Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz Kowalewski w ogólnopolskich Gazecie Polskiej Codziennie i Wspólnocie


W ciągu ostatnich kilku miesięcy o Mławie dwukrotnie pisały gazety o zasięgu ogólnopolskim. Za każdym razem za sprawą wywiadów udzielonych przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Mówi w nich o rozwoju miasta i inwestycjach. Krytykuje plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów.

W grudniu ubiegłego roku był to wywiad zatytułowany „Blaski i cienie Mławy w 2016 r.” Publikacja ukazała się w prawicowo – konserwatywnym tygodniku Tomasza Sakiewicza – Gazeta Polska Codziennie.  W rozmowie z Natalią Karcz-Kaczkowską burmistrz wśród najważniejszych dla Mławy wydarzeń wymienia umowę na budowę oczyszczalni ścieków w formule PPP, sprzedaż firmy Novago firmie China Everbright Internetional oraz przeniesienie produkcji telewizorów marki LG do Mławy. Jako największy sukces uznaje zdobycie ponad 14 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej. Za jedyny „cień” uznaje spowolnienie uruchamiania środków unijnych, co może stopować zapał i inicjatywę oddanych miastu ludzi.

Wywiad ukazał się w papierowym wydaniu GPC we wtorek 20 grudnia 2016 r. oraz na stronie internetowej  http://gpcodziennie.pl/58897-blaski-i-cienie-mlawy-w-2016-r.html.

Kolejna publikacja zatytułowana „Miasto zyskuje na dobrych relacjach z biznesem” ukazała się w marcowym wydaniu tygodnika o sprawach samorządowych „Wspólnota”. Tu z kolei w rozmowie ze Sławomirem Bukowskim burmistrz mówi o sobie, kierunkach rozwoju miasta, podatkach,  krytykuje rządowe plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów. Jest też o partnerstwie publiczno – prywatnym, zagranicznych inwestorach i komunikacji miejskiej.

Wywiad ukazał się w ostatnim numerze „Wspólnoty”, 5/1219 z 11 marca 2017 r., dostępny jest też na stronie internetowej http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/miasto-zyskuje-na-dobrych-relacjach-z-biznesem/.

JK

Gazeta Polska Codziennie to ukazujący się od 2011 roku dziennik. Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów za rok 2012 w kategorii „najbardziej opiniotwórcze portale internetowe” dziennik zajął 15. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze media” i 10. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe”.

Wspólnota – Pismo Samorządu Terytorialnego – tygodnik stanowiący ogólnopolskie pismo poświęcone tematyce prawno-samorządowej. Ukazuje się od marca 1990, jest dostępne tylko w prenumeracie. Wydawnictwo deklaruje nakład 8 000.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

51
KOMENTARZE

avatar
1500
miacz
Gość
miacz

Adamczyk: „Mamy nadzieję, ze pierwsi lokatorzy pojawią się w mieszkaniach powstających w ramach Mieszkanie Plus już w 2018 r.”

adam
Gość
adam

Komu jeszcze nie załatwiłem roboty??? cholercia już wszystkim hi hi hi

Płocczanin
Gość
Płocczanin

Witam. Drodzy Państwo jestem z Płocka a w Mławie mieszkam czasowo około 1,5 roku , pracuję w delegacji. Po przeczytaniu tego artykułu nie rozumiem totalnej krytyki . Macie przecież Burmistrza na pierwszej stronie ogólnopolskich gazet i drwicie . U nas w Płocku jak nasz Prezydent byłby na okładce i mógł się pochwalić jako gospodarz miasta , to byśmy byli dumni. Przepraszam , ale ja nie rozumiem Mławian tutaj piszących. Poza tym , jak czytam 14mln pozyskanych na kanalizację to robi wrażenie nawet u nas ! Pozdrawiam i proponuję więcej ciepła , bo Mława to bardzo ładne i czyste miasto !

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Och, ale ochy i achy.
Tak, ładne i czyste miasto, widziałeś połatane i dziurawe jezdnie?
W Płocku też rokrocznie golą drzewa do samego pnia?
W Płocku też jest moda na PPP?
Czy w Płocku są także takie piękne bulwary nad Wisłą jak w Mławie nad Seraczem i także buduje się mosty przez Wisłę do prywatnych posesji?
Czy w Płocku też ratuje się upadające Spółdzielnie Mieszkaniowe wykupując od nich mieszkania za pieniądze podatnika, które są zbędnym balastem dla UM?
Ech, nie chce mi się więcej wyliczać, drogi płocczaninie.

