Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Światowy Dzień Poezji również w Mławie


sliderŚwiatowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO – od 1999 roku obchodzony jest corocznie 21 marca. Jego obchody również w Mławie był okazją do spotkania ze znanymi polskimi poetami. Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zaprosił z tej okazji Julię Szychowiak i Marcina Orlińskiego, a w podwójnej roli poety i muzyka –  Gabriela Fleszara.


Licznie przybyłych do Miejskiego Domu Kultury gości witał Jarosław Trześniewski- Kwiecień, który również całe spotkanie poprowadził. Dobrym początkiem był koncert mławskiego zespołu PARA-FRAZA, który zagrał kilka coverów znanych przebojów oraz kompozycje własne.

Swoje utwory czytali kolejno Julia Szychowiak, Gabriel Fleszar i Marcin Orliński. Gabriel Fleszar dodatkowo wystąpił w krótkim recitalu.

W dniu święta poezji swoje wiersze mogli odczytać także uczestnicy spotkania – organizatorzy przewidzieli bowiem konkurs jednego wiersza, który oceniało jury złożone z
gości – Julii Szychowiak, Marcina Orlińskiego, Gabriela Fleszara i gospodarza spotkania –  Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.

JK

Marcin Orliński (ur. 1980) – poeta, prozaik i krytyk literacki. Wydał tomy wierszy „Mumu humu” (Kraków 2006), „Parada drezyn” (Łódź 2010), „Drzazgi i śmiech” (Poznań 2010), „Tętno” (Łódź 2014), zbiór krótkich utworów prozatorskich „Zabiegi” (Poznań 2014) oraz książkę krytycznoliteracką „Płynne przejścia” (Mikołów 2011). Laureat Nagrody im. Adama Włodka za rok 2015. Stypendysta m. st. Warszawy i kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. Redagował rubrykę poetycką w „Przekroju” i serię wydawniczą „Biblioteka Debiutów” przy „Zeszytach Poetyckich”. Tłumaczony na języki angielski, niemiecki, francuski, szwedzki, rosyjski i ukraiński. Mieszka i pracuje w Warszawie. Oficjalna strona: www.marcinorlinski.pl

Julia Szychowiak (ur. 1986) – poetka. Wydała tomy wierszy „Poprawiny” (Biuro Literackie, Wrocław 2006), „Po sobie” (Biuro Literackie, Wrocław 2007), „Wspólny język” (Biuro Literackie, Wrocław 2009), „Intro” (Biuro Literackie, Wrocław, 2014) i „Na raz” (Biuro Literackie, 22 wiersze podróżne, Wrocław 2016). Finalistka XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina, laureatka projektu „Bursztynowe Pióro/Połów 2007″. Leureatka Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2008 w kategorii „poetycki debiut roku” za tom „Po sobie”. Nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2015 w kategorii „książka roku” za tom „Intro”. Jest córką poetki Mirki Szychowiak.

Gabriel Amadeusz Fleszar (ur. 1979) – polski muzyk, wokalista i autor tekstów. Członek zespołu Candida. Oprócz muzyki Gabriel Fleszar próbował także aktorstwa – zagrał główną rolę w polskim filmie „Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy. W szkole podstawowej uczył się grać na fortepianie i gitarze, a w szkole średniej śpiewał w chórze Państwowego Liceum Muzycznego w Legnicy. W 1998 Gabriel wraz z przyjaciółmi założył własną grupę teatralną „300 Chwil Do Deja Vu”, z którą wystawił spektakl „4/4″ nagrodzony na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy. Wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów zorganizowane przez firmę Universal Music Polska. W nagrodę podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny. W 2011 wziął udział w programie The Voice of Poland emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x