Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

A u nas jest zawsze po dzierzgowsku


foto: //codziennikmlawski.pl

radny Jerzy Krajewski foto: //codziennikmlawski.pl


Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierzgowo na pewno była najburzliwsza, może nawet nie tylko w tej, bądź co bądź jeszcze krótkiej kadencji.

Dyskusja rozpoczęła się, w punkcie sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze. Lawinę pytań do wójta rozpoczął wiceprzewodniczący rady Marek Tkacz, pytaniem o zakup samochodu marki Lublin i sprzedaż starego auta tej samej marki, będącego własnością gminy.
Wyjaśnienia wójta, że nowo zakupione auto kosztowało ok. 2100 zł,a stare sprzedano za 100 zł, pobudziły radnych do gorącej dyskusji. Radna Magdalena Nowicka zwróciła uwagę, że na komisji wójt podawał inne kwoty: sprzedaż auta zaplanowano na kwotę 800 zł, a zakup drugiego za 1600. I że niedawno do starego auta gmina zakupiła opony za 1300 zł. I czy było sprzedane razem z ubezpieczeniem?

foto: //codziennikmlawski.pl

radny Krzysztof Czerwiński foto: //codziennikmlawski.pl

Potem wielokrotnie głos zabierał radny Jerzy Krajewski, podnosząc kwestię wydatków na delegacje. Wspierała go Magdalena Nowicka. Według nich wątpliwości budzi celowość wydatków, choćby wyjazdu w tym samym dniu do Warszawy, dwoma samochodami wójta i sekretarza. Najwięcej głosów krytyki padło pod adresem kosztów delegacji pracownika gospodarczego, który np. dwukrotnie jednego dnia jeździł do Mławy i pobrał 90 zł z tego tytułu. Radny Krajewski zaproponował nawet, że on za 25 zł swoim samochodem może wozić urzędników gminy do Mławy, co wzbudziło wesołość na sali.
Radny Krzysztof Czerwiński dociekał celowości wydatków w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie, w związku z przekroczeniem budżetu w I półroczu przez tą placówkę. Podnosił też sprawę skargi na komisję rewizyjną wystosowanej przez panią dyrektor szkoły do wójta. Nie przekonany wyjaśnieniami wójta i pani dyrektor skwitował: „a u nas jest zawsze po dzierzgowsku”.

wójt Robert Jeliński foto: //codziennikmlawski.pl

Radnych nie satysfakcjonowały wyjaśnienia wójta, odnośnie delegacji, czy spraw związanych z zakupem i sprzedażą auta. Padały wprost stwierdzenia: „jesteśmy oszukiwani w biały dzień”. „Panie wójcie, chcemy szczerości i otwartości” – apelował na zakończenie dyskusji wiceprzewodniczący rady Marek Tkacz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
101 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mgr C.W.
mgr C.W.
7 lata temu

Dyskutujemy na temat edukacji na terenie gminy Dzierzgowo. Panowie radni , zobaczcie jak funkcjonuje Gimnazjum w Dzierzgowie. W prawdzie ulegnie ono likwidacji ala taka atmosfera , poziom przekazywanej wiedzy , kompetencja Dyrekcji stawiają to gimnazjum na jednym z pierwszych miejsc w powiecie mławskim. Jestem nauczycielem szkoły średniej , mam wielu absolwentów gimnazjum z Dzierzgowa. Poziom ich wiedzy jest znacznie większy niż absolwentów gimnazjów z innych szkól na terenie powiatu mławskiego.

Villager
Villager
8 lata temu

Po prostu Dzierzgowo ma wójta na jakiego zasługuje. Już drugi raz wybrany został na to stanowisko. Dzierzgowianie keep your mouth shut – sami tego chcieliście.
Jaka piękna katastrofa.

zainteresowany
zainteresowany
8 lata temu

Na stronie Urzędu Gminy Dzierzgowo (w zakładce bip) jest już dostępny protokół z sesji, na której było tak gorąco. Polecam przeczytać.

Assasin
Assasin
8 lata temu
Reply to  zainteresowany

Dzięki za cynk! Doprawdy zacna lektura.

staton
staton
8 lata temu

pasuje tutaj powiedzenie pewnego poety:
„we wsi panowała ciemnota i wójt”

obserwator
obserwator
8 lata temu

i cisza jak makiem zasiał…

staton
staton
8 lata temu

„radny wini wójta, wójt księdza
a w Dzierzgowie wkoło nędza”
ale coś chyba pokręciłem za co Pana Mikołaja Reja przepraszam

Rozsądny
Rozsądny
8 lata temu

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz!

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Rozsądny

Amen.

