Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

7 lat więzienia za spowodowanie śmierci Łukasza Masiaka


Płocki sąd zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co w następstwie spowodowało śmierć nieumyślną i skazał Bartosza N. na 7 lat pozbawienia wolności. Sąd przyznał również oskarżycielce posiłkowej zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś. zł.


– Prokurator wnosił o uznanie oskarżonego za winnego popełnienia czynu mu zarzucanego i wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności oraz obciążenie kosztami postępowania. Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej oraz sama oskarżycielka posiłkowa (żona dziennikarza) wnosili o utrzymanie kwalifikacji czynu jak w akcie oskarżenia, o wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności, zasądzenie zadośćuczynienia na rzecz oskarżycielki posiłkowej w kwocie 50 tys. zł oraz zasądzenie na rzecz oskarżycielki posiłkowej zwrotu kosztów procesu według norm przepisanych – podaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia prokuratura zarzucała Bartoszowi N. działanie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, co zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.
Z kolei obrońca oskarżonego wnosił o zakwalifikowanie czynu oskarżonego z art. 156 § 3 k.k. (ciężkie pobicie ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12) oraz o uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary. Sam oskarżony wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
4 lata temu

Nieumyślnie to można kogoś potrącić na pasach. Sądy i prawo mamy wprost wywiedzione z PRLu i podobne wyroki są tego dowodem. Jeszcze gdyby nie mógł się ubiegać się o przedterminowe zwolnienie można by ten wyrok jakoś zrozumieć.

znajomyObu
znajomyObu
4 lata temu

Nieumyślnie na pasach??? hahahaha

torki
torki
4 lata temu

pochwalam takich ludzi którzy niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi-sam kiedyś też ratowałem ludzkie życie teraz odpoczywam na emeryturze ale zawsze jestem skory pomagać !

Obiektywnie
Obiektywnie
4 lata temu

Wyrok adekwatny do okoliczności. Porwał go ? Dusił w lesie ? Zakopał ? Klub – nocna zabawa, alkohol, sprzeczka na tle towarzyskim (świadkowie), i niestety na końcu śmierć człowieka… Zabójstwo na zlecenie ? Z premedytacją ?! W nocnym klubie, pod okiem kamer, w obecności świadków ? Gdyby to zrobiła osoba nic nie trenująca, bez ukrywania się – wyrok 2-3 lata, i co ??? Zawsze jest domniemywanie niewinności – mówi Wam to coś ? Nie sądzę…

bart
bart
4 lata temu
Reply to  Obiektywnie

Masz racje, ale z drugiej strony dzisiaj zapadł wyrok dla niejakiego Juriego za postrzelenie w Mławie, 10 lat więzienia, a nie zabił ani nawet ciężko ranił. Zestawiając te dwie sprawy to troche dziwnie to wygląda

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  bart

Tu nie było broni palnej, nawet w ogóle broni, a strzelając z broni palnej to jednak raczej chce się zabić – zupełnie inny przypadek, a więc bez porównań

szczery
szczery
4 lata temu
Reply to  bart

ta sprawa jest inna on chciał zabić ale w afekcie a ta dycha to i tak mało za całokształt życiowy

cwaniak
cwaniak
4 lata temu
Reply to  Obiektywnie

Ciekawe czy jak ktoś by ci zabił najbliższą osobę, czy byś tak cwaniakował, (po pobiciu zmiażdżył mu krtań)

znajomyObu
znajomyObu
4 lata temu
Reply to  cwaniak

skąd masz takie informacje??? kopnięcie było z boku

Gdzie sprawiedliwosc sie pytam?
Gdzie sprawiedliwosc sie pytam?
4 lata temu

Wyrok śmieszny. Kopal tylko, ze wiedział jak kopać żeby zabić. Trenowal sztuki walki wiedział co robi. Uciekl na tyle miesięcy. A gdy uświadomił sobie ze nie da rady sie dluzej ukrywać to sie zglosil. Skruchę wyraził aby dostać mniejszy wyrok. Szkoda gadac co w tej Polsce sie dzieje…

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
4 lata temu

Przepraszam bardzo, na czym Pan/Pani opiera swój osąd?

obiektywny
obiektywny
4 lata temu

Wystarczy przeanalizować jego zachowanie.

