Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz Kowalewski w ogólnopolskich Gazecie Polskiej Codziennie i Wspólnocie


W ciągu ostatnich kilku miesięcy o Mławie dwukrotnie pisały gazety o zasięgu ogólnopolskim. Za każdym razem za sprawą wywiadów udzielonych przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Mówi w nich o rozwoju miasta i inwestycjach. Krytykuje plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów.


W grudniu ubiegłego roku był to wywiad zatytułowany „Blaski i cienie Mławy w 2016 r.” Publikacja ukazała się w prawicowo – konserwatywnym tygodniku Tomasza Sakiewicza – Gazeta Polska Codziennie.  W rozmowie z Natalią Karcz-Kaczkowską burmistrz wśród najważniejszych dla Mławy wydarzeń wymienia umowę na budowę oczyszczalni ścieków w formule PPP, sprzedaż firmy Novago firmie China Everbright Internetional oraz przeniesienie produkcji telewizorów marki LG do Mławy. Jako największy sukces uznaje zdobycie ponad 14 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej. Za jedyny „cień” uznaje spowolnienie uruchamiania środków unijnych, co może stopować zapał i inicjatywę oddanych miastu ludzi.

Wywiad ukazał się w papierowym wydaniu GPC we wtorek 20 grudnia 2016 r. oraz na stronie internetowej  http://gpcodziennie.pl/58897-blaski-i-cienie-mlawy-w-2016-r.html.

Kolejna publikacja zatytułowana „Miasto zyskuje na dobrych relacjach z biznesem” ukazała się w marcowym wydaniu tygodnika o sprawach samorządowych „Wspólnota”. Tu z kolei w rozmowie ze Sławomirem Bukowskim burmistrz mówi o sobie, kierunkach rozwoju miasta, podatkach,  krytykuje rządowe plany ograniczenia liczby kadencji i odpiera zarzuty, że samorząd jest pełen układów. Jest też o partnerstwie publiczno – prywatnym, zagranicznych inwestorach i komunikacji miejskiej.

Wywiad ukazał się w ostatnim numerze „Wspólnoty”, 5/1219 z 11 marca 2017 r., dostępny jest też na stronie internetowej http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/miasto-zyskuje-na-dobrych-relacjach-z-biznesem/.

JK

Gazeta Polska Codziennie to ukazujący się od 2011 roku dziennik. Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów za rok 2012 w kategorii „najbardziej opiniotwórcze portale internetowe” dziennik zajął 15. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze media” i 10. miejsce w kategorii „Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe”.

Wspólnota – Pismo Samorządu Terytorialnego – tygodnik stanowiący ogólnopolskie pismo poświęcone tematyce prawno-samorządowej. Ukazuje się od marca 1990, jest dostępne tylko w prenumeracie. Wydawnictwo deklaruje nakład 8 000.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miacz
miacz
4 lata temu

Adamczyk: „Mamy nadzieję, ze pierwsi lokatorzy pojawią się w mieszkaniach powstających w ramach Mieszkanie Plus już w 2018 r.”

adam
adam
4 lata temu

Komu jeszcze nie załatwiłem roboty??? cholercia już wszystkim hi hi hi

Płocczanin
Płocczanin
4 lata temu

Witam. Drodzy Państwo jestem z Płocka a w Mławie mieszkam czasowo około 1,5 roku , pracuję w delegacji. Po przeczytaniu tego artykułu nie rozumiem totalnej krytyki . Macie przecież Burmistrza na pierwszej stronie ogólnopolskich gazet i drwicie . U nas w Płocku jak nasz Prezydent byłby na okładce i mógł się pochwalić jako gospodarz miasta , to byśmy byli dumni. Przepraszam , ale ja nie rozumiem Mławian tutaj piszących. Poza tym , jak czytam 14mln pozyskanych na kanalizację to robi wrażenie nawet u nas ! Pozdrawiam i proponuję więcej ciepła , bo Mława to bardzo ładne i czyste miasto !