Cwaniak
Cwaniak
8 lata temu

Ten Pan radny taki hojny, co za 25 złotych chcę wozić pracowników gminy to chyba pieniążki z diety i z tego swojego „dymiącego biznesiku” by na to przeznaczył…

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Cwaniak

„dymiący interesik” to od słowa dymić czy dymać?? Jak dymić to czym?? Jak dymać to kogo??

Pozdrawiam
Pozdrawiam
8 lata temu
Reply to  staton

Prymitywny jesteś kolego…

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Pozdrawiam

Nie wydaje mi się. Odsyłam do słownika. Dymać ma dwa znaczenia…. jedno z nich to: oszukać kogoś. I w komentarzu do zamieszczonego artykułu jak najbardziej sensowne. Natomiast widzę że osobie o nicku „Pozdrawiam” na myśl przychodzi to drugie, znacznie wulgarniejsze znaczenie…. więc kto tu jest prymitywny??

elokwencja
elokwencja
8 lata temu
Reply to  staton

słuszne pytanie, hehe 😀

staton
staton
8 lata temu

Nie ma określonego wykształcenia ani na wójta, ani radnych. Mogą mieć cztery klasy i kurs tańca……… podobno ten kurs bardzo jest przydatny. Ostatecznie, warto umieć tańczyć tak jak zagrają.

Obserwator
Obserwator
8 lata temu
Reply to  staton

Ty byś pewnie tak umiał…

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Obserwator

Ja zazwyczaj grywam.

Dydo
Dydo
8 lata temu
Reply to  staton

Chyba w kościele. ..

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Dydo

Na pewno moje zamiłowania muzyczne nie są tematem tego forum wiec proponuję akurat ten temat rozważań zakończyć, chociaż zapewne wielu takiego odwrócenia od nich uwagi by oczekiwało. By jednak rozwiać wątpliwości że nie w kościele na organach, to powiem że na ulubionym sprzęcie naszej władzy….. dmuchanie w trąbę to mój żywioł, hehehe

Oliver
Oliver
8 lata temu

Teraz to i wykształcenie wyższe może być g… warte. Czasem to i człowiek po podstawówce jest bardziej wartościowy. Papierek o niczym nie świadczy naprawdę.

mgr C.W.
mgr C.W.
7 lata temu
Reply to  Oliver

Jeżeli nauczyciel skończył studia dzienne i jest ” uczciwym człowiekiem”, nie będzie tak myślał o ” tej” kasie! Będzie myślał o podwyższeniu wiedzy uczniów. Skończyć dzienne studia w latach 90 a zrobić ” magisterkę ” zaocznie to jest różnica. Jak jest statystyka wykształcenia nauczycieli w Gminie Dzierzgowo ? Panowie ” radni ” , sprawdźcie ?

Obserwator
Obserwator
8 lata temu

Może i nie abstynenci i nie inteligenci? Chciałbym zobaczyć jakie wykształcenie mają Nasi radni i większość tych komentatorów tutaj… ci starsi pewnie podstawowe, a Ci którzy załapali sie na gimnazjum gimnazjalne… politycy się znaleźli od siedmiu boleści… kandydat na wójta musi mieć wykształcenie wyższe, na radnego chyba jednak też powinien posiadać wykształcenie wyższe, albo chociaż maturalne, bo Ci nasi to szkoda gadać….

Rozbawiona
Rozbawiona
8 lata temu
Reply to  Obserwator

Jakie wójt ma wykształcenie? … wyższe? Hahahahahahaha

miro
miro
8 lata temu
Reply to  Obserwator

Co za bzdury, przeczytaj ustawe…. kandydat na wójta wykształcenie wyźsze- śmiechu warte, wystarczy podstawowe.

staton
staton
8 lata temu
Reply to  Obserwator

Noooo….. gratuluję toku rozumowania…. a skąd ta zasada że starsi to wykształcenie podstawowe a reszta gimnazjalne?? Z obserwacji wewnątrzrodzinnych?
Tak przy okazji dla Obserwatora. kandydat na wójta musi mieć polskie obywatelstwo, ukończone 25 lat i nie być pozbawionym praw publicznych, karanym itp. Skoro Pan o tym nie wiesz a tego uczą w szkole średniej to wnioskuję że albo należysz do tych starszych albo się na gimnazjalne załapałeś……. ledwie.

mgr C.W.
mgr C.W.
7 lata temu
Reply to  Obserwator

Nie wykształcenie decyduje o wartości człowieka. Można im zarzucić brak wiedzy ale jeżeli wybrało ich społeczeństwo , musi im ufać. Oni chyba są świadomi tego , że przyszłość ich , ich dzieci zależy od nich. Muszą tak postępować , żeby było w tej gminie lepiej . Panowie , nie róbmy ” wiochy” , cały powiat nas obserwuje i nie tylko ! Znajdźmy wspólny „język”, doceńmy to co mamy na terenie gminy! To przecież wasza zasługa!

