Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narodowe Święto Niepodległości w Mławie


sliderTegoroczne obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy w intencji naszej Ojczyzny. Następnie poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku.


Wciągnięciem flagi państwowej na maszt  i odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęła się druga część uroczystości. Okolicznościowe przemówienia z okazji tego święta wygłosili burmistrz Sławomir Kowalewski,  senator RP Jan Maria Jackowski i poseł Anna Cicholska.

Następnie kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, komendanci służb mundurowych, delegacje partii politycznych, stowarzyszeń, szkół oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 P.P złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZR
ZR
5 lata temu

A Starosta zachorował ?dyplomatycznie czy filipińsko

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
5 lata temu

A gdzie śpioch, co go zz roboty wywalili?

abc
abc
5 lata temu

J. Piłsudski dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek. Za to go czcimy. Aby taką Polskę utrzymać nie pozwolił na anarchię, nieustanne strajki, ciągłe zmiany rządu. Aby nie dopuścić do upadku i ponownych rozbiorów Polski internował działaczy politycznych, dla których ważniejsza była prywata niż dobro Ojczyzny. W Berezie i innych ośrodkach odosobnienia pozamykał komunistów i ludowców, którzy swoją krótkowzroczną polityką pchali Polskę w szpony bolszewików. Obecność na uroczystościach polityków reprezentujacych wszystkie nurty polityczne i oddanie mu chołdu świadczy, że wszyscy przyznają rację Jemu i jego polityce. Ci , którzy dzisiaj uprawiją anarchię, organizują codziennie i o wszystko demonstracje, plują na Polskę, szukają sprzymierzeńców na całym świecie, aby izolować Polskę na arenie miedzynarodowej winni skończyć jak ci w latach 30-tych.

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

Jaki prawicowy burmistrz. Czy zmienia pan poglądy, jak kameleon kolory ciała.
Widać, że co do niektórych miano „farbowanego lisa” świetnie pasuje. 😉

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Andrzej

„Jak wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów. Choć są tacy, którzy dodają: ale świnie tak…” – to tylko… taki cytat 🙂 zaczerpnięty gdzieś z netu.

uczestnik
uczestnik
5 lata temu
Reply to  Andrzej

Doskonale pasujący komentarz obrazujący burmistrza.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

Czy Pani Dyrektor MDK, to po trzeźwemu przemawiała ?

uczestnik
uczestnik
5 lata temu
Reply to  Z daleka

Miała problemy z czytaniem, więc trzeźwość wątpliwa

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x