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Płocczanin

Och, ale ochy i achy.
Tak, ładne i czyste miasto, widziałeś połatane i dziurawe jezdnie?
W Płocku też rokrocznie golą drzewa do samego pnia?
W Płocku też jest moda na PPP?
Czy w Płocku są także takie piękne bulwary nad Wisłą jak w Mławie nad Seraczem i także buduje się mosty przez Wisłę do prywatnych posesji?
Czy w Płocku też ratuje się upadające Spółdzielnie Mieszkaniowe wykupując od nich mieszkania za pieniądze podatnika, które są zbędnym balastem dla UM?
Ech, nie chce mi się więcej wyliczać, drogi płocczaninie.

Brednie
Brednie
4 lata temu
Reply to  Płocczanin

A Burmistrz Płocka tez Lansuje innowacyjne inwestycje? A Burmistrz Płocka tez toleruje nepotyzm? A ile Burmistrz Płocka pozyskał funduszy w przeliczeniu na swoje dni urzędowania? A Burmistrz Płocka toleruje braki kompetencji swoich dyrektorów w jednostkach UM? A w Płocku rządzą śmiecie czy kurniki? No i w końcu czy Burmistrz Płocka jest Menagerem czy oddał juz wszystko co miał, bo mu się nie opłacało?

Z daleka
Z daleka
4 lata temu
Reply to  Brednie

Wlasciwie to co tyczy sie skanalizowania aglomeracji miasta Mlawa, zwiazane jest z checi powiekszenia zasobnosci portfela miedzynarodowej firmy na polecenia mlawskiego bogacza. Spojrzmy na to w inny sposob. Burmistrz bedzie sukcesywnie rozbudowywal kanalizacje, przy czym kazdy nowy klient bedzie skracal okres inwestycji w oczyszczalnie. To w polu zainteresowania burmistrza powinno byc zmuszenie inwestora do budowy oczyczalni i kolektorow sanitarnych.

wMl
wMl
4 lata temu
Reply to  Płocczanin

Widocznie prezydent Płocka uważa, że można lepiej zainwestować te kilka tys zł niż w lans na okładce jakiejś ogólnopolskiej gazety. Z 14 mln cieszymy się, tylko że przez dwie kadencje kanaliza była niemal nie robiona a inwestycja ruszyła, gdy w prywatne ręce poszła oczyszczalnia scieków i każdy dodatkowy meterek to dodatkowa kasa dla międzynarodówki, połowa dróg w mieście nie ma asfaltu ale zgoda, w centrum jest czysto i ładnie. Patrzysz kolego tylko na upudrowaną fasadę, ale co tam, długo by jeszcze tłumaczyć

yyyy
yyyy
4 lata temu

oj ludzie ludzie..

Mario
Mario
4 lata temu

Zresztą, dziwię się, że jeszcze mieszkańcy nie mają tego pana dość – tylko ze względu na samą sztuczność, sztuczny uśmiech nr 1, sztuczny uśmiech nr 2, itd. Ten pan jest może i miły – ale jest to wyuczone na drogich szkoleniach. oczywiście predyspozycje też ma.

Mario
Mario
4 lata temu

Wydaje mi się, że ten pan z okładki nie zmienił poglądów. On raczej udaje, że ma inne. Jest też druga opcja – nie ma żadnych poglądów tak naprawdę, bo może mieć każde poglądy – zależnie od zapotrzebowania.

rowerzysta
rowerzysta
4 lata temu

ślycznie …

lodołamacz
lodołamacz
4 lata temu

fe…retusz? jak we wszystkim….

Raksa
Raksa
4 lata temu

3..Taki wieprz, pamiętajmy, że tylko go sobie wyobrażamy, zrobiłby karierę nie tylko w zapyziałym miasteczku, ale nawet na salonach warszawki. Nie zapominajmy, że Orwellowskie świnie najpierw chodziły, jak inne zwierzęta na czterech racicach, ale z czasem stanęły na dwóch nogach.