!!!
!!!
8 lata temu

…. Może radni i nie abstynenci ale nie alkoholicy … Ha ha

Nie radny
Nie radny
8 lata temu

Państwo radni! Chyba już rok mija Waszej kadencji i mam jedno pytanie. Co konkretnie zrobiliście, aby mieszkańcom było lepiej? A tak na marginesie, to rada składa się wyłącznie z abstynentów? Wszyscy chcą być świętsi od papieża, ale swoich błędów nie widzą. A skoro tak radni oszczędzają, to dlaczego płaci się sołtysom za sesje rady gminy? Kto to wymyślił? W skali roku, to chyba bardzo duży koszt? Nie jest to chyba praktykowane w innych gminach? Po przeczytaniu komentarzy odnoszę wrażenie, że nie chodzi tu o dobro gminy czy mieszkańców, ale o stanowisko wójta, bo się pewnie komuś spodobało i chętnie by się na nim widział.

staton
staton
8 lata temu

Czego się tak wszyscy czepiają wójtowej kasy i diet radnych. Ostatecznie wszyscy oni ciężko na tą kasę pracują. Myślicie że tak łatwo szarpać się z wójtem o diety, lublinka i opony?? A co…. wójt ma łatwiej może?? Musi znaleźć na to wszystko wytłumaczenie. To się dopiero wszyscy muszą nakombinować. Jak już to skończą to trzeba będzie jakąś imprezkę walnąć by się odstresować.

Aha
Aha
8 lata temu

A może zamiast jałowych dyskusji, to niech panowie radni zasiądą do roboty i np. pozyskają dotacje unijne na inwestycje. Zrobić miejsca pracy, przyciągnąć inwestorów. Pierdzenie w stołki na komisjach „śledczych” i pokazówki na sesjach nie napełnią kasy gminnej.

że co?
że co?
8 lata temu
Reply to  Aha

Aha piszesz by dokopać radnym a nie masz zielonego pojęcia co jest obowiązkiem radnego a co wójta. Możesz o tym poczytać, możesz o to zapytać kogoś mądrzejszego. Ale gdyby tak mogło być jak piszesz to stanowisko wójta już zupełnie nie byłoby potrzebne.

chyba żart!
chyba żart!
8 lata temu
Reply to  Aha

Przecież wójt celowo utworzył etat gdzie Pani miała zajmować się pozyskiwaniem dotacji unijnych… zaraz poszła na l4, a na jej niezbedne miejsce na ten czas nawet nikogo nie przyjęto na zastepstwo. Efekt taki ze nic nie zyskano…. jedynie dodatkowego pracownika. Ale U nas taki jest system przyjmowania pracowników.

Aha
Aha
8 lata temu

Jak tak mało jest kasy, to niech radni zrzekną się diet, przecież są to funkcje społeczne.

że co?
że co?
8 lata temu
Reply to  Aha

A czemu nie proponujesz, żeby wójt się zrzekł wynagrodzenia? byłoby jeszcze więcej kasy

xxx
xxx
8 lata temu

proponuje powolac komisje i nadzwyczajna sesje by ustalic czy w sprzedanym samochodzie nie bylo czasem choinki zapachowej o zapachu kokosowym bo pewnie pisniosla by wartosc pojazdu o 300 %.zbiora sie komisje podebatuja tydzien i na nadzwyczajnej sesji znowu zaczna sie klotnie. oczywiscie za komisje i sesje radni zgarna po 500 zl.a i oczywiscie soltysi musza byc.zapytaja wojta gdzie jest choinka o zapachu kokosowym i z budzetu poleci z 8 tys. na diety.

bji
bji
8 lata temu
Reply to  xxx

Jak wójt ma taką lekką rękę to niech przynajmniej swoją wypłatę zostawi w gminie… jest jej tyle ze będzie wilk sytybi owca cała. W końcu to przez niego te problemy gminne. Kto o zdrowych zmysłach kupuję opony do samochodu który ma zamiar sprzedac? Bardziej opłacalne byłoby oddać go na zlom… choinka gratis! Przy problemie braku pieniędzy na podstawowe oplaty to każda złotówka jest ważna. Ale skoro nie ze swojej kieszeni to sie latwo oddaje.