Brednie
Gość
Brednie

A Burmistrz Płocka tez Lansuje innowacyjne inwestycje? A Burmistrz Płocka tez toleruje nepotyzm? A ile Burmistrz Płocka pozyskał funduszy w przeliczeniu na swoje dni urzędowania? A Burmistrz Płocka toleruje braki kompetencji swoich dyrektorów w jednostkach UM? A w Płocku rządzą śmiecie czy kurniki? No i w końcu czy Burmistrz Płocka jest Menagerem czy oddał juz wszystko co miał, bo mu się nie opłacało?

Z daleka
Gość
Z daleka

Wlasciwie to co tyczy sie skanalizowania aglomeracji miasta Mlawa, zwiazane jest z checi powiekszenia zasobnosci portfela miedzynarodowej firmy na polecenia mlawskiego bogacza. Spojrzmy na to w inny sposob. Burmistrz bedzie sukcesywnie rozbudowywal kanalizacje, przy czym kazdy nowy klient bedzie skracal okres inwestycji w oczyszczalnie. To w polu zainteresowania burmistrza powinno byc zmuszenie inwestora do budowy oczyczalni i kolektorow sanitarnych.

wMl
Gość
wMl

Widocznie prezydent Płocka uważa, że można lepiej zainwestować te kilka tys zł niż w lans na okładce jakiejś ogólnopolskiej gazety. Z 14 mln cieszymy się, tylko że przez dwie kadencje kanaliza była niemal nie robiona a inwestycja ruszyła, gdy w prywatne ręce poszła oczyszczalnia scieków i każdy dodatkowy meterek to dodatkowa kasa dla międzynarodówki, połowa dróg w mieście nie ma asfaltu ale zgoda, w centrum jest czysto i ładnie. Patrzysz kolego tylko na upudrowaną fasadę, ale co tam, długo by jeszcze tłumaczyć

yyyy
Gość
yyyy

oj ludzie ludzie..

Mario
Gość
Mario

Zresztą, dziwię się, że jeszcze mieszkańcy nie mają tego pana dość – tylko ze względu na samą sztuczność, sztuczny uśmiech nr 1, sztuczny uśmiech nr 2, itd. Ten pan jest może i miły – ale jest to wyuczone na drogich szkoleniach. oczywiście predyspozycje też ma.

Mario
Gość
Mario

Wydaje mi się, że ten pan z okładki nie zmienił poglądów. On raczej udaje, że ma inne. Jest też druga opcja – nie ma żadnych poglądów tak naprawdę, bo może mieć każde poglądy – zależnie od zapotrzebowania.

rowerzysta
Gość
rowerzysta

ślycznie …

lodołamacz
Gość
lodołamacz

fe…retusz? jak we wszystkim….

Raksa
Gość
Raksa

3..Taki wieprz, pamiętajmy, że tylko go sobie wyobrażamy, zrobiłby karierę nie tylko w zapyziałym miasteczku, ale nawet na salonach warszawki. Nie zapominajmy, że Orwellowskie świnie najpierw chodziły, jak inne zwierzęta na czterech racicach, ale z czasem stanęły na dwóch nogach.

Anna
Gość
Anna

jestem oburzona, że tego typu komentarz został zamieszczony przez administratora. Niech autor alegoryzuje w gronie sobie podobnych zwierząt. A może właśnie tak się dzieje

Raksa
Gość
Raksa

2..Na dodatek niech posługuje się logiką, dzięki której potrafi dowieść wszystkiego, to znaczy każdą prawdę postawić na głowie, zręcznie przeinaczyć oczywistość, wmawiać, że widzialne jest niewidzialne i odwrotnie. Słowem, umie przekręcić kota, to znaczy świnię, ogonem do góry. Oczywiście niezależnie od tych właściwości, których może wieprzkowi pozazdrościć wielu ludzi, pozostanie świnią, gdyż nią jest. Nie tyle z postury i ogólnego wyglądu. Świnią będzie przede wszystkim wewnętrznie. Z wewnętrznego przekonania, że choć wszyscy są równi, a niektórzy równiejsi, to najrówniejsze są świnie. Natomiast ludziom rzeczywiście szacownym, prawdziwie zasługującym na uznanie, świnia wszystko by umniejszała. Ponadto, umiałaby czerpać profity z częstej zmiany… Czytaj więcej »

Raksa
Gość
Raksa

1..Jest takie powiedzenie, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Ma ono podwójne znaczenie i dwuznaczny walor moralny. Uporczywość przekonań bywa cenna, kiedy poglądy są słuszne, ale może być głupia i zła, kiedy one są nierozsądne bądź nieuczciwe. To krowa, a co ze świnią? Wyobraźmy sobie bardzo inteligentną świnię, co nie powinno być trudne, jako że zwierzęta te są niesłychanie zmyślne, co potwierdzają znawcy, stawiający je w tej mierze tuż za człowiekiem. Ten wieprzek, bo chodzi mi o świnię samca, w pewnym sensie niech będzie urzekający, pełen wdzięku, miły w obejściu, pyzaty, mile chrząkający, chętnie witający się ze swoimi cmokierami. Alegoryzujmy… Czytaj więcej »

And
Gość
And

GPC i Wspólnota pewnie sporo biorą za artykuły sponsorowane, zwłaszcza te na pierwszą strone

ratusz
Gość
ratusz

Jaki wytrzesz na tym zdjęciu. Strach, ból,że odchodzę? Kocham za to PIS aby się ziściło.