Anna
Anna
4 lata temu
Reply to  Raksa

jestem oburzona, że tego typu komentarz został zamieszczony przez administratora. Niech autor alegoryzuje w gronie sobie podobnych zwierząt. A może właśnie tak się dzieje

Raksa
Raksa
4 lata temu

2..Na dodatek niech posługuje się logiką, dzięki której potrafi dowieść wszystkiego, to znaczy każdą prawdę postawić na głowie, zręcznie przeinaczyć oczywistość, wmawiać, że widzialne jest niewidzialne i odwrotnie. Słowem, umie przekręcić kota, to znaczy świnię, ogonem do góry. Oczywiście niezależnie od tych właściwości, których może wieprzkowi pozazdrościć wielu ludzi, pozostanie świnią, gdyż nią jest. Nie tyle z postury i ogólnego wyglądu. Świnią będzie przede wszystkim wewnętrznie. Z wewnętrznego przekonania, że choć wszyscy są równi, a niektórzy równiejsi, to najrówniejsze są świnie. Natomiast ludziom rzeczywiście szacownym, prawdziwie zasługującym na uznanie, świnia wszystko by umniejszała. Ponadto, umiałaby czerpać profity z częstej zmiany poglądów. Wieprz uzależniałby aktualne poglądy, szczególnie polityczne, od wyczucia panującej koniunktury.

Raksa
Raksa
4 lata temu

1..Jest takie powiedzenie, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Ma ono podwójne znaczenie i dwuznaczny walor moralny. Uporczywość przekonań bywa cenna, kiedy poglądy są słuszne, ale może być głupia i zła, kiedy one są nierozsądne bądź nieuczciwe. To krowa, a co ze świnią? Wyobraźmy sobie bardzo inteligentną świnię, co nie powinno być trudne, jako że zwierzęta te są niesłychanie zmyślne, co potwierdzają znawcy, stawiający je w tej mierze tuż za człowiekiem. Ten wieprzek, bo chodzi mi o świnię samca, w pewnym sensie niech będzie urzekający, pełen wdzięku, miły w obejściu, pyzaty, mile chrząkający, chętnie witający się ze swoimi cmokierami. Alegoryzujmy go, wyposażając w umiejętność mowy, w posiadanie porządnej polszczyzny, jaką nie tak wielu włada.

And
And
4 lata temu

GPC i Wspólnota pewnie sporo biorą za artykuły sponsorowane, zwłaszcza te na pierwszą strone

ratusz
ratusz
4 lata temu

Jaki wytrzesz na tym zdjęciu. Strach, ból,że odchodzę? Kocham za to PIS aby się ziściło.

123
123
4 lata temu

Bo poprzedni włodarze tak jak Rakowski, zamiast lansowania się w gazetach, zajmował się pracą użyteczną na rzecz społeczeństwa. Obecny burmistrz lubi lansik, nie ma co ukrywać, bo taka jest prawda. Brylowanie na salonach i wygrzewanie się w błysku fleszów najlepiej mu wychodzi, i nic poza tym.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  123

Najlepiej to wyszły mu… włosy 😛

Misiek
Misiek
4 lata temu
Reply to  123

A ja pamiętam jak Rakowski był też na okładce. Gdy ktoś zwolnił kobietę, żeby zatrudnić jego żonę. Wolę okładkowego Kowalewskiego z PPP

Do Miśka
Do Miśka
4 lata temu
Reply to  Misiek

Może drogi Miśku zainteresuje się, gdzie obecnie zatrudniona jest jedna z córek Kowalewskiego ?

Ania
Ania
4 lata temu
Reply to  Do Miśka

Co to za tajemnica? a gdzie jest córka Kowalewska zatrudniona?

Gdzie ?
Gdzie ?
4 lata temu
Reply to  Ania

No wlasnie gdzie ona pracuje ?

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Gdzie ?

Żadna tajemnica – podano do publicznej wiadomości: Fitness club

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

A córka sekretarza?

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Przepraszam ale tam nie ma jeszcze zakupionego sprzętu, wiec w fitness clubie pracować na etat nie moze. Bo fitness club nie funkcjonuje. Moze na godziny prowadzić zajęcia. Czy jest inaczej? Bo to wtedy dla prokuratora za niedbałość wydawania srodkow publicznych sprawa. Moze jakiś artykulik na ten temat?

