Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Burmistrz Kowalewski w ogólnopolskich Gazecie Polskiej Codziennie i Wspólnocie


W ciągu ostatnich kilku miesięcy o Mławie dwukrotnie pisały gazety o zasięgu ogólnopolskim. Za każdym razem za sprawą wywiadów udzielonych przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Mówi w nich o rozwoju miasta i inwestycjach. Krytykuje plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów.

KSP Mława nabór

W grudniu ubiegłego roku był to wywiad zatytułowany „Blaski i cienie Mławy w 2016 r.” Publikacja ukazała się w prawicowo – konserwatywnym tygodniku Tomasza Sakiewicza – Gazeta Polska Codziennie.  W rozmowie z Natalią Karcz-Kaczkowską burmistrz wśród najważniejszych dla Mławy wydarzeń wymienia umowę na budowę oczyszczalni ścieków w formule PPP, sprzedaż firmy Novago firmie China Everbright Internetional oraz przeniesienie produkcji telewizorów marki LG do Mławy. Jako największy sukces uznaje zdobycie ponad 14 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej. Za jedyny „cień” uznaje spowolnienie uruchamiania środków unijnych, co może stopować zapał i inicjatywę oddanych miastu ludzi.

Wywiad ukazał się w papierowym wydaniu GPC we wtorek 20 grudnia 2016 r. oraz na stronie internetowej  http://gpcodziennie.pl/58897-blaski-i-cienie-mlawy-w-2016-r.html.

Kolejna publikacja zatytułowana „Miasto zyskuje na dobrych relacjach z biznesem” ukazała się w marcowym wydaniu tygodnika o sprawach samorządowych „Wspólnota”. Tu z kolei w rozmowie ze Sławomirem Bukowskim burmistrz mówi o sobie, kierunkach rozwoju miasta, podatkach,  krytykuje rządowe plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów. Jest też o partnerstwie publiczno – prywatnym, zagranicznych inwestorach i komunikacji miejskiej.

Wywiad ukazał się w ostatnim numerze „Wspólnoty”, 5/1219 z 11 marca 2017 r., dostępny jest też na stronie internetowej http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/miasto-zyskuje-na-dobrych-relacjach-z-biznesem/.

JK

Gazeta Polska Codziennie to ukazujący się od 2011 roku dziennik. Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów za rok 2012 w kategorii „najbardziej opiniotwórcze portale internetowe” dziennik zajął 15. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze media” i 10. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe”.

Wspólnota – Pismo Samorządu Terytorialnego – tygodnik stanowiący ogólnopolskie pismo poświęcone tematyce prawno-samorządowej. Ukazuje się od marca 1990, jest dostępne tylko w prenumeracie. Wydawnictwo deklaruje nakład 8 000.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

51 - liczba komentarzy w artykule "Burmistrz Kowalewski w ogólnopolskich Gazecie Polskiej Codziennie i Wspólnocie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
miacz
Gość

Adamczyk: „Mamy nadzieję, ze pierwsi lokatorzy pojawią się w mieszkaniach powstających w ramach Mieszkanie Plus już w 2018 r.”

adam
Gość

Komu jeszcze nie załatwiłem roboty??? cholercia już wszystkim hi hi hi

Płocczanin
Gość

Witam. Drodzy Państwo jestem z Płocka a w Mławie mieszkam czasowo około 1,5 roku , pracuję w delegacji. Po przeczytaniu tego artykułu nie rozumiem totalnej krytyki . Macie przecież Burmistrza na pierwszej stronie ogólnopolskich gazet i drwicie . U nas w Płocku jak nasz Prezydent byłby na okładce i mógł się pochwalić jako gospodarz miasta , to byśmy byli dumni. Przepraszam , ale ja nie rozumiem Mławian tutaj piszących. Poza tym , jak czytam 14mln pozyskanych na kanalizację to robi wrażenie nawet u nas ! Pozdrawiam i proponuję więcej ciepła , bo Mława to bardzo ładne i czyste miasto !

wMl
Gość

Widocznie prezydent Płocka uważa, że można lepiej zainwestować te kilka tys zł niż w lans na okładce jakiejś ogólnopolskiej gazety. Z 14 mln cieszymy się, tylko że przez dwie kadencje kanaliza była niemal nie robiona a inwestycja ruszyła, gdy w prywatne ręce poszła oczyszczalnia scieków i każdy dodatkowy meterek to dodatkowa kasa dla międzynarodówki, połowa dróg w mieście nie ma asfaltu ale zgoda, w centrum jest czysto i ładnie. Patrzysz kolego tylko na upudrowaną fasadę, ale co tam, długo by jeszcze tłumaczyć

Brednie
Gość

A Burmistrz Płocka tez Lansuje innowacyjne inwestycje? A Burmistrz Płocka tez toleruje nepotyzm? A ile Burmistrz Płocka pozyskał funduszy w przeliczeniu na swoje dni urzędowania? A Burmistrz Płocka toleruje braki kompetencji swoich dyrektorów w jednostkach UM? A w Płocku rządzą śmiecie czy kurniki? No i w końcu czy Burmistrz Płocka jest Menagerem czy oddał juz wszystko co miał, bo mu się nie opłacało?

Z daleka
Gość

Wlasciwie to co tyczy sie skanalizowania aglomeracji miasta Mlawa, zwiazane jest z checi powiekszenia zasobnosci portfela miedzynarodowej firmy na polecenia mlawskiego bogacza. Spojrzmy na to w inny sposob. Burmistrz bedzie sukcesywnie rozbudowywal kanalizacje, przy czym kazdy nowy klient bedzie skracal okres inwestycji w oczyszczalnie. To w polu zainteresowania burmistrza powinno byc zmuszenie inwestora do budowy oczyczalni i kolektorow sanitarnych.

Jarząbek
Gość

Och, ale ochy i achy.
Tak, ładne i czyste miasto, widziałeś połatane i dziurawe jezdnie?
W Płocku też rokrocznie golą drzewa do samego pnia?
W Płocku też jest moda na PPP?
Czy w Płocku są także takie piękne bulwary nad Wisłą jak w Mławie nad Seraczem i także buduje się mosty przez Wisłę do prywatnych posesji?
Czy w Płocku też ratuje się upadające Spółdzielnie Mieszkaniowe wykupując od nich mieszkania za pieniądze podatnika, które są zbędnym balastem dla UM?
Ech, nie chce mi się więcej wyliczać, drogi płocczaninie.

yyyy
Gość

oj ludzie ludzie..

Mario
Gość

Zresztą, dziwię się, że jeszcze mieszkańcy nie mają tego pana dość – tylko ze względu na samą sztuczność, sztuczny uśmiech nr 1, sztuczny uśmiech nr 2, itd. Ten pan jest może i miły – ale jest to wyuczone na drogich szkoleniach. oczywiście predyspozycje też ma.

wpDiscuz