Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z Mławy odchodzi 4 wikariuszy – przychodzi 6


fot. parafia św. Rodziny


Wakacje to tradycyjnie okres, kiedy dokonują się zmiany personalne w parafiach. Tegoroczne zmiany w mławskich parafiach  są wyjątkowo liczne. W parafii pw. Św. Rodziny zmienią się wszyscy wikariusze, w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika niemal wszyscy. Parafia pw. Św. Jana Kantego, w której w ostatnim czasie w ogóle nie było wikariusza, od 23 sierpnia będzie już go miała. Żadnych zmian personalnych nie będzie w tym roku w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Parafia św. Stanisława BM w Starym Rynku dziś żegna dwóch dotychczasowych wikariuszy: ks. Rafała Kabelisa, który będzie wikariuszem w  parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu i ks. Tomasza Kolczyńskiego, który trafi  do parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie. Na ich miejsce od 23 sierpnia przychodzą: ks. Krzysztof Drzazgowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, ks. Mariusz Przybysz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach oraz Ks. Bogdan Zalewski, który wrócił z misji w Wenezueli.

Do parafii św. Jana Kantego na Wólce przychodzi nowo wyświęcony ksiądz Mateusz Jesień.

Parafia św. Rodziny pożegna

Ks. Roberta Józefa Kępczyńskiego, który mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Z parafii odchodzi również ks. Piotr Gadomski, skierowany na studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W ich miejsce w parafii pracować będą: ks. Marek Czarzasty, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku oraz ks. Paweł Marek Grąbczewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie.

Jedyną zmianą proboszcza w naszych okolicach jest nagłe odejście ze Stupska ks. Sławomira Obrębskiego. Od 17 sierpnia proboszczem w Stupsku jest ks. Karol Kaniecki, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirko69
Mirko69
1 rok temu

Ciekawe, że więcej pasożytów przychodzi niż odchodzi znaczy Mława wyżywi.

Ela
Ela
2 lata temu

Tęczowe party

Brodacz z Mlawy
Brodacz z Mlawy
2 lata temu

najlepiej jak by wyjechali na stale do Watykanu. to pijawki na ciele społeczeństw. Podatków nie płacą a żrą polski chleb i żyją bez pracy w dobrobycie jak mało kto. najwyższy czas skończyć z tymi trutniami

Jurek
Jurek
2 lata temu

Ale jak córcię do Komunii Św to zarowadziles, żeby prezenty jej nie ominęły. Tak samo do ślubu, bo cywilny to nie to.. Córcia biała suknie musi mieć.
Jak nie pasuje, to nikt Ci nie każe chodzić do kościoła, łaski bez. Przymusu nie ma.

Janusz
Janusz
5 lata temu

Ceglowski niech się wypowie z kim jeździ po wycieczkach zagranicznych.

John
John
5 lata temu

W parafii Św. Rodziny ks. wikariusze nie mają szczęścia do dłuższej pracy. To za sprawą proboszcza trudno jest z nim współpracować. Teraz, kiedy księży należy pożegnać i podziękować im za pracę, ks. Sł.Kowalewski wybrał się na wczasy do USA.

Parafianin
Parafianin
5 lata temu
Reply to  John

Słowa ks. Piotra z dzisiejszej mszy: Parafia Świętej Rodziny, to wspaniale i wymarzone miejsce na rozpoczęcie posługi kapłańskiej, mówią same za siebie. Były łzy wzruszenia i żal. Nie pisz bzdur, jak nie wiesz. A tak na marginesie, trochę nazwiska ci się pomyliły-ks. Sławomir Kowalski, nie Kowalewski. I może to tłumaczy twoją opinię?

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

Bardzo szkoda, ale taka służba. Szczęść Boże w nowych miejscach.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x