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
4 lata temu
Reply to  obiektywny

A w jaki sposób Pan/Pani przeanalizował/a jego zachowanie? Na podstawie artykułu? Czy może miał Pan/Pani dostęp do akt?

obiektywny
obiektywny
4 lata temu

Np w taki sposób ze gdyby czuł się niewinny to nie uciekłby, pozostawiając go samego sobie, nie udzielając żadnej pomocy ani nie wezwać pomoc, do auta czekającego na niego pod handlowcem i nie ukrywał by się przez ponad pół roku. Ok. Powiedzmy że to był rzeczywiście „nieszczęśliwy wypadek”. Cóż zatem chciał czy zamierzał zrobić że nie udało mu się to i nieszczęśliwie trafił go nogą w szyje? Przypadkiem to można kogoś kopnąć w tyłek a nie aż tam.

bart
bart
4 lata temu

Jak będzie grzeczny to po 4 latach pójdzie na wokandę i wolność, można dalej zabijać. Boże, co z tą Polską.

adam
adam
4 lata temu

7 lat i 50 tysięcy do się kobieta ucieszy, co ona powie teraz dzieciom za 7 lat, o patrzcie ten $!***1 zabił wam tatusia

znajomyObu
znajomyObu
4 lata temu
Reply to  adam

9jakby tatuś trzymał łapy przy sobie i jak mój mąż w domu siedział nie co tydzień po dyskotekach latał nie musiałby bo nikt do pionu ustawiać. Jak Ty kogoś pchniesz w sprzeczce on sie przewróci i umrze dożywocie Ci dadzą???

obiektywny
obiektywny
4 lata temu
Reply to  znajomyObu

Pchniecie a kopnięcie w szyje to chyba nie to samo?

obiektywny
obiektywny
4 lata temu
Reply to  znajomyObu

Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania Bartosza. Przypadkiem to można kogoś kopnąć w tyłek a nie w szyję. Jakoś słabo jestem przekonany że czuł się niewinny bo gdyby rzeczywiście był niewinny to by ciosu w szyję nie zadał a nawet jeśli to udzieliłby mu pomocy (przecież podobno z niego jest taki, cytuję, „dobry chłopak”), czy wogole kogoś zawołał do pomocy a nie uciekł do auta które na niego czekało pod handlowcem i nie ukrywał by się przez ponad pół roku. Czyżby wg Ciebie „popchnięcie kogoś” było tym samym co kopnięcie kogoś w szyję? To może wszyscy zaczniemy się kopać po szyi albo po głowie?

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  obiektywny

Przypadkiem kopnąć? – chyba żartujesz tego się nie robi przypadkiem.
On nie kopnął czy też nie uderzył przypadkiem, przypadkiem to skończyło się to śmiercią Łukasza. Bartosz nie zdawał sobie sprawy i zmył się z miejsca zdarzenia, uważał, że tamten wstanie i tyle, a potem doznał zapewne szoku. W szoku ludzie zachowują się różnie, a później to już pewnie sam nie wiedział co robić…
Wiesz co to jest szok?

obiektywny
obiektywny
4 lata temu
Reply to  Think more

Osoba znająca sztuki walki nie wie czym to może się skończyć? A dlaczego nie wystartował do równego sobie? A ów „przypadek” o którym napisałem to czysta ironia. To nie jest dla mnie żaden przypadek ani nieszczęśliwy wypadek. Mogło to tym być gdyby np. chciał mu pokazać jakiś efektywny cios „w powietrzu” a niefortunnie trafiłby go w szyję.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  obiektywny

Dlaczego?- bo akurat ten rwał po chamsku dziewczyny, a powinien raczej spędzać noce w domu przy żonie i dzieciach

obiektywny
obiektywny
4 lata temu
Reply to  Think more

To jest rzeczywiście powód do kopania w szyję i pozostawienie poszkodowanego na pastwę losu.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x