Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektor Mławskiej Hali Sportowej pracuje tylko na jednym etacie


mhs (2)Publikacje Codziennika mławskiego o powołaniu na stanowisko dyrektora Mławskiej Hali Sportowej Dariusza Sowińskiego spotkały się z dużym zainteresowaniem społecznym.


O przebieg procedury konkursowej dopytywał na grudniowej sesji rady powiatu radny Tomasz Chodubski. Do redakcji spłynęło kilkanaście emaili z zapytaniem, czy Dariusz Sowiński pozostanie nadal nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 6, gdzie dotychczas pracował.

W sprawie tych wątpliwości poprosiliśmy o komentarz starostę mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego, oraz dyrektora SP nr 6 Piotra Piwowarskiego.

– Pan Dariusz Sowiński objął funkcję dyrektora Mławskiej Hali Sportowej od początku stycznia 2016 r. Pracuje na pełnym etacie. Co prawda padło zapytanie, czy byłaby taka możliwość, aby do końca roku szkolnego mógł pracować jako nauczyciel w SP nr 6, ale takiej zgody nie wyraziłem – wyjaśnia starosta Włodzimierz Wojnarowski.

– 30 grudnia 2015 roku wpłynęło podanie o rozwiązanie umowy, zatrudnionego na pełny etat nauczyciela Dariusza Sowińskiego. Rozwiązałem tę umowę z dniem 31 grudnia 2015 roku. W tej chwili, żaden z nauczycieli pracujących w szkole nie może zastąpić pana Sowińskiego, w związku z tym zajęcia terapeutyczne chwilowo się nie odbywają. Prowadziłem poszukiwania osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje i mam nadzieję, że od 18 stycznia 2016 takie zajęcia zostaną wznowione – informuje dyrektor SP nr 6 Piotr Piwowarski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
M@
5 lata temu

Został dyrektorem (każdy wie jak to się stało), na cały etat niby ma tam pracować, a jeszcze chcialby zachować etat w szkole! Co za pazerna osoba. Oj przepraszam, pracowita. 😉

...
...
6 lata temu

Super.
W końcu sytuacja wyjaśniona – niepotrzebne przepychanki.
Jednak w dalszym ciągu nurtuje mnie pytanie:
Po co w MHS jest dyrektor, czy niedługo wszystkie sale gimnastyczne będą miały swoich dyrektorów? – bo jest zapotrzebowanie, wśród bliskich / krewnych naszych władz, na te etaty?
Można jeszcze utworzyć etaty dyrektorów dla poszczególnych sal lekcyjnych lub przynajmniej dyrektorów poszczególnych kondygnacji w szkołach.
Burmistrz z kolei, o ile pamiętam miał połączyć bibliotekę z MDK i muzeum i utworzyć jeden etat dyrektora zamiast trzech.
Ciekawe co z tymi planami?

magda
magda
6 lata temu
Reply to  ...

Czy to prawda że p. Sowiński ukończył kurs internetowy on-line ?

...
...
6 lata temu
Reply to  magda

Uspokójcie się. Wiadomo wszystkim, że to był swój człowiek od ponad pół roku.
Wszyscy dokładnie wiedzą, że PSL obsadza intratne stanowiska na ogół swoimi ludźmi.
Ci co powołali pana Sowińskiego na stanowisko dyrektora MHS bardzo dobrze wiedzieli o komentarzach krążących w internecie i co? – mieli to w… nosie, a więc papierki dobrze ułożyli i nikt im nic nie zrobi, chyba, że na kontrolę przyjedzie ktoś z… PIS.
Teraz to bez różnicy jakie kursy i gdzie ukończył ten pan.

sympatyk
sympatyk
6 lata temu
Reply to  ...

A panowie z PSL Wojnarowski i Antczak mają sie dobrze !

???
???
6 lata temu
Reply to  ...

Łukasik też pracuje u Wojnarowskiego, to chyba nikt z PIS nie przyjedzie.

Kasa
Kasa
6 lata temu
Reply to  magda

W USA kursy on-line to norma, w Europie standard, a u nas ludki ciągle się dziwią…

...
...
6 lata temu
Reply to  Kasa

Prawda jest taka, że kursy on-line tak samo jak zaoczne, płatne studia na prywatnych uczelniach, to jedno i to samo:
PŁACISZ -> MASZ

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x