Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Rada Gminy Dzierzgowo ustaliła nowemu wójtowi pensję


Wiadomo już ile będzie zarabiał nowo wybrany wójt Gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński. Rada gminy, do której kompetencji należy ustalenie wysokości tego właśnie wynagrodzenia, podjęła stosowną uchwałę na sesji w dniu 23 lutego. Całkowite miesięczne wynagrodzenie wójta wyniesie 9000 zł brutto miesięcznie. Tym samym Rafał Kuciński jest najmniej zarabiającym wójtem w powiecie mławskim.


 Zgodnie z przepisami na całkowite wynagrodzenie wójta składają się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i dodatek za wysługę lat.  Maksymalna wysokość każdego ze składników wynagrodzenia określona jest w rozporządzeniu w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Rada gminy w uchwale określa ich stałą wysokość mieszczącą się w ramach określonych w rozporządzeniu. Zmienny pozostanie jedynie dodatek za wysługę lat, corocznie będzie wzrastał o 1%.

Jak już wspomnieliśmy wójt Rafał Kuciński będzie zarabiał najmniej spośród wszystkich wójtów gmin powiatu mławskiego. Warto tu również przypomnieć i porównać wynagrodzenia nowego wójta i jego poprzednika na tym stanowisku. Zwłaszcza, że wynagrodzenie poprzednika  to przypadek dość szczególny w samorządzie. Otóż od wyborów w 2014 roku wójt Robert Jeliński zarabiał 10 100 zł miesięcznie. W kwietniu 2016 roku radni postanowili jednak to wynagrodzenie obniżyć o 2500 zł  i już do końca swojego urzędowania pobierał wynagrodzenie w wys. 7600 zł brutto. Początkowo ustalone wynagrodzenie wójta Jelińskiego sytuowało go pośrodku stawki wynagrodzeń wójtów w powiecie, po obniżeniu było on już zdecydowanie najniższe.

Poniżej zestawienie wynagrodzeń wójtów w powiecie mławskim.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

18
KOMENTARZE

avatar
1500
oSa
Gość
oSa

No, no wójtowie zarabiają niewiele mniej niż premier

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Nic nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki za Dzierzgowo. A więc powodzenia!

Dzierzgowianin
Gość
Dzierzgowianin

Oszczędności, a pierwsze co to sobie podłogę zmienia i remonty robi. Przesada

Obserwator
Gość
Obserwator

Ha ha ha ale sie można się usmiac juz nie macie czego się czepiac ha ha ha malowanie ścian pewnie farba za około 100 zł jakiś dywan to rzeczywiście ogromny remont a krzesła to dla nas interesantów bo sam ma ludzie ludzie ludzie dobrze ze tych mądrych jest ponad 70 %

Bonka
Gość
Bonka

Brawo rada , za motywację młodego człowieka do działań !!!

MAX
Gość
MAX

Ładne zarobki. Nic tylko być Wójtem. Pozdrawiam…

Bobik
Gość
Bobik

Koniecznie musisz startować w przyszłych wyborach.

max
Gość
max

Nikt ci nie bronił i nie broni .. Startuj jak tylko masz ochotę

MAX
Gość
MAX

Zastanawiam się… Jednak taka funkcja to duża odpowiedzialność…

ail
Gość
ail

masz na myśli Strzegowo , Szydłowo , Wieczfnie no to już jest przesada

Wyborca
Gość
Wyborca

Bardzo ciekawe, dlaczego nie utrzymali wynagrodzenia na poziomie ŚP Pana Wójta. Takie oszczędności mieli wprowadzić. Sam R.K mówił o oszczędnościach a teraz zapomniał o tym?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

I tak za MAŁO MU DALI! Skoro poprzednik brał więcej … to też mu się należy!

Liczydło
Gość
Liczydło

jakie więcej brał? Chyba artykułu nie czytałeś!!!??

Bobik
Gość
Bobik

A ty umiesz czytac ze zrozumieniem??? Mial obniżoną pensję ale na początku zarobki wynosiły 10100zl brutto

zawiedziony
Gość
zawiedziony

ale to sama rada ustaliła takie zarobki byłemu wójtowi..dlatego miał!!szukali oszczędności, uszczuplili portfel byłego Wójta,a on się na to zgodził..czy nagle tacy bogaci się staliśmy jako gmina,że znów możemy szastać kasą??..kiepsko to wygląda jak na początek ..

ZzZz
Gość
ZzZz

uważam ze Rada dobrze zrobiła . wszyscy wiemy za co obnizyli poprzednikowi i gdyby postępował inaczej utrzymalby swoje 10100

DZIADKOWIE
Gość
DZIADKOWIE

TAK TO JEST JUŻ W TYM DZIERZGOWIE CO INNEGO SIĘ MÓWI A CO INNEGO SIĘ ROBI. ZACHOWANIE RADY…… BRAK SŁÓW.

DZIADKOWIE
Gość
DZIADKOWIE

Jak tak można postępować, obłuda , zakłamanie szanownej Rady.