Obserwator
Obserwator
8 lata temu

Może Panie i Panowie Radni skoro tak troszczą sie i finanse gminy niech choć co drugą dietę przekażą charytatywnie na budżet gminy…. dobry żart prawda? Oni pierwsi łapy po kasę wyciągają tacy dobrodzieje z nich..m

SZCZERY
SZCZERY
8 lata temu

Oczywiscie kto, co i jak! Najpierw Pana Fójta Wybraliście a teraz macie problem. A niech chłop korzysta 100 zl w tą czy w tamtą stronę, co to za róznica?Panie Wójcie BRAWO, ja bym jeszcze pojechał na wakacje za pieniądze z gminy, żeby te „chłopy” mieli o czym gadać. Wy Obywatele gminy Dzierzgowo potraficie tylko gadać, gadać i gadać, brak jakiejkolwiek sensownej inicjatywy i zaangażowania. Kto gdzie pił, kto gdzie był i kto jak się ubrał. Oto temat przewodni Dzierzgowa. Skoro nie potraficie wybrać sensownego Wójta(bez urazy Panie Fójcie) to po co macie teraz pretensje, o co? Stańcie na rynku w Dzierzgowie albo na tej śmiesznej ławeczce w Szumsku, wypijcie po piwku, obgadajcie kogo trzeba i pójdźcie grzecznie do domków, oj na to was stać. A tego całego bałaganu już chyba nie da sie posprzątać chyba że wypier….licie tą całą klike z gminy i z kolejnych gałęzi tego całego syfu. A dobra rada dla Pana Fójta, jakiś „festynek” by się przydał to „chłopy” zapomną.

Roza
Roza
8 lata temu
Reply to  SZCZERY

Właśnie niby nikt nie głosował na niego a jednak znowu parodie odstawia. Wakacje niech organizuje z własnej kieszeni, bo gmina na skraju bankructwa… Miał tak dobrze funkcjonująca firmę, wypłatę wójta nie mała i nie ma się czym pochwalić w oświadczeniu. Tak ubogiego człowieka trudno spotkać. Jakie sukcesy w życiu prywatnym takie i na szczeblu zawodowym… gmina na wielkim minusie! A ludzie nie wiem gdzie mieli rozum oddając na Pana J. głos ponownie.

mgr C.W.
mgr C.W.
7 lata temu
Reply to  Roza

Sorki ! Wybraliście! Mieliście lepszego kandydata ? Kołakowski Wam nie pasował , Jeliński też! Co teraz ? Proponuję , wybierzcie księdza proboszcza ! Modne jest skupienie władzy w jednej osobie!

miro
miro
8 lata temu

Staton dobry jesteś!

misiek
misiek
8 lata temu

Wstyd dla całej gminy postrzeganej przez pryzmat rządzącego gdzie się nie ruszysz każdy kojarzy zaraz z alkoholem…. Ludzie przejrzyjcie na oczy ile ta parodia ma jeszcze trwać? A dla Radnych brawo !

mgr C.W.
mgr C.W.
7 lata temu
Reply to  misiek

Znałem go dobrze. Jak każdy normalny facet „wypił”. Jeżeli teraz jemu to zarzucacie , czemu pozwoliliście jemu na drugą kadencję ? Pasował to Wam , może za mało wymagał , był tolerancyjny. Czy któryś z Was powie uczciwie , że jest abstynentem ? Nie pochodzę z Waszego środowiska ale dużo wiem na ten temat . Moi rodzice pochodzili z Dzierzgowa dlatego ta gmina jest mi bliska. Ja mieszkam gdzieś daleko od Dzierzgowa ale zawsze wspominam z przyjemnością swoje dziecięce lata w Dzierzgowie. Zaprzestańmy te ” głupie ” dyskusje , kłótnie i zwady. Nie komentujmy sytuacji w których nas nie było. Weźcie się do „roboty” , wybierzcie ” dobrego ” wójta i rozwijajcie Dzierzgowo.

staton
staton
8 lata temu

Marek, Jurek oraz Krzyś zapytali wójta dziś
O samochód oraz diety i opony do karety
a wójt sobie mruczy cicho że……..poniosło towarzycho

haha
haha
8 lata temu

haha. jaja. gmina ma budzet pewnie z 10mln zl a radni znalezli 90 zl delegacji i ze w zuku nowe opony byly. i ci panstwo biora za to kase. 250 zl za posiedzenie. proponuje posiedzenie w wc!!!!

haha1
haha1
8 lata temu
Reply to  haha

Odrobiles pracę domową?

Obywatel
Obywatel
8 lata temu

Może dawno diety sobie nie podniesli Nasi radni, że takie poruszenie nastapilo w ich szeregach.. Żenada i wstyd na cały powiat, pewnie inne gminy się śmieją jakie to problemy są w Dzierzgowie. Brawo radni!!

