do parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie. Na ich miejsce od 23 sierpnia przychodzą: ks. Krzysztof Drzazgowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, ks. Mariusz Przybysz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach oraz Ks. Bogdan Zalewski, który wrócił z misji w Wenezueli.

Do parafii św. Jana Kantego na Wólce przychodzi nowo wyświęcony ksiądz Mateusz Jesień.

Parafia św. Rodziny pożegna

Ks. Roberta Józefa Kępczyńskiego, który mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Z parafii odchodzi również ks. Piotr Gadomski, skierowany na studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W ich miejsce w parafii pracować będą: ks. Marek Czarzasty, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku oraz ks. Paweł Marek Grąbczewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie.

Jedyną zmianą proboszcza w naszych okolicach jest nagłe odejście ze Stupska ks. Sławomira Obrębskiego. Od 17 sierpnia proboszczem w Stupsku jest ks. Karol Kaniecki, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Janusz

Ceglowski niech się wypowie z kim jeździ po wycieczkach zagranicznych.

John

W parafii Św. Rodziny ks. wikariusze nie mają szczęścia do dłuższej pracy. To za sprawą proboszcza trudno jest z nim współpracować. Teraz, kiedy księży należy pożegnać i podziękować im za pracę, ks. Sł.Kowalewski wybrał się na wczasy do USA.

Parafianin

Słowa ks. Piotra z dzisiejszej mszy: Parafia Świętej Rodziny, to wspaniale i wymarzone miejsce na rozpoczęcie posługi kapłańskiej, mówią same za siebie. Były łzy wzruszenia i żal. Nie pisz bzdur, jak nie wiesz. A tak na marginesie, trochę nazwiska ci się pomyliły-ks. Sławomir Kowalski, nie Kowalewski. I może to tłumaczy twoją opinię?

Mławianka

Bardzo szkoda, ale taka służba. Szczęść Boże w nowych miejscach.