Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy konkurs na dyrektora Mławskiej Hali Sportowej był celowo odkładany?


sliderW jaki sposób Dariusz Sowiński spełnił kryterium doświadczenia na stanowisku kierowniczym oraz z jaką datą uzyskał tytuł menedżera sportu, czy do czerwca czy po czerwcu 2015 roku – dopytywał na ostatniej sesji rady powiatu radny Tomasz Chodubski.


Radny poprzedził swoje zapytanie wywodem, w którym nawiązał do deklaracji złożonej przez wicestarostę Barbarę Gutowską, że konkurs odbędzie się w czerwcu br.

– Na początku roku mieliśmy sytuację oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Mławskiej Hali Sportowej. Była taka zapowiedź, zobowiązanie, że do końca czerwca taki konkurs się odbędzie. Gdy pytałem dlaczego nie ma konkursu, padała odpowiedź, hala działa, jest zarządzana. Nie było takiego jednoznacznego uzasadnienia, dlaczego konkurs jest nie przygotowany. Docierały do mnie wówczas takie głosy, że są osoby zainteresowane, pod kątem kto ma zostać dyrektorem i pojawiły się sugestie powiązań bliskich rodzinnych, powinowactwa pierwszego stopnia. Jesteśmy teraz na etapie rozstrzygnięcia. Chciałbym uzyskać informacje w jakim zakresie osoba spełnia kryteria konkursowe. Moje pytanie dotyczy kwalifikacji i doświadczenia kierowniczego, a zwłaszcza czy do czerwca tego roku ta osoba spełniała kryteria menedżera sportu, czy uzyskała te kwalifikacje po czerwcu br. – pytał radny Tomasz Chodubski.

Wicestarosta Barbara Gutowska w odpowiedzi opisała procedurę i szczegóły przeprowadzonego naboru na stanowisko dyrektora. (o procedurze konkursowej pisaliśmy już w Codzienniku – red.) Zabrakło jednak w tej odpowiedzi informacji, które szczególnie interesowały radnego Chodubskiego.

– Pani starosto, nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, jak osoba spełniła kryterium doświadczenia kierowniczego oraz z jaką datą uzyskała to kryterium menedżera sportu, czy do czerwca czy jednak po czerwcu – powtórnie dociekał radny.

– Te wymagania zawarte były w ogłoszeniu, z którym można było się zapoznać na stronie internetowej. To były kryteria dodatkowe (menedżer sportu – red.), to nie były kryteria dopuszczenia do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie wyobrażam sobie, żeby komisja sprawdzała czy ktoś miał na dzień czerwcowy, skoro wymóg dotyczył posiadania kwalifikacji na chwilę składania aplikacji. Nie wiem, co Pan ma tam w zanadrzu, jaki problem, ale nie wyobrażam sobie, że przewodniczący komisji mógł wskazać, że my musimy wziąć pod uwagę coś, co się działo w czerwcu – odpowiadała wicestarosta Barbara Gutowska.

– Zadając pytanie przedstawiłem swój tok myślenia. Proszę o te informacje. Jeżeli pani starosta nie pamięta, to proszę w formie pisemnej – zakończył radny Tomasz Chodubski.

Przypomnijmy, do końca marca br. dyrektorem Mławskiej Hali Sportowej pozostawał Cezary Kądrzycki, który od 1 kwietnia br. został sekretarzem powiatu. W tym czasie obowiązki dyrektora MHS pełniła Jolanta Kwiatek.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
6 lata temu

Ponawiam informacje z innych tematów. Kurs na menadżera sportu, ktory ukończył kandydat jest kursem internetowym trwającym dwa dni. Koszt 1000zl. Na stronie szkoły stoi napisane wytluszczonymi literami, ze na dyplomie nie widac w jaki sposób uzyskano te uprawnienia.

Gość
Gość
6 lata temu

Odp. na pyt. z tytułu artykułu: Tak, był odkładany celowo i wszyscy, którzy choć trochę interesują się tym, co dzieje się w Mławie, o tym wiedzą i znają też powody. Pozdrawiam

Ula
Ula
6 lata temu

Wiarygodny, jeżeli tak twierdzisz,to wątpliwa Twoja wiarygodność.

czytelnik
czytelnik
6 lata temu

Ktoś bez podpisu napisał do wyborów trzy lata. Na pewno nie, działać trzeba już zaczynać wiosna może być nasza to wstępna data wyborów. Niech PSL się nie cieszy kłamstwo wyborcze ma krótkie nogi.

