Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

4,5 tys. wypełnionych ankiet w sprawie Mławskiego Budżetu Obywatelskiego


budzet-obywatelski4477 formularzy ankiet do głosowania w konsultacjach w sprawie Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wyjęli członkowie Zespołu Weryfikacyjnego z urn. Od piątku, 7 października od godz. 16.00 trwa weryfikacja formalna złożonych głosów.


ksp Mława
Reklama

Zgodnie z Uchwałą Nr XVIII/228/2016 Rady Miasta Mława z dnia 31 maja 2016 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta Mława konsultacji społecznych dotyczących Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości po podliczeniu oddanych głosów, nie później niż do środy, 12 października 2016 roku.

Zespół Weryfikacyjny pracował cały weekend, żeby zdążyć podać zwycięskie projekty w przyjętym przez radę terminie. Członkowie zespołu weryfikują złożone formularze pod względem formalnym. Sprawdzają czy na karcie odznaczono jeden projekt, czy wnioskodawcy nie złożyli więcej niż jednego formularza ankiety, czy podali poprawny numer PESEL.

W pierwszej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego w zeszłym roku zostało oddanych 1431 głosów. Tegoroczny wynik – prawie 4,5 tys. głosów pokazuje że mieszkańcy bardzo zaangażowali się w głosowanie, każdy widzi realną szansę na realizację popieranego projektu.

Obliczenie wyniku głosowania polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdy z projektów. Wybrane do realizacji uzna się te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Mławski Budżet Obywatelski (300 tys. zł).

Najpóźniej w środę 12 października dowiemy się, na który projekt oddano najwięcej głosów.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czesiu
czesiu
5 lata temu

No i gitara. Lumpownia rządzi!

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Zadanie: Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
Szacunkowy zweryfikowany koszt – 300.000 zł
Ilość ważnych oddanych głosów – 1510
Zadanie: Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie
Szacunkowy zweryfikowany koszt – 212.000 zł
Ilość ważnych oddanych głosów – 1228

Urzędasy jednak nieźle działali, ale im się nie udało 🙂

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

czy są dostępne analizy głosów nieważnych? chyba można o to zapytać w UM ile głosów unieważniono w kontekście np. braku PESEL czy głosowania na dwa projekty. czy jest znana liczba ważnych głosów mieszkańców Mławy niezameldowanych w naszym mieście głosujących na poszczególne projekty? z takiej pogłębionej analizy można na przyszłość wyciągnąć pouczające wnioski typu co jest ważniejsze dla przyszłych albo „chwilowych” mieszkańców by „przytulić” ich na dłużej…

As
As
5 lata temu

Z przecieków wiadomo, że wygrała ………………………………. WÓLKA !!!!! gratuluję bo staraliście się bardzo 🙂

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  As

Wszyscy rozsądni przyłożyli do tego swoją rękę, a mieszkańcom Wólki – szczere gratulacje za wzięcie sprawy w swoje ręce i jednomyślność, „w kupie siła”. Daliście świetny przykład, że jak się chce coś osiągnąć, to jednak można, oby tak dalej. Swoją postawą dajecie nadzieję na lepsze jutro, na to że może następne wybory samorządowe coś zmienią.

dociekliwy
dociekliwy
5 lata temu

Obie urny opróżniono??? bo na zdjęciu widać tylko jedną

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

1, Dobrze by było, żeby wypowiedzieli się obserwatorzy zliczania kart.
2. Powinni podać w jaki sposób zostały zabezpieczone karty i jak odbywało się weryfikacja danych
3. Warto by było znać również nazwiska niezależnej komisji weryfikującej.
Czy to wszystko zostanie udostępnione publicznie wraz z wynikami głosowania?
Niepokoi mnie ta sprawa i to bardzo.
Mam nadzieję, ze obserwatorzy mieli możliwość dopilnowania, żeby wszystko było w porządku, a nie tylko zliczenia ogólnej ilości głosów.

xyz
xyz
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

nie jaraj się tak. to tylko zwykły budżet obywatelski nie złote kalesony. 🙂 wynik nie ma wpływu bezpośredniego na to kto rządzi w mieście itd. jak tak dalece brakuje zaufania bądź co bądź do urzędników to powinni przestać dawać w ogóle taką możliwość aby ludzie decydowali bo nigdy nikomu nie dogodzi. ci co przegrają będą zawsze się doszukiwać jakiś machlojek. śmieszne

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  xyz

…ale daje nadzieję na zmianę ekipy rządzącej. Jeśli mławianie w tej sprawie potrafią się skrzyknąć i zjednoczyć, to można mieć nadzieję, że w czasie wyborów też pokażą na co ich stać

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

dajmy spokój polityce. ten czy inny – po wyborach wszyscy tacy sami

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

chyba wynik sam się broni. sama aktywność w tych wyborach jest już dużym sukcesem, a aktywność osób zbierających podpisy wśród zwolenników poszczególnych projektów zasługuje na szczególne gratulacje i podziękowania. od siebie – dziękuję wszystkim, którym się chciało coś konstruktywnego zaproponować, wszystkim, którym chciało się poprzeć ważne dla nich propozycje i wszystkim, którzy podarowali swój głos i PESEL dla istotnej dla nich sprawy

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

To czekamy cierpliwie na wynik – jutro 🙂
Długo to trwa co prawda, szybciej wyniki się podaję po wyborach, ale cóż…

xyz
xyz
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

w wyborach najpierw się legitymujesz i wiadomo kto glosował, a tu niestety ludzie wrzucają często w imieniu kogoś kto nawet nie wie ze zagłosował. i to właśnie powinni sprawdzić. może w przyszłym roku niech uprawniony przychodzi do urzędu okaże dowód , zaznaczą go na liści uprawnionych i dopiero zagłosuje. to będzie wiarygodne.

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  xyz

przy takim systemie weryfikacji frekwencja spadnie do 10 procent. niestety jesteśmy nacją wygodnickich – jak ktoś zrobi coś za nas to może cokolwiek zrobimy

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x