Mieszkaniec10
Mieszkaniec10
8 lata temu

Gmina Dzierzgowo jest biedna, nie ma zakładów pracy, i w ogóle ta droga z Mławy to prowadzi tylko do Dzierzgowa he he

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec10

Popieram. Ktoś wreszcie zauważył o co chodzi. A większość mieszkańców Naszej Gminy myśli, że to właśnie w Dzierzgowie w urzędzie znajdą pracę, bo nie chcę się ruszyć tyłka z miejsca tylko przyjść stanąć na rynku obserwować i komentować, albo do wójta od razu z aferą czemu to dla nich nie ma jakiegoś stanowiska. A najlepiej to jakby bez pracy pieniądze dawali. Tyle jest miejsc pracy w miastach dookoła nas, ale po co pracować lepiej na zasiłku siedzieć całe życie i być leserem…

Marlena
Marlena
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

A dlaczego ktoś ma dojeżdżać do miasta A niektóre osoby latami siedzą na stanach i w ramach prac interwencyjnych. Może dac wreszcie szansę innym… wkolo przewijaja sie jedne i te same osoby. Studiują pedagogika to niech do szkoły idą staż odrabiać A nie w urzędzie siedzą. Te osoby ktore juz tam wrosly tez moglyby dojechac do miasta.

"Żul"
"Żul"
8 lata temu

Witam wszystkich. Czy ktokolwiek z radnych poruszył temat „naszych smiesznych przydomowych oczyszczalni”?

Mario
Mario
8 lata temu
Reply to  "Żul"

A co z tymi oczyszczalniami jest nie tak?

staton
staton
8 lata temu
Reply to  "Żul"

„Żul” a twoja oczyszczalnie śmieje się z ciebie czy uśmiecha do Ciebie??

Zawiedziony
Zawiedziony
8 lata temu

Brawo dla tych co odważyli sie głos zabrać poza Mieszkańcem i Zxy którzy jak widać przyklaskuje obecnej sytuacji i poczynaniom władza Wkoncu moze sie ktoś weźmie za ten folwark i przyjrzy sie temu co sie wyprawia z bliska bo każdy widzi jak jest a na wszystkim cierpi zwykły człowiek, rolnik!!jakie inwestycje? Chyba zlecę imprezy i picie to owszem!

solis
solis
8 lata temu

komentujący pod nickiem Mieszkaniec znalazł autorytet w zakresie gospodarowania pieniędzmi w osobie obecnego wójta?! … śmiechu warte! Wójt stulecia który nie ma kasy na podstawowe wydatki i opłaty! a co do ‚wożenia” wójta – zastanawiające jest że prawie nigdy nie jest kierującym a jedynie pasażerem w wątpliwym stanie! A to tzw. zdezelowane auto zakupiła inna sąsiednia gmina która zamierza z niego korzystać… jak coś jest za darmo to nie znaczy że trzeba to oddać za darmo.

Zxy
Zxy
8 lata temu
Reply to  solis

Solis widzę, że jesteś z tej samej bandy czyli tego całego towarzystwa buraczanego „radni”…

Zxy
Zxy
8 lata temu
Reply to  solis

A tak w ogóle to skąd możesz wiedzieć w jakim stanie jest wójt jadący jako pasażer? Nie rozumiem zachowania mieszkańców Gminy Dzierzgowo i ich idiotycznego myślenia. Większość potrafi tylko narzekać i kłócić się o przysłowiową drogę z sąsiadem. Prostactwo i słoma z butów to jedyne trafne określenie…

solis
solis
8 lata temu
Reply to  Zxy

Czasami stan wójta widoczny gołym okiem, bez zbędnych pomiarów… nie trzeba być znawcą. Na roznego rodzaju imprezach rowniez dalo sie zaobserwowac zachowania nieadekwatne do zajmowanego stanowiska. Ot takiego mamy reprezanta! Przedmowca widać z bandy wójta. A rada nazywana jest burakami tylko dlatego ze nie godzi się na zle gospodarowanie finansami i ze nie łyka ciemnoty która próbuje wcisnąć wójt?

solis
solis
8 lata temu
Reply to  Zxy

Dla niektórych ta przysłowiowa droga jest bardzo wazna. Prostactwo… słoma z butów zastanów się co piszesz i w jakim kontekscie… Bo brak logiki. Wyraziłeś aprobatę na zachowanie wójta i żyj w przekonaniu ze ‚robi Ci dobrze’. Na szczęście są też tacy co widza troche wiecej i nie zamierzaja zamieść pod dywan takich zachowań które są na szkodę gminy.

