Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Rada Gminy Dzierzgowo ustaliła nowemu wójtowi pensję


Wiadomo już ile będzie zarabiał nowo wybrany wójt Gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński. Rada gminy, do której kompetencji należy ustalenie wysokości tego właśnie wynagrodzenia, podjęła stosowną uchwałę na sesji w dniu 23 lutego. Całkowite miesięczne wynagrodzenie wójta wyniesie 9000 zł brutto miesięcznie. Tym samym Rafał Kuciński jest najmniej zarabiającym wójtem w powiecie mławskim.

KSP Mława nabór

 Zgodnie z przepisami na całkowite wynagrodzenie wójta składają się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i dodatek za wysługę lat.  Maksymalna wysokość każdego ze składników wynagrodzenia określona jest w rozporządzeniu w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Rada gminy w uchwale określa ich stałą wysokość mieszczącą się w ramach określonych w rozporządzeniu. Zmienny pozostanie jedynie dodatek za wysługę lat, corocznie będzie wzrastał o 1%.

Jak już wspomnieliśmy wójt Rafał Kuciński będzie zarabiał najmniej spośród wszystkich wójtów gmin powiatu mławskiego. Warto tu również przypomnieć i porównać wynagrodzenia nowego wójta i jego poprzednika na tym stanowisku. Zwłaszcza, że wynagrodzenie poprzednika  to przypadek dość szczególny w samorządzie. Otóż od wyborów w 2014 roku wójt Robert Jeliński zarabiał 10 100 zł miesięcznie. W kwietniu 2016 roku radni postanowili jednak to wynagrodzenie obniżyć o 2500 zł  i już do końca swojego urzędowania pobierał wynagrodzenie w wys. 7600 zł brutto. Początkowo ustalone wynagrodzenie wójta Jelińskiego sytuowało go pośrodku stawki wynagrodzeń wójtów w powiecie, po obniżeniu było on już zdecydowanie najniższe.

Poniżej zestawienie wynagrodzeń wójtów w powiecie mławskim.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

18 - liczba komentarzy w artykule "Rada Gminy Dzierzgowo ustaliła nowemu wójtowi pensję"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
oSa
Gość

No, no wójtowie zarabiają niewiele mniej niż premier

Krzysztof Bruździak
Gość

Nic nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki za Dzierzgowo. A więc powodzenia!

Dzierzgowianin
Gość

Oszczędności, a pierwsze co to sobie podłogę zmienia i remonty robi. Przesada

Obserwator
Gość

Ha ha ha ale sie można się usmiac juz nie macie czego się czepiac ha ha ha malowanie ścian pewnie farba za około 100 zł jakiś dywan to rzeczywiście ogromny remont a krzesła to dla nas interesantów bo sam ma ludzie ludzie ludzie dobrze ze tych mądrych jest ponad 70 %

Bonka
Gość

Brawo rada , za motywację młodego człowieka do działań !!!

MAX
Gość

Ładne zarobki. Nic tylko być Wójtem. Pozdrawiam…

ail
Gość

masz na myśli Strzegowo , Szydłowo , Wieczfnie no to już jest przesada

max
Gość

Nikt ci nie bronił i nie broni .. Startuj jak tylko masz ochotę

MAX
Gość

Zastanawiam się… Jednak taka funkcja to duża odpowiedzialność…

Bobik
Gość

Koniecznie musisz startować w przyszłych wyborach.

wpDiscuz