123
Gość
123

Bo poprzedni włodarze tak jak Rakowski, zamiast lansowania się w gazetach, zajmował się pracą użyteczną na rzecz społeczeństwa. Obecny burmistrz lubi lansik, nie ma co ukrywać, bo taka jest prawda. Brylowanie na salonach i wygrzewanie się w błysku fleszów najlepiej mu wychodzi, i nic poza tym.

Think more
Gość
Think more

Najlepiej to wyszły mu… włosy 😛

Misiek
Gość
Misiek

A ja pamiętam jak Rakowski był też na okładce. Gdy ktoś zwolnił kobietę, żeby zatrudnić jego żonę. Wolę okładkowego Kowalewskiego z PPP

Do Miśka
Gość
Do Miśka

Może drogi Miśku zainteresuje się, gdzie obecnie zatrudniona jest jedna z córek Kowalewskiego ?

Ania
Gość
Ania

Co to za tajemnica? a gdzie jest córka Kowalewska zatrudniona?

Gdzie ?
Gość
Gdzie ?

No wlasnie gdzie ona pracuje ?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Żadna tajemnica – podano do publicznej wiadomości: Fitness club

JFK
Gość
JFK

A córka sekretarza?

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Przepraszam ale tam nie ma jeszcze zakupionego sprzętu, wiec w fitness clubie pracować na etat nie moze. Bo fitness club nie funkcjonuje. Moze na godziny prowadzić zajęcia. Czy jest inaczej? Bo to wtedy dla prokuratora za niedbałość wydawania srodkow publicznych sprawa. Moze jakiś artykulik na ten temat?

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Moze przesadziłem z tym artykułem, bo widzę,ze tu MOSIR swoją kasę upłynnia w Portalu, reklamując swoją działalność.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Generalnie jednak widac gołym okiem, ze za pieniądze społeczne wybudowano nowe miejsca pracy dla wybranych i jeszcze do tego wywindowano legalnie ceny do tego stopnia aby się przypadkiem nie przemęczyli.

Ali
Gość
Ali

W MOSiR Mława jednostce urzędu miasta podległej burmistrzowi Kowalewskiemu

Maria
Gość
Maria

Gratuluję Panie Burmistrzu, jest Pan odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Hejterzy zawsze będą, oni lubią sobie pokrzyczeć, ale każdy normalny człowiek wie, że zmienił Pan to miasto na wielki plus. Nie przypominam sobie, aby któryś z poprzednich włodarzy był na okładce jakiegokolwiek pisma 🙂

Asa
Gość
Asa

łubudu łubudu niech żyje prezes naszego klubu 🙂

Xyz
Gość
Xyz

Oj tam dwie kadencje i. Koniec. Co Wy teraz zrobicie pan burniszcz pewnie posly a reszta

Think more
Gość
Think more

Tak, tak, jedyny taki burmistrz… – celebryta 😀

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

Super! Świetna promocja miasta na całą Polskę! Wspólnoty nie czytam, ale ten numer kupię na pewno.

Leszek Czarny
Gość
Leszek Czarny

No świetna autopromocja. 3/4 artykułu burmistrz sam siebie chwali, ot taki skromny. A gazety nie kupisz, bo jest tylko w prenumeracie, choć nie zdziwiłbym się gdyby – oczywiście zupełnie przypadkiem – gazetki Wspólnoty leżały gdzieś na stoliku w urzędzie i w bibliotece miejskiej. resztę SK wręczał będzie osobiście seniorkom i seniorom, gościom z zagranicy i swoim radnym i dokładał do rachunków za wodę i ścieki.

123
Gość
123

Wspaniałe partnerstwo publiczno-prywatne, na prawdę jest powód do dumy, a tym bardziej z obecności Chińczyków, którzy mają sie zajać śmieciami. Czekam kiedy UM jednym głosem, że czas na spalarnie śmieci, to przecież takie innowacyjne.