xyz
xyz
8 lata temu

Radni w pełni mają rację, tylko do tej pory chyba nie było dość odważnych ludzi, którzy otwarcie o wszystko pytają i chcą wyjaśnień. Pan Wójt bardzo się stresuje sesjami, bo wręcz chudnie w oczach.
A w urzędzie gminy niektórzy pracownicy robią co chcą. Latem, przez pewien czas, jedna pracownica zrobiła prywatne przedszkole przyprowadzając swoje dziecko. I stażystki niczym przedszkolanki zajmowały się dzieckiem. Takiego wyrozumiałego pracodawcy tylko pozazdrościć.

staton
staton
8 lata temu

A ja uważam że Panu Wójtowi słusznie się oberwało. I to za brak zmysłu i umiejętności przewidywania. Trzeba było Panie Wójcie w pierwszej kolejności zaproponować kupno samochodu któremuś z członków (jak ja uwielbiam słowo „członków”) rady. A Pan żeś taką brykę puścił poza radą i do tego na super oponach….. normalnie zero szacunków dla Rady i dobrze że teraz masz Pan ten cały ambaras. Uważaj Pan by się jeszcze nie doszukano że prababka w carskim wojsku służyła, hehehehe

...
...
8 lata temu
Reply to  staton

a dziadek w wermachcie 😀

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu

Wstydzić to się powinni radni gminy Dzierzgowo, a najbardziej Ci co są wymienieni w tym artykule. Ponieważ nie mają zielonego pojęcia o gospodarowaniu pieniędzmi i twierdzą, że są okradani. Moim zdaniem powinni wozić wójta swoimi prywatnymi samochodami do Warszawy na przykład, czy też po terenie naszej gminy za 25 złotych jak to powiedział jeden mało inteligentny radny z Dzierzgowa. Wtedy nie było by problemów z delegacjamim. Śmieszne jest to, że w Dzierzgowie radni robią problemy z zakupu auta za kwotę 2000 złotych lub sprzedaży starego zdezelowanego auta za 100 złotych, które gmina pozyskała za darmo. Nie mają pojęcia o jakich kolwiek większych inwestycjach dlatego czepiają się takich rzeczy. Myślę, że cała ta banda „radni gminy Dzierzgowo” niech się wezmą za prawdziwe problemy naszej gminy, a nie przychodza tylko na sesje po to żeby dostać pieniążki, a połowaz nich nawet nie wie o czym rozmawia się na sesjach tacy są inteligentni… jeśli tak się troszczą o naszą gminę to niech swoją dietę przekażą na wydatki gminy…

Marlena
Marlena
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

A jakie tzw. Większe inwestycje poczynił obecny wójt? O ile wiadomo większe inwestycje miały miejsce za wójta Kołakowskiego. Obecny wójt niestety ciągnie gminę na dno i zadluza.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu
Reply to  Marlena

Oczywiście wszystkie większe inwestycje za wójta Kołakowskiego np. Hala sportowa, która nie nadaję sie do użytkowania, lub boisko do koszykówki z tworzywa tartan co również nie nadaję się do niczego, które było tworzone w zimę w największe mrozy chyba tylko po to żeby koszty zwiększyć? Gimnazjum to kolejna duża inwestycja prwnie po której nadal gmina kredyt spłaca bo było najdroższe chyba w całym powiecie, żadnych wiekszych inwestycji za jego czasów nie pamiętam. Gdzie w innych gminach w tamtych latach budowało sie o wiele wiele więcej.

miro
miro
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Dziwne … Hala sportową nie nadaje się do użytku co za głupota skoro jest użytkowana … Polej sobie bo bzdury wypisujesz…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu
Reply to  miro

Może i jest użytkowana, ale jest budynkiem kilku letnim i powinna być nowoczesna funkcjonalna itp. Zamiast tego jest cieknący dach, wilgoć oraz krzywą podłogę… Więc ogarnij się „Miro” bo to właśnie Ty piszesz głupoty, nie masz pojęcia o czymkolwiek czyli pewnie nadawał byś się u Nas na radnego… haha

odp
odp
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Radnych się nie czepiaj bo jak na razie to ty piszesz w ten sposob jakbys nic nie rozumial! Moim zdaniem hala ok ale widzę że jesteś bardzo zorientowany to może napiszesz o” WIELKICH „inwestycjach tego wójta… ( których nie było chyba że plac zabaw w Dzierzgowo za MEGA kasę nie kwestionując jego przydatności)

mat
mat
8 lata temu
Reply to  odp

Plac zabaw jest użytkowany i niewątpliwie potrzebny… ale właśnie za taką kasę to jakość jest mizerna. Wystarczy odwiedzić i nie trzeba być fachowcem

Marlena
Marlena
8 lata temu
Reply to  Marlena

To teraz niech mieszkaniec będzie tak wylewamy na temat inwestycji obecnego wójta…. gdyby się to wszystko nie nadawało to by nie było użytkowane. Za wójta Kołakowskiego był kredyt ale były też oszczednosci na spłatę kredytu… obecnie brak oszczdnosci, został kredyt, doszły kolejne długi przy zerowych inwestycjach.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu
Reply to  Marlena

Przejrzyj na oczy wreszcie dziewczyno.. mówisz jakbyś z choinki się urwała bo raczej o historii naszej gminy i jej inwestycjach nie masz bladego pojęcia.

