Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławianka nie grała, Korona na remis z Bzurą

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobyli piłkarze z Szydłowa. Na własnym boisku zremisowali z Bzurą Chodaków, strzelając bramkę na minutę przed końcem rywalizacji. Drugi z naszych zespołów – Mławianka – pauzował, po tym, jak z rozgrywek wycofała się Narew Ostrołęka.

Do tej pory szydłowianie nie mieli miłych wspomnień z rywalizacji z ekipą z powiatu sochaczewskiego. Jesienią polegli 0:7, także w poprzednich sezonach nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Bzurą.

Dlatego początek sobotniego pojedynku nie mógł dziwić. Goście dominowali, w 27. minucie wyszli na prowadzenie, po tym jak skutecznym uderzeniem z kilku metrów popisał się Kamil Stencel.

Takie otwarcie uśpiło chodakowian, podopieczni Włodzimierza Gorczycy mogli szybko wyrównać. Paweł Podlewski przejął piłkę w środku pola, po czym zagrał idealnie do wychodzącego na czystą pozycję Jarosława Bartnikowskiego. Ten znalazł się sam przed bramkarzem, ale trafił wprost w jego nogi.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości. Jednak po przerwie  zameldowali się na boisku już w niekompletnym składzie. W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Przemysław Więczek.

Szydłowianie wykorzystali liczebne osłabienie konkurentów. Krzysztof Małecki zmarnował jeszcze okazję sam na sam z bramkarzem Bzury, ale w końcówce meczu przeprowadził akcję na wagę remisu. Po ograniu dwóch rywali wpadł z piłką w pole karne. Tam został powalony na ziemię przez jednego z rywali. Sędzia odgwizdał karnego, którego na wyrównującą bramkę zamienił Piotr Karpiński.

W następnej kolejce oba nasze zespoły rozegrają mecze na wyjeździe. Mławianka zmierzy się z Mazovią Mińsk Mazowiecki, a Koronę Szydłowa czeka spotkanie z MKS-em Ciechanów.

Korona Szydłowo – Bzura Chodaków 1:1 (0:1)

Korona: Węgierski – Kłos (65. Bartoszczyk), Karpiński, Wodzyński, Kieczmer,  Kacper Małecki, Lemanek, Głowacki (80. Kacprzak), Sowiński (56. Bartkowski), Podlewski, Bartnikowski

Inne mecze: Wisła II – Ciechanów 2:1, Łomianki – Bug 0:2, Czarni – Gąbin 3:0 – walkower, Przasnysz – Ożarowianka 3:0, Naprzód – Ostrovia 3:1, Mazur – Mazovia 0:1, Huragan – Wkra 4:0, Korona – Bzura 1:1, Mławianka – pauza.