456
Gość
456

To jest dobry pomysł, ale Mława chyba jeszcze nie jest na to gotowa. A na pewno niektórzy.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Wiesz 456 pomysł w normalnych warunkach, gdzie jest zdrowa demokracja pozbawiona układo-układzików moze i dobry. Jednak patrząc na działanie okolicznych ferm i działań Sanepidu, ktory nie potrafi zidentyfikować skąd śmierdzi, to aż strach pomysleć, co w takiej spalarni by się spalało. Widzisz, tu nie chodzi o pomysł, tylko o ZAUFANIE.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Temu panu z okładki już dziękujemy
za jego odwagę, za jego innowacyjność na szkodę mieszkańców i zakłamanie,, bo kłamie jak z nut, między innymi twierdząc, że samorząd nie jest oparty na układach.
Oby PIS zrobił porządek i ograniczył ilość kadencji w samorządach, bo część mławian nie dostrzega żelbetu, który w tym mieście siedzi przy sterze i kpi z nich w żywe oczy.

JFK
Gość
JFK

Czy umm doklada do tygodnika ? Jesli tak to ile?
Czy to juz kampania ?

Obserwator
Gość
Obserwator

Jedna kadencja tego hrabiego dla Mławy to juz było za dużo. Moze tkwi hrabia w przekonaniu, ze władza panuje do czasu wyczerpania swoich sil witalnych. Krytykuje twierdzenie jakoby samorzad byl pelen ukladow…
Smieszna krytyka… W Mł…to nie jest tyle uklad, nie tyle co beton, ale tyle co zelazo urzednicze. Kazde stanowiska poustawiane pod dyktando wodza. Kazda decyzja o formule PPP zatwierdzona przez pana J.A.i H.A.
Ograniczenie kadencyjnosci wiaze sie z oslabieniem RM i utrata wiernych wykonawcow woli nie mieszkancow, a burmistrza.

EDYTA
Gość
EDYTA

No tak po tych wywiadach wiadomo co jest grane, w postępowaniu Burmistrza, nie dziwota ma dobrego nauczyciela i doradce w osobie Skarbnika miasta, a żeby był pełen obraz Pańskiej dzialalności polecam jeszcze takie tytuły jak GOŚĆ NIEDZIELNY—-TYG. W SIECI, I DO RZECZY I UDZIAL W PROGRAMACH TVP TAKICH TUZOW DZIENNIKARSTWA JAK SEMKA, ZIEMKIEWICZ, KANIA, BYŁY SEKRETARZ KC KRÓL, RACHOŃ, GÓRSKA-HEJKIE— no i oczywiste TV REPUBLIKA POD WODZĄ TERLIKOWSKIEGO— ORAZ TV OJCA TADEUSZA TRWAM nie wiem czy skorzysta Pan z tych informacji, ale głos mej rodziny już Pan stracił. TAKĄ REKLAMĄ PRZYNOSI PAN WSTYD MIASTU,!!!!!

Marek
Gość
Marek

Gdyby burmistrz powiedział GPC: „nie odpowiem na wasze pytania, nie będę z wami współpracował”, to byłby dopiero problem. Różne opcje i różne gazety piszą o Mławie, a najważniejsze jest to, że piszą dobrze. Ludzie na zewnątrz dostrzegają nasz potencjał i doceniają burmistrza. Brawo SK i brawo MY

Ania
Gość
Ania

Marek dziecinny jesteś test układa burmistrz sam i miłabybyć źle ? jakoś nie widzę docenienia miasta choć uważam, że jest za co, ale samochwalstwo? chętnie bym przeczytała, nawet w gpc artykuł a nie wywiad o tym co dobre u nas. wtedy też bym powiedziała że nas doceniają, ale tak?

Kris
Gość
Kris

Ale błyszczy błyskotka;)

Karol
Gość
Karol

Widzę, że burmistrz wystąpił w PiS-owskiej gazecie GPC. Myślałem, że on ma poglądy lewicowe.

adam
Gość
adam

Ćwierkają że z sld przeszedł do pis, w poszukiwaniu spadochronu na 2018

?0000
Gość
?0000

Pokusilbym sie o stwierdzenie, czy tego Pana z okladki, przypadkiem nie przesuna do Starostwa, bo tam miejsce czeka.

EDYTA
Gość
EDYTA

Karol Pan Burmistrz sam już się pogubił w swych poglądach, ale cóż się nie robi dla kasy, a nawiedzeni pisowscy mławienie już nie długo ruszą do urn, na rozkaz dziekanow miejskich parafi,, i jak tylko PIS nie zmieni ordynacji, KOWALEWSKI ZNOWU BĘDZIE BURMISTRZEM, A W PODZIĘCE ZA SUKCES WYBORCZY WYBUDUJE TAK JAK ANTCZAK NASTĘPNY KOŚCIÓŁ.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

„Odpiera zarzuty, ze samorząd jest pełen układów” jest, to tak samo zdanie prawdziwe jak: Powyższe zdjęcie NIE było retuszowane.
Ograniczenie liczby kadencji, powinno byc wprowadzone juz na samym początku tej niby demokracji samorządowej. Ręce opadają po takich wypowiedziach czytanych w Mławie. Rozumiem, ze poza Nią, mają wyglądać dumnie.