Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Ulica Lelewela od soboty wygląda inaczej


slider-wycinkaW ubiegłą sobotę pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie, po uzyskaniu zgody burmistrza, wycięli szpaler tui rosnący od lat pomiędzy pasami ruchu ulicy Lelewela. W tej sprawie wypowiedział się Leszek Ślubowski, dyrektor PZD w Mławie.

Słoneczne ogrody Mława

– Po uzyskaniu zgody burmistrza usunęliśmy tuje rosnące na ulicy Lelewela. Są to działania, przygotowawcze do planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lelewela, Kościuszki, Sienkiewicza i Reymonta. Pas zieleni na ulicy Lelewela docelowo zostanie nieco zwężony, aby wydzielić pełne dwa kierunki jazdy przed skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki i Piłsudskiego. Wspólnie ze spółką Agrosan opracujemy plan zagospodarowania ulicy Lelewela zielenią niską. Wysokie tuje ograniczały kierowcom jak również pieszym przechodzącym przez przejścia widoczność. Gdy prowadziliśmy prace wycinkowe, przechodnie wyrażali zadowolenie z poprawy widoczności – informuje dyrektor PZD Leszek Ślubowski.

(red.)

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

1500
Kazzz

Nie dość,że Ludzie się postarali żeby było lepiej dla Pieszych jak i dla Kierowców to Mieszkańcy narzekają… Żenada jakaś i nic więcej. Chcieli by mieć „Złote Tarasy” … Mława to nie Warszawa.

yyyyy

Czyżby w Mławie budowali lotnisko?

telefere

Nie, na środku będzie droga ekspresowa dla rowerzystów.
Na Szpitalnej. za ul. Dobrskiej po jednej stronie ulicy jest chodnik, a po drugiej ścieżka rowerowa, a tu po obu stronach będą chodniki, a środkiem będzie biegła ścieżka rowerowa.
Nasz burmistrz lubi innowacje.

obserwator

Weźcie się ludzie ogarnijcie!!!!!

barnaba

łysy burmistrz łyse miasto

...

Nowa moda…

Marek

Tego krzywego słupa nie ma po co wycinać. Jak zawieje sam się przewróci.

WagXY

Proponuję wyciąć jeszcze słupy wtedy widoczność będzie jeszcze lepsza

gośc

Z reguly im lepsza widocznosc, tym kierowcy jezdza mniej ostroznie 😛 statystyki pokaza

wycinka

Być drzewem lub krzewem w Mławie, strach się bać.

zka

zawsze łatwiej wyrżnąć

artland

czemu nie wykopano tych tui, i nie przesadzono w inne miejsce panie Burmistrzu, gdzie ochrona środowiska .

Źródło

jestem ciekaw czy byłbyś taki mądry, jeśli po wykopaniu etc (przeprowadzeniu całego procesu przesadzenia) zobaczyłbyś rachunek i jestem więcej niż pewien, że byś krzyczał „TANIEJ BYŁOBY WYCIĄĆ, MARNOTRAWIENIE PIENIĘDZY!”….

artland

Jak ja bym wyrżnął u siebie to bym karę zapłacił ale w majestacie ,,prawa” można wszystko ,przesadzenie drzew to nie marnotrawienie pieniędzy za chwilę będą je sadzić bo powietrze w Mławie coraz gorsze.A na potrzeby ronda można było usunąć tylko te co naprawdę przeszkadzały a resztę przyciąć .

Mati

A ponoc mamy takie duze zanieczyszczenie powietrza wiec wycinka drzew to super pomysl.brawo!!!

do mati

Może pomyśl o ludziach, którzy byli tam potrąceni przechodząc przez przejście lub o ludziach, którzy tam zginęli. Ale mając prawko na taczki to lepiej napisać glupotę o zanieczyszczaniu powietrza.

Mati

Mozna bylo je przesadzic.mozna.ale po co lepiej zniszczyc a potem narzekać na spaliny.gdyby kierowcy i piesi uwazali to nie byloby potrąceń. To teraz drzewa sa winne wypadkom?

nocoty

A kiedy na ulicy Lelewela ktoś zginął? potrącenie, owszem ostatnio czytałem, tyle że miało miejsce tam właśnie gdzie już tuje się skończyły

ramzes

W końcu będzie widoczność na przejściach dla pieszych