Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Rekordowa frekwencja na debacie o bezpieczeństwie


W sali strażackiej OSP w Wieczfni Kościelnej odbyła się pierwsza w tym roku w powiecie mławskim debata o bezpieczeństwie gminy. Debata przebiegała pod hasłem „Odpowiedzialny rolnik – bezpieczny rolnik”.

KSP Mława nabór

W spotkaniu uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele policji, KRUS i samorządowcy.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman omówił strukturę posterunku w Wieczfni Kościelnej, przybliżył rolę i zadania dzielnicowego oraz przedstawił uczestnikom debaty aplikację Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda. W swojej wypowiedzi nadkom. Krzysztof Hincman podkreślił znaczenie działań profilaktycznych. Dzielnicowy asp. Tomasz Karpiński zaprezentował program profilaktyczny „Odpowiedzialny rolnik – bezpieczny rolnik”.

Krzysztof Bartosiewicz z KRUS w Mławie przybliżył ogólne zadania KRUS. Przedstawił też skalę wypadkowości w poszczególnych gminach powiatu mławskiego. Z prelekcji kierownika KRUS w Mławie Michała Pola uczestnicy debaty dowiedzieli się o najczęstszych przyczynach wypadków w gospodarstwach rolnych.

O zagrożeniach mówili także sami mieszkańcy, którzy postulowali m.in. by zwiększyć kontrolę nadzoru ruchu drogowego w Kuklinie i Wieczni Kościelnej oraz na trasie Windyki – Mława. Sygnalizowali  problem drzew zagrażających bezpieczeństwu przy drodze Załęże – Wieczfnia Kościelna.  Zgłosili potrzebę przeprowadzenia zajęć profilaktycznych dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystkie zasygnalizowane przez uczestników debaty problemy zostały zapisane i zostaną przeanalizowane.

Organizatorów debaty ucieszyła wyjątkowo wysoka frekwencja uczestników debaty.

RK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz