Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

4,5 tys. wypełnionych ankiet w sprawie Mławskiego Budżetu Obywatelskiego


budzet-obywatelski4477 formularzy ankiet do głosowania w konsultacjach w sprawie Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wyjęli członkowie Zespołu Weryfikacyjnego z urn. Od piątku, 7 października od godz. 16.00 trwa weryfikacja formalna złożonych głosów.

KSP Mława nabór

Zgodnie z Uchwałą Nr XVIII/228/2016 Rady Miasta Mława z dnia 31 maja 2016 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta Mława konsultacji społecznych dotyczących Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości po podliczeniu oddanych głosów, nie później niż do środy, 12 października 2016 roku.

Zespół Weryfikacyjny pracował cały weekend, żeby zdążyć podać zwycięskie projekty w przyjętym przez radę terminie. Członkowie zespołu weryfikują złożone formularze pod względem formalnym. Sprawdzają czy na karcie odznaczono jeden projekt, czy wnioskodawcy nie złożyli więcej niż jednego formularza ankiety, czy podali poprawny numer PESEL.

W pierwszej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego w zeszłym roku zostało oddanych 1431 głosów. Tegoroczny wynik – prawie 4,5 tys. głosów pokazuje że mieszkańcy bardzo zaangażowali się w głosowanie, każdy widzi realną szansę na realizację popieranego projektu.

Obliczenie wyniku głosowania polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdy z projektów. Wybrane do realizacji uzna się te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Mławski Budżet Obywatelski (300 tys. zł).

Najpóźniej w środę 12 października dowiemy się, na który projekt oddano najwięcej głosów.

źródło:UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "4,5 tys. wypełnionych ankiet w sprawie Mławskiego Budżetu Obywatelskiego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
czesiu
Gość

No i gitara. Lumpownia rządzi!

Jarząbek
Gość

Zadanie: Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
Szacunkowy zweryfikowany koszt – 300.000 zł
Ilość ważnych oddanych głosów – 1510
Zadanie: Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie
Szacunkowy zweryfikowany koszt – 212.000 zł
Ilość ważnych oddanych głosów – 1228

Urzędasy jednak nieźle działali, ale im się nie udało 🙂

spidy
Gość

czy są dostępne analizy głosów nieważnych? chyba można o to zapytać w UM ile głosów unieważniono w kontekście np. braku PESEL czy głosowania na dwa projekty. czy jest znana liczba ważnych głosów mieszkańców Mławy niezameldowanych w naszym mieście głosujących na poszczególne projekty? z takiej pogłębionej analizy można na przyszłość wyciągnąć pouczające wnioski typu co jest ważniejsze dla przyszłych albo „chwilowych” mieszkańców by „przytulić” ich na dłużej…

As
Gość

Z przecieków wiadomo, że wygrała ………………………………. WÓLKA !!!!! gratuluję bo staraliście się bardzo 🙂

Jarząbek
Gość

Wszyscy rozsądni przyłożyli do tego swoją rękę, a mieszkańcom Wólki – szczere gratulacje za wzięcie sprawy w swoje ręce i jednomyślność, „w kupie siła”. Daliście świetny przykład, że jak się chce coś osiągnąć, to jednak można, oby tak dalej. Swoją postawą dajecie nadzieję na lepsze jutro, na to że może następne wybory samorządowe coś zmienią.

dociekliwy
Gość

Obie urny opróżniono??? bo na zdjęciu widać tylko jedną

Jarząbek
Gość

1, Dobrze by było, żeby wypowiedzieli się obserwatorzy zliczania kart.
2. Powinni podać w jaki sposób zostały zabezpieczone karty i jak odbywało się weryfikacja danych
3. Warto by było znać również nazwiska niezależnej komisji weryfikującej.
Czy to wszystko zostanie udostępnione publicznie wraz z wynikami głosowania?
Niepokoi mnie ta sprawa i to bardzo.
Mam nadzieję, ze obserwatorzy mieli możliwość dopilnowania, żeby wszystko było w porządku, a nie tylko zliczenia ogólnej ilości głosów.

spidy
Gość

chyba wynik sam się broni. sama aktywność w tych wyborach jest już dużym sukcesem, a aktywność osób zbierających podpisy wśród zwolenników poszczególnych projektów zasługuje na szczególne gratulacje i podziękowania. od siebie – dziękuję wszystkim, którym się chciało coś konstruktywnego zaproponować, wszystkim, którym chciało się poprzeć ważne dla nich propozycje i wszystkim, którzy podarowali swój głos i PESEL dla istotnej dla nich sprawy

xyz
Gość

nie jaraj się tak. to tylko zwykły budżet obywatelski nie złote kalesony. 🙂 wynik nie ma wpływu bezpośredniego na to kto rządzi w mieście itd. jak tak dalece brakuje zaufania bądź co bądź do urzędników to powinni przestać dawać w ogóle taką możliwość aby ludzie decydowali bo nigdy nikomu nie dogodzi. ci co przegrają będą zawsze się doszukiwać jakiś machlojek. śmieszne

Jarząbek
Gość

…ale daje nadzieję na zmianę ekipy rządzącej. Jeśli mławianie w tej sprawie potrafią się skrzyknąć i zjednoczyć, to można mieć nadzieję, że w czasie wyborów też pokażą na co ich stać

spidy
Gość

dajmy spokój polityce. ten czy inny – po wyborach wszyscy tacy sami

wpDiscuz