Marlena
Marlena
8 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Natomiast widać jakie Ty masz pojęcie. Przy takim gospodarzu typu jak obecny wójt to byś musiał dzieci do sąsiednich gmin wozić do szkoły. BTW jakimś fanatykiem wojtowym jesteś czy jak?

...
...
8 lata temu

Oczy bolą od twych komentarzy, nie wiem jaki nick twój pieniaczu, bo tyle ich tu używasz, że to co piszesz staje się niepoważne. Nie znam sytuacji w Dzierzgowie, ale gdybyś pisał pod jednym nickiem byłoby to wiarygodne, a że piszesz to pod wieloma, stajesz się zwykłym zakapiorem, krzykaczem

Zawiedziony
Zawiedziony
8 lata temu

Żenada! Dzierzgowo wkrótce zooraja! Kradną i nic więcej staże pracy dla znajomych i tych co sie podlizują delikatnie rzecz ujmując!praca dla rodziny i znajomych ! Siedzą na stołkach po 100 lat nie maja pojęcia o zmianach w prawie! A jak impreza to pijaństwo aż wstyd ze takie władze mamy. Ale przed wyborami beda wiedzieli jak zdobyć głosy – kłamstwami !!! A ludzie popierają bo myślą swój to pomoże Haha

staton
staton
8 lata temu

Powaga urzędu tkwi w tym by nawet najprostsze zaświadczenie przeanalizować, ocenić, rozpatrzyć i dopiero podpisać. Na to trzeba czasu i taki czas jest ustawowo na rozpatrzenie przewidziany. Więc akurat tutaj „władze” gminy mają sporo czasu którym nie zawsze niestety petent dysponuje.
Dziwi mnie natomiast nagły brak chętnych do dalszej dyskusji. Czyżby Wójt budził taki postrach że całe Dzierzgowo zamilkło? O ile mi wiadomo to prawo prasowe nie jest tak łaskawe, Panie Wójcie, by tak bez sądu się Pan czegokolwiek dowiedział. Jeśli będzie się Pan czuł obrażony to jak najbardziej da się dowiedzieć kto Pana obraził…. ale najpierw do sądu iść trzeba.
A formuła forum taka właśnie jest że każdy może się wypowiedzieć i to anonimowo ale…i tu się z Panem zgodzę…..świadomość odpowiedzialności za naruszeni dóbr osobistych każdy mieć powinien.
Jeżeli więc ktokolwiek zechce się tu rzeczowo wypowiedzieć to …. pan Wójt może sobie tylko zębami pozgrzytać.

Powaga
Powaga
8 lata temu

To jak sekretarz i Wójt mkno do Wawy to kto odpowiada za funkcjonowanie urzędu???? Powaga urzędu……. nawet niema kto podpisać prostego zaświadczenia

staton
staton
8 lata temu

Po katastrofie smoleńskiej Najwyższa Izba Kontroli w raporcie stwierdziła, że najważniejsze osobistości nie powinny znaleźć się w jednym samolocie w tym samym czasie. Jak najbardziej uzasadnione wydaje się więc, by Pan Wójt i Pan Sekretarz jednym środkiem lokomocji do Warszawy nie mknęli. Powaga urzędu i bezpieczeństwo publiczne tego wymaga…….i basta.

basta
basta
8 lata temu
Reply to  staton

Taa. a za nimi w trzecim samochodzie niezastąpiony pan K, doradca unijny od wszystkiego jako obstawa bor

SW
SW
8 lata temu

Panie wójcie radnym się pan nie wytłumaczył , a tu chce pan zamknąć ludziom gęby?

Wójt Gminy Dzierzgowo Robert Jeliński
Wójt Gminy Dzierzgowo Robert Jeliński
8 lata temu

Jeżeli ktokolwiek pisze oszczerstwa niech będzie odważny i się podpisze (choć i tak jest to do sprawdzenia).Natomiast kto chce otrzymać rzetelną informacje zapraszam do siebie.

...
...
8 lata temu

I ZNÓW JEDNA OSOBA DYSKUTUJE SAMA ZE SOBĄ. CZŁOWIEKU, MYŚLISZ, ŻE TEGO NIE WIDAĆ? MYLISZ SIĘ, TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM!!!!!!!!!!

polejcie_wina
polejcie_wina
8 lata temu
Reply to  ...

