Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

7 lat więzienia za spowodowanie śmierci Łukasza Masiaka


Płocki sąd zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co w następstwie spowodowało śmierć nieumyślną i skazał Bartosza N. na 7 lat pozbawienia wolności. Sąd przyznał również oskarżycielce posiłkowej zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś. zł.

KSP Mława nabór

– Prokurator wnosił o uznanie oskarżonego za winnego popełnienia czynu mu zarzucanego i wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności oraz obciążenie kosztami postępowania. Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej oraz sama oskarżycielka posiłkowa (żona dziennikarza) wnosili o utrzymanie kwalifikacji czynu jak w akcie oskarżenia, o wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności, zasądzenie zadośćuczynienia na rzecz oskarżycielki posiłkowej w kwocie 50 tys. zł oraz zasądzenie na rzecz oskarżycielki posiłkowej zwrotu kosztów procesu według norm przepisanych – podaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia prokuratura zarzucała Bartoszowi N. działanie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, co zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.
Z kolei obrońca oskarżonego wnosił o zakwalifikowanie czynu oskarżonego z art. 156 § 3 k.k. (ciężkie pobicie ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12) oraz o uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary. Sam oskarżony wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "7 lat więzienia za spowodowanie śmierci Łukasza Masiaka"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ptaszyniec Mławski
Gość

Nieumyślnie to można kogoś potrącić na pasach. Sądy i prawo mamy wprost wywiedzione z PRLu i podobne wyroki są tego dowodem. Jeszcze gdyby nie mógł się ubiegać się o przedterminowe zwolnienie można by ten wyrok jakoś zrozumieć.

znajomyObu
Gość

Nieumyślnie na pasach??? hahahaha

torki
Gość

pochwalam takich ludzi którzy niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi-sam kiedyś też ratowałem ludzkie życie teraz odpoczywam na emeryturze ale zawsze jestem skory pomagać !

Obiektywnie
Gość

Wyrok adekwatny do okoliczności. Porwał go ? Dusił w lesie ? Zakopał ? Klub – nocna zabawa, alkohol, sprzeczka na tle towarzyskim (świadkowie), i niestety na końcu śmierć człowieka… Zabójstwo na zlecenie ? Z premedytacją ?! W nocnym klubie, pod okiem kamer, w obecności świadków ? Gdyby to zrobiła osoba nic nie trenująca, bez ukrywania się – wyrok 2-3 lata, i co ??? Zawsze jest domniemywanie niewinności – mówi Wam to coś ? Nie sądzę…

cwaniak
Gość

Ciekawe czy jak ktoś by ci zabił najbliższą osobę, czy byś tak cwaniakował, (po pobiciu zmiażdżył mu krtań)

znajomyObu
Gość

skąd masz takie informacje??? kopnięcie było z boku

bart
Gość

Masz racje, ale z drugiej strony dzisiaj zapadł wyrok dla niejakiego Juriego za postrzelenie w Mławie, 10 lat więzienia, a nie zabił ani nawet ciężko ranił. Zestawiając te dwie sprawy to troche dziwnie to wygląda

szczery
Gość

ta sprawa jest inna on chciał zabić ale w afekcie a ta dycha to i tak mało za całokształt życiowy

Jarząbek
Gość

Tu nie było broni palnej, nawet w ogóle broni, a strzelając z broni palnej to jednak raczej chce się zabić – zupełnie inny przypadek, a więc bez porównań

Gdzie sprawiedliwosc sie pytam?
Gość

Wyrok śmieszny. Kopal tylko, ze wiedział jak kopać żeby zabić. Trenowal sztuki walki wiedział co robi. Uciekl na tyle miesięcy. A gdy uświadomił sobie ze nie da rady sie dluzej ukrywać to sie zglosil. Skruchę wyraził aby dostać mniejszy wyrok. Szkoda gadac co w tej Polsce sie dzieje…

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
Gość

Przepraszam bardzo, na czym Pan/Pani opiera swój osąd?

obiektywny
Gość

Wystarczy przeanalizować jego zachowanie.

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem
Gość

A w jaki sposób Pan/Pani przeanalizował/a jego zachowanie? Na podstawie artykułu? Czy może miał Pan/Pani dostęp do akt?

obiektywny
Gość

Np w taki sposób ze gdyby czuł się niewinny to nie uciekłby, pozostawiając go samego sobie, nie udzielając żadnej pomocy ani nie wezwać pomoc, do auta czekającego na niego pod handlowcem i nie ukrywał by się przez ponad pół roku. Ok. Powiedzmy że to był rzeczywiście „nieszczęśliwy wypadek”. Cóż zatem chciał czy zamierzał zrobić że nie udało mu się to i nieszczęśliwie trafił go nogą w szyje? Przypadkiem to można kogoś kopnąć w tyłek a nie aż tam.

bart
Gość

Jak będzie grzeczny to po 4 latach pójdzie na wokandę i wolność, można dalej zabijać. Boże, co z tą Polską.

wpDiscuz