Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

7 lat więzienia za spowodowanie śmierci Łukasza Masiaka


Płocki sąd zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co w następstwie spowodowało śmierć nieumyślną i skazał Bartosza N. na 7 lat pozbawienia wolności. Sąd przyznał również oskarżycielce posiłkowej zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś. zł.

Słoneczne ogrody Mława

– Prokurator wnosił o uznanie oskarżonego za winnego popełnienia czynu mu zarzucanego i wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności oraz obciążenie kosztami postępowania. Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej oraz sama oskarżycielka posiłkowa (żona dziennikarza) wnosili o utrzymanie kwalifikacji czynu jak w akcie oskarżenia, o wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności, zasądzenie zadośćuczynienia na rzecz oskarżycielki posiłkowej w kwocie 50 tys. zł oraz zasądzenie na rzecz oskarżycielki posiłkowej zwrotu kosztów procesu według norm przepisanych – podaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia prokuratura zarzucała Bartoszowi N. działanie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, co zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.
Z kolei obrońca oskarżonego wnosił o zakwalifikowanie czynu oskarżonego z art. 156 § 3 k.k. (ciężkie pobicie ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12) oraz o uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary. Sam oskarżony wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

23
KOMENTARZE

1500
Ptaszyniec Mławski

Nieumyślnie to można kogoś potrącić na pasach. Sądy i prawo mamy wprost wywiedzione z PRLu i podobne wyroki są tego dowodem. Jeszcze gdyby nie mógł się ubiegać się o przedterminowe zwolnienie można by ten wyrok jakoś zrozumieć.

znajomyObu

Nieumyślnie na pasach??? hahahaha

torki

pochwalam takich ludzi którzy niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi-sam kiedyś też ratowałem ludzkie życie teraz odpoczywam na emeryturze ale zawsze jestem skory pomagać !

Obiektywnie

Wyrok adekwatny do okoliczności. Porwał go ? Dusił w lesie ? Zakopał ? Klub – nocna zabawa, alkohol, sprzeczka na tle towarzyskim (świadkowie), i niestety na końcu śmierć człowieka… Zabójstwo na zlecenie ? Z premedytacją ?! W nocnym klubie, pod okiem kamer, w obecności świadków ? Gdyby to zrobiła osoba nic nie trenująca, bez ukrywania się – wyrok 2-3 lata, i co ??? Zawsze jest domniemywanie niewinności – mówi Wam to coś ? Nie sądzę…

bart

Masz racje, ale z drugiej strony dzisiaj zapadł wyrok dla niejakiego Juriego za postrzelenie w Mławie, 10 lat więzienia, a nie zabił ani nawet ciężko ranił. Zestawiając te dwie sprawy to troche dziwnie to wygląda

Jarząbek

Tu nie było broni palnej, nawet w ogóle broni, a strzelając z broni palnej to jednak raczej chce się zabić – zupełnie inny przypadek, a więc bez porównań

szczery

ta sprawa jest inna on chciał zabić ale w afekcie a ta dycha to i tak mało za całokształt życiowy

cwaniak

Ciekawe czy jak ktoś by ci zabił najbliższą osobę, czy byś tak cwaniakował, (po pobiciu zmiażdżył mu krtań)

znajomyObu

skąd masz takie informacje??? kopnięcie było z boku

Gdzie sprawiedliwosc sie pytam?

Wyrok śmieszny. Kopal tylko, ze wiedział jak kopać żeby zabić. Trenowal sztuki walki wiedział co robi. Uciekl na tyle miesięcy. A gdy uświadomił sobie ze nie da rady sie dluzej ukrywać to sie zglosil. Skruchę wyraził aby dostać mniejszy wyrok. Szkoda gadac co w tej Polsce sie dzieje…

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem

Przepraszam bardzo, na czym Pan/Pani opiera swój osąd?

obiektywny

Wystarczy przeanalizować jego zachowanie.

CzłowiekCzłowiekowiWilkiem

A w jaki sposób Pan/Pani przeanalizował/a jego zachowanie? Na podstawie artykułu? Czy może miał Pan/Pani dostęp do akt?

obiektywny

Np w taki sposób ze gdyby czuł się niewinny to nie uciekłby, pozostawiając go samego sobie, nie udzielając żadnej pomocy ani nie wezwać pomoc, do auta czekającego na niego pod handlowcem i nie ukrywał by się przez ponad pół roku. Ok. Powiedzmy że to był rzeczywiście „nieszczęśliwy wypadek”. Cóż zatem chciał czy zamierzał zrobić że nie udało mu się to i nieszczęśliwie trafił go nogą w szyje? Przypadkiem to można kogoś kopnąć w tyłek a nie aż tam.

bart

Jak będzie grzeczny to po 4 latach pójdzie na wokandę i wolność, można dalej zabijać. Boże, co z tą Polską.

adam

7 lat i 50 tysięcy do się kobieta ucieszy, co ona powie teraz dzieciom za 7 lat, o patrzcie ten $!***1 zabił wam tatusia

znajomyObu

9jakby tatuś trzymał łapy przy sobie i jak mój mąż w domu siedział nie co tydzień po dyskotekach latał nie musiałby bo nikt do pionu ustawiać. Jak Ty kogoś pchniesz w sprzeczce on sie przewróci i umrze dożywocie Ci dadzą???

obiektywny

Pchniecie a kopnięcie w szyje to chyba nie to samo?

obiektywny

Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania Bartosza. Przypadkiem to można kogoś kopnąć w tyłek a nie w szyję. Jakoś słabo jestem przekonany że czuł się niewinny bo gdyby rzeczywiście był niewinny to by ciosu w szyję nie zadał a nawet jeśli to udzieliłby mu pomocy (przecież podobno z niego jest taki, cytuję, „dobry chłopak”), czy wogole kogoś zawołał do pomocy a nie uciekł do auta które na niego czekało pod handlowcem i nie ukrywał by się przez ponad pół roku. Czyżby wg Ciebie „popchnięcie kogoś” było tym samym co kopnięcie kogoś w szyję? To może wszyscy zaczniemy się kopać po szyi… Czytaj więcej »

Think more

Przypadkiem kopnąć? – chyba żartujesz tego się nie robi przypadkiem.
On nie kopnął czy też nie uderzył przypadkiem, przypadkiem to skończyło się to śmiercią Łukasza. Bartosz nie zdawał sobie sprawy i zmył się z miejsca zdarzenia, uważał, że tamten wstanie i tyle, a potem doznał zapewne szoku. W szoku ludzie zachowują się różnie, a później to już pewnie sam nie wiedział co robić…
Wiesz co to jest szok?

obiektywny

Osoba znająca sztuki walki nie wie czym to może się skończyć? A dlaczego nie wystartował do równego sobie? A ów „przypadek” o którym napisałem to czysta ironia. To nie jest dla mnie żaden przypadek ani nieszczęśliwy wypadek. Mogło to tym być gdyby np. chciał mu pokazać jakiś efektywny cios „w powietrzu” a niefortunnie trafiłby go w szyję.

Think more

Dlaczego?- bo akurat ten rwał po chamsku dziewczyny, a powinien raczej spędzać noce w domu przy żonie i dzieciach

obiektywny

To jest rzeczywiście powód do kopania w szyję i pozostawienie poszkodowanego na pastwę losu.