A nawet jeśli, to kto mu broni? A „trzykropek” krzyczy aż oczy bolą.

...
...
8 lata temu
Reply to  polejcie_wina

Wolno, tylko jaki cel robienia takiego śmietnika ? = toż to zwykłe hejtowanie i mowa nienawiści, nic więcej, lepszy jeden konkretny komentarz ni taki śmietnik

smutny
smutny
8 lata temu

coś nietęgą minę ma wójt na zdjęciu, zebrało się i wylało ale jeszcze nie wszystko

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu

Czyżby się wójtowi uzbierało? wszak takich kłótni nie było w Dzierzgowie wcześniej…

Bolllo
Bolllo
8 lata temu

Heyyyy. Nasuwa mi się taka myśl, że trzeba w UG Dzierzgowo kupić rower i od razu koszty delegacji będą niższe. Ps najlepiej z bagażnikiem. 

:)
:)
8 lata temu
Reply to  Bolllo

a w bagażniku litrrrry wÓÓÓÓdy xD

Wojtek
Wojtek
8 lata temu

A chciał jeszcze stawiać remizę za 2 mln. i robić drogi za 3 mln. To dopiero by brali delegacje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lata temu
Reply to  Wojtek

W Dzierzgowie, żadna większą inwestycja nie powstanie np. Remiza za 2mln ponieważ radni nie mają pojęcia o tym bo są burakami i się nie zgodzą na głosowaniu, a wójt bez zgody tych buraków nic nie może zrobić. Pozdrawiam

Joł
Joł
8 lata temu

Kraść to jest komu a robić nie ma komu! xD Ludzie wyluzujcie i tak będą kraść bo kradli kradna i kraść będą… To jest Polska tu sie nic nie zmienia…. Polsa Państwo podrzędne….

Urzędnik ze Starostwa Powiatowego
Urzędnik ze Starostwa Powiatowego
8 lata temu

Tak, tak… A zobaczycie jakie będzie głosowanie w wyborach. Księża z ołtarzy będą ogłaszać, żeby głosować na „swoich i sprawdzonych (czyli z PSL)”, a ludzie posłuchają i zagłosują na kandydatów typu Woj… i dalej będziemy czytać o przekrętach, ustawionych konkursach na stanowiska, malwersacjach, ustawionych przetargach.

Figa
Figa
8 lata temu

Oczywiście banda złodzieji i nierobów! a teraz sie raklamuje na każdych dożynkach i wiejskich imprezach żre za pieniądze rolników a po wyborach rolników maja głeboko w poważaniu bo to rolnik ze wsi wiesniak…. a teraz przyłażą i dobrych udaja !

Rozczarowany Polskim rządem
Rozczarowany Polskim rządem
8 lata temu

Lekarz psychiatra popieram w 100% !!!!

Mieszkanka Dzierzgowa.
Mieszkanka Dzierzgowa.
8 lata temu

Nie dość, że kupa złodzieji to jeszcze „panie urzedniczki” są miłe jak sól w oku. Naburmuszone, tylko chodzą po centrum dziezgowa i plotki zbieraja, ubrania kupuja…. Ciężko wykonać jaką kolwiek prace bo są tak przemeczone niech sie poloza moze przed budynkiem to wycieraczki będą zbędne.

burza
burza
8 lata temu

Wiadomo o kogo chodzi główny budynek gminy…. budynkiem zaglady:P plotki, picie kawy, leżenie do góry dupą to jest to co nasi urzędnicy lubia 😉 i like!

Lekarz psychiatra
Lekarz psychiatra
8 lata temu

Tytuł powinien brzmieć „U nas jest zawsze po złodziejsku”. Nie wiem dlaczego jeszcze nie zajęła się tą sprawą prokuratura. Takiego syfu nie ma w żadnym kraju poza Polską. Przecież rządzący z PSL porobili sobie z samorządów prywatne folwarki, i nie tylko w powiecie mławskim, ale też w całym podkarpackim. Szkoda mi tylko podwładnych tych łobuzów. Muszą wykonywać ich polecenia, a później szlochać w poduszki, wyżywać się na dzieciach, i umierać na zawały, raki, wylewy itp.

Obywatel
Obywatel
8 lata temu

Popieram!!!! wypieprzyć to dziadostwo i niech jada na obczyźnie robić!!!!

Michal
Michal
8 lata temu

Bardzo dobrze!!!! i skonczyc te staze po 3 lata.!!!! nieroby i nic wiecej. Dziekuje.

gość
gość
8 lata temu

szkoda że wybory dopiero za 3 lata

101
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x