wiarygodny
wiarygodny
6 lata temu

Ludzie szukają sensacji ale jej nie znajdą bo jej nie ma!! a za chwile będą przepraszać…

rzetelny
rzetelny
6 lata temu
Reply to  wiarygodny

Nikt nie będzie przepraszał. Nie ma sensacji, bo papierki są dobrze napisane i na dodatek ułożone równiutko pod linijkę, ale przepraszać nie mamy za co, bo swoje wiemy i wiemy co piszemy. 😛

irys
irys
6 lata temu

Osoby z kierownictwa starostwa i miasta dbają tylko i wyłącznie o dobro swoje (swojej rodziny i znajomków) kosztem dobra publicznego. To wstyd i hańba dla starosty i burmistrza. Brak przejrzystości i jasności w obsadzaniu wakatów urzędniczych to wierzchołek góry w obydwu urzędach. Matactwa w postaci ustawionych przetargów (zakup samochodu), zlecanie robót znajomkom bez przetargu (montaż tablic na przystankach), zatrudnianie osób z rodziny i z układów to norma. Jeszcze nie tak dawno, krytykując ich działania straszyli dorżnięciem watahy (czytaj opozycji) udając, że to nie do nich należy władza absolutna. Brawo Panie Tomaszu.

...
...
6 lata temu
Reply to  irys

Przykład idzie od góry.
Tak dzieje się w całej Polsce od pokoleń, że intratne stanowiska osadza się rodzinami i innymi bliskimi ziomkami – nic nie jest w stanie tego zmienić.
Boli tylko taka bezczelność, że z konkursami się wyczekuje na zdobycie jakichś tam dodatkowych kwalifikacji przez faworyzowanego kandydata, albo nie robi się konkursów w ogóle, nawet na te stanowiska, na które niby jest odgórny obowiązek,
a winni takich praktyk nigdy nie są karani tylko dodatkowo śmieją się do rozpuku z niezadowolenia społeczeństwa i nawet nie próbują się tłumaczyć ze swoich nielegalnych praktyk, bo papierki im się zgadzają i są poukładane pod linijkę.
Nic tu nie pomoże minusowanie komentarzy Statona, bo ma rację.

dociekliwy
dociekliwy
6 lata temu

Ja coś tu nie rozumiem tak to większość psioczy że radni nic ne robią! Jak znalazł się jeden radny który chcę wyjaśnić sprawę która od co najmniej pół roku śmierdzi przestępstwem to żle! PRZECIEŻ TU EWIDENTNIE JEST ŁAMANE PRAWO MORALNE JAK I KARNE! Brawo panie radny Chodubski liczymy na pana oby tak dalej!!!

...
...
6 lata temu
Reply to  dociekliwy

Głową (pytaniami) muru nie przebije, oni tak mają dokumenty poukładane, że żadna kontrola ich nie zagnie, tak samo jak było z VOLVO.
Tam jeszcze nawet media ogólnopolskie widziały ustawienie przetargu, ale CBA już… nie.
Pytania nic tu nie dadzą, kontrole też nic nie wskórają.
Papierki są w porządku, a panowie A. i W śmieją się z nas aż im się brzuszki piwne trzęsą.
Taka prawda.
Trzeba było stworzyć opozycję przed wyborami i nie dopuścić tych panów do koryta, a teraz, to oni mają swoich wyborców w… wielkim poważaniu.
Pamiętajcie zostały niecałe TRZY LATA do następnych wyborów.

staton
staton
6 lata temu
Reply to  dociekliwy

a co niby pan radny Chodubski zrobił….. że zapytał….. i co dalej??? Jestem bardzo ciekawy Panie „dociekliwy” co to dało?…..co pan radny wyjaśnił?…. bo według mnie to tylko oklaski zebrał od maluczkich z tego forum. A co niby jest ewidentnie łamane?? Chyba tylko to, że pan i podobni do pana trochę się podniecili. Wyjdź pan sobie na zewnątrz i ochłoń na zimnie. Najlepiej razem z panem Chodupskim…..tylko tyle możecie…..wiem że to trudno akceptowalna prawda ale niestety prawda.

Spokojna:)
Spokojna:)
6 lata temu
Reply to  staton

Naucz się poprawnej pisowni, bo ta wypowiedź jest chaotyczna, pełna błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. I sam „ochłoń” zanim coś napiszesz.

staton
staton
6 lata temu
Reply to  Spokojna:)

Droga Pani „Spokojna:)”.
Może i robię błędy ortograficzne, interpunkcyjne jak najbardziej, przyznaję się do tego. Cóż…… po prostu już tak mam że jestem omylnym człowiekiem. Natomiast kultury mi nie brakuje i nawet w tak otwartej formule jaką jest forum internetowe, stosuję zasady nie zwracania się na TY do innych użytkowników. No cóż szanowna pani, świń razem nie pasaliśmy to pewne, bo na moim pastwisku obowiązywała kultura i szacunek. Niech więc szanowna pani wraca na swoją szkolną łączkę i siądzie do sprawdzania wypracowań.

oczekująca
oczekująca
6 lata temu

Brawo, Panie radny! Jeśli nikt nie zacznie pytać, to na pewno nic się nie zmieni. Sama wiedza, że w mławskich urzędach konkursy od dawna są ustawiane, nawet wykrzyczana, nic nie da. Trzeba próbować zdemaskować prawdę, może kiedyś się uda…