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Moze przesadziłem z tym artykułem, bo widzę,ze tu MOSIR swoją kasę upłynnia w Portalu, reklamując swoją działalność.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Generalnie jednak widac gołym okiem, ze za pieniądze społeczne wybudowano nowe miejsca pracy dla wybranych i jeszcze do tego wywindowano legalnie ceny do tego stopnia aby się przypadkiem nie przemęczyli.

Ali
Ali
4 lata temu
Reply to  Gdzie ?

W MOSiR Mława jednostce urzędu miasta podległej burmistrzowi Kowalewskiemu

Maria
Maria
4 lata temu

Gratuluję Panie Burmistrzu, jest Pan odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Hejterzy zawsze będą, oni lubią sobie pokrzyczeć, ale każdy normalny człowiek wie, że zmienił Pan to miasto na wielki plus. Nie przypominam sobie, aby któryś z poprzednich włodarzy był na okładce jakiegokolwiek pisma 🙂

Asa
Asa
4 lata temu
Reply to  Maria

łubudu łubudu niech żyje prezes naszego klubu 🙂

Xyz
Xyz
4 lata temu
Reply to  Maria

Oj tam dwie kadencje i. Koniec. Co Wy teraz zrobicie pan burniszcz pewnie posly a reszta

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  Maria

Tak, tak, jedyny taki burmistrz… – celebryta 😀

Leszek Nowak
Leszek Nowak
4 lata temu

Super! Świetna promocja miasta na całą Polskę! Wspólnoty nie czytam, ale ten numer kupię na pewno.

Leszek Czarny
Leszek Czarny
4 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

No świetna autopromocja. 3/4 artykułu burmistrz sam siebie chwali, ot taki skromny. A gazety nie kupisz, bo jest tylko w prenumeracie, choć nie zdziwiłbym się gdyby – oczywiście zupełnie przypadkiem – gazetki Wspólnoty leżały gdzieś na stoliku w urzędzie i w bibliotece miejskiej. resztę SK wręczał będzie osobiście seniorkom i seniorom, gościom z zagranicy i swoim radnym i dokładał do rachunków za wodę i ścieki.

123
123
4 lata temu

Wspaniałe partnerstwo publiczno-prywatne, na prawdę jest powód do dumy, a tym bardziej z obecności Chińczyków, którzy mają sie zajać śmieciami. Czekam kiedy UM jednym głosem, że czas na spalarnie śmieci, to przecież takie innowacyjne.

456
456
4 lata temu
Reply to  123

To jest dobry pomysł, ale Mława chyba jeszcze nie jest na to gotowa. A na pewno niektórzy.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  456

Wiesz 456 pomysł w normalnych warunkach, gdzie jest zdrowa demokracja pozbawiona układo-układzików moze i dobry. Jednak patrząc na działanie okolicznych ferm i działań Sanepidu, ktory nie potrafi zidentyfikować skąd śmierdzi, to aż strach pomysleć, co w takiej spalarni by się spalało. Widzisz, tu nie chodzi o pomysł, tylko o ZAUFANIE.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Temu panu z okładki już dziękujemy
za jego odwagę, za jego innowacyjność na szkodę mieszkańców i zakłamanie,, bo kłamie jak z nut, między innymi twierdząc, że samorząd nie jest oparty na układach.
Oby PIS zrobił porządek i ograniczył ilość kadencji w samorządach, bo część mławian nie dostrzega żelbetu, który w tym mieście siedzi przy sterze i kpi z nich w żywe oczy.

JFK
JFK
4 lata temu

Czy umm doklada do tygodnika ? Jesli tak to ile?
Czy to juz kampania ?

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Jedna kadencja tego hrabiego dla Mławy to juz było za dużo. Moze tkwi hrabia w przekonaniu, ze władza panuje do czasu wyczerpania swoich sil witalnych. Krytykuje twierdzenie jakoby samorzad byl pelen ukladow…
Smieszna krytyka… W Mł…to nie jest tyle uklad, nie tyle co beton, ale tyle co zelazo urzednicze. Kazde stanowiska poustawiane pod dyktando wodza. Kazda decyzja o formule PPP zatwierdzona przez pana J.A.i H.A.
Ograniczenie kadencyjnosci wiaze sie z oslabieniem RM i utrata wiernych wykonawcow woli nie mieszkancow, a burmistrza.

EDYTA
EDYTA
4 lata temu

No tak po tych wywiadach wiadomo co jest grane, w postępowaniu Burmistrza, nie dziwota ma dobrego nauczyciela i doradce w osobie Skarbnika miasta, a żeby był pełen obraz Pańskiej dzialalności polecam jeszcze takie tytuły jak GOŚĆ NIEDZIELNY—-TYG. W SIECI, I DO RZECZY I UDZIAL W PROGRAMACH TVP TAKICH TUZOW DZIENNIKARSTWA JAK SEMKA, ZIEMKIEWICZ, KANIA, BYŁY SEKRETARZ KC KRÓL, RACHOŃ, GÓRSKA-HEJKIE— no i oczywiste TV REPUBLIKA POD WODZĄ TERLIKOWSKIEGO— ORAZ TV OJCA TADEUSZA TRWAM nie wiem czy skorzysta Pan z tych informacji, ale głos mej rodziny już Pan stracił. TAKĄ REKLAMĄ PRZYNOSI PAN WSTYD MIASTU,!!!!!

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  EDYTA

Gdyby burmistrz powiedział GPC: „nie odpowiem na wasze pytania, nie będę z wami współpracował”, to byłby dopiero problem. Różne opcje i różne gazety piszą o Mławie, a najważniejsze jest to, że piszą dobrze. Ludzie na zewnątrz dostrzegają nasz potencjał i doceniają burmistrza. Brawo SK i brawo MY

Ania
Ania
4 lata temu
Reply to  Marek

Marek dziecinny jesteś test układa burmistrz sam i miłabybyć źle ? jakoś nie widzę docenienia miasta choć uważam, że jest za co, ale samochwalstwo? chętnie bym przeczytała, nawet w gpc artykuł a nie wywiad o tym co dobre u nas. wtedy też bym powiedziała że nas doceniają, ale tak?

Kris
Kris
4 lata temu

Ale błyszczy błyskotka;)

Karol
Karol
4 lata temu

Widzę, że burmistrz wystąpił w PiS-owskiej gazecie GPC. Myślałem, że on ma poglądy lewicowe.

adam
adam
4 lata temu
Reply to  Karol

Ćwierkają że z sld przeszedł do pis, w poszukiwaniu spadochronu na 2018

?0000
?0000
4 lata temu
Reply to  adam

Pokusilbym sie o stwierdzenie, czy tego Pana z okladki, przypadkiem nie przesuna do Starostwa, bo tam miejsce czeka.

EDYTA
EDYTA
4 lata temu
Reply to  Karol

Karol Pan Burmistrz sam już się pogubił w swych poglądach, ale cóż się nie robi dla kasy, a nawiedzeni pisowscy mławienie już nie długo ruszą do urn, na rozkaz dziekanow miejskich parafi,, i jak tylko PIS nie zmieni ordynacji, KOWALEWSKI ZNOWU BĘDZIE BURMISTRZEM, A W PODZIĘCE ZA SUKCES WYBORCZY WYBUDUJE TAK JAK ANTCZAK NASTĘPNY KOŚCIÓŁ.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu

„Odpiera zarzuty, ze samorząd jest pełen układów” jest, to tak samo zdanie prawdziwe jak: Powyższe zdjęcie NIE było retuszowane.
Ograniczenie liczby kadencji, powinno byc wprowadzone juz na samym początku tej niby demokracji samorządowej. Ręce opadają po takich wypowiedziach czytanych w Mławie. Rozumiem, ze poza Nią, mają wyglądać dumnie.

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x