...
...
6 lata temu
Reply to  oczekująca

Marzycielka??? 🙂
No cóż osoby wierzące w zmiany też są pożądane, tak samo jak osoby pytające…

Andrzej
Andrzej
6 lata temu

Nie pierwszy i nie ostatni taki numer. Dyrektorka MOPS’u, Inpektor w geodezji, Kilka stanowisk w UM , można by długo wymieniać. Od dawien dawna stołki w Mławskich urzędach są ustawione. Nie wiem czemu takie zdziwienie 🙂

Wyborca
Wyborca
6 lata temu

Brawo panie radny! „Może jeszcze żaden Don Kichot nie wygrał z wiatrakami, ale ślady ich walki są jak drogowskazy, więc i takie zmagania mają znaczenie.

...
...
6 lata temu
Reply to  Wyborca

To są tylko drogowskazy dla wyborców, którzy czytają ten portal lub inny o podobnej tematyce, a ilu wyborców to czyta ??? 100 ??? 200 ??? – z pewnością nie więcej, a więc jest to ułamek procenta wszystkich wyborców Mławy i powiatu mławskiego – nie ma sensu się podniecać, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Opozycjo obecnej władzy zjednocz się i zacznij działać, bo przed samymi wyborami będzie za późno, a do kolejnych wyborów zostały już niecałe 3 (słownie: TRZY) lata.

staton
staton
6 lata temu
Reply to  Wyborca

Tak, tak, „Wyborco”…..a dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane….

Wstyd
Wstyd
6 lata temu

Ten konkurs to wstyd dla wszystkich urzędników mlawskich i w takiej formie nie powinien się odbyć. Jezeli juz to rzy powinowadztwie pierwszego stopnia powinien byc wręcz upubliczniony i odbyć się przy otwartych drzwiach. Jeżeli Kandydat jest tak biegly w prawie i tak innowacyjny w rozwiązaniach kierowania MHS to przeciez się tego by nie obawiał. Jedno co mnie jednak dziwi to postawa Burmistrza Mlawy, ktory był postrzegany jako osoba dbająca o transparentność sprawowania władzy. 50% komisji to przeciez ludzie UM. WSTYD po prostu WSTYD.

anty kibic PSL
anty kibic PSL
6 lata temu

Konkurs to USTAWKA Woj. i Ant. Skorzysta zięć tego drugiego ,a tłumaczyć się i udawac niezorientowana
będzie Starostowa. Siwy jak zwykle z tylnego siedzenia rządzi. Szacun Panie Chodubski !

staton
staton
6 lata temu
Reply to  anty kibic PSL

za co ten szacun??? Czyżby za to że jakiś pan radny postanowił sobie zrobić reklamę podejmując temat na topie? A może za to, że trochę pokrzyczy to też coś mu z pańskiego stołu spadnie?? A może rozpatrzmy, czy też by krzyczał gdyby był z tej samej opcji co ci przy korytku?? Szacun to będzie jak ukaże się tu artykuł, że sprawę ten pan doprowadził do końca. Gdyby szacunek należał się tylko za podnoszenie głosu to trzeba by chociażby wyświęcić wszystkich kiboli w kraju….ostatecznie oni całkiem głośno drą ryja.

...
...
6 lata temu
Reply to  staton

Też tak uważam.
Tu nic nie da rady zmienić i nie ma do czego się przyczepić.
Zdobyte kwalifikacje pana Sowińskiego były tylko jego dodatkowym atutem, który miał przechylić szalę na stronę tego pana, a więc nawet nasłanie jakichś specjalnych kontroli, jak tu ktoś straszył CBA, nic nie da. Panowie A. i W. są na prawie, a pani wicestarosta nie będzie się z niczego musiała tłumaczyć.
To, że z konkursem czekano na dodatkowe kwalifikacje pana S. jest faktem bezspornym, ale niby od tego nie zależał wybór dyrektora.
Zasadnicza sprawa, to po co tam dyrektor??? – wielka hala :D, trochę większa sala gimnastyczna, jakoś przy Szkole Podstawowej nr 7 jeszcze nie powołano dyrektora sali gimnastycznej :P, chociaż może lepiej: cicho-sza…, bo… a nuż się ktoś domyśli, żeby i tam jakiegoś pociota obsadzić 😀

Znajomy
Znajomy
6 lata temu
Reply to  ...

skąd Pan wie kiedy pan Sowiński skończył kurs menedżera sportu, z moich informacji wynika, że dużo wcześniej niż w grudniu, a nawet czerwcu.

...
...
6 lata temu
Reply to  Znajomy

Dołącz skan tego dokumentu 🙂
ale pokaż w redakcji Codziennika oryginał i oni niech zrobią skan.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x