Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

A u nas jest zawsze po dzierzgowsku


foto: codziennikmlawski.pl

radny Jerzy Krajewski foto: codziennikmlawski.pl

KSP Mława nabór

Ostatnia sesja Rady Gminy Dzierzgowo na pewno była najburzliwsza, może nawet nie tylko w tej, bądź co bądź jeszcze krótkiej kadencji.

Dyskusja rozpoczęła się, w punkcie sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze. Lawinę pytań do wójta rozpoczął wiceprzewodniczący rady Marek Tkacz, pytaniem o zakup samochodu marki Lublin i sprzedaż starego auta tej samej marki, będącego własnością gminy.
Wyjaśnienia wójta, że nowo zakupione auto kosztowało ok. 2100 zł,a stare sprzedano za 100 zł, pobudziły radnych do gorącej dyskusji. Radna Magdalena Nowicka zwróciła uwagę, że na komisji wójt podawał inne kwoty: sprzedaż auta zaplanowano na kwotę 800 zł, a zakup drugiego za 1600. I że niedawno do starego auta gmina zakupiła opony za 1300 zł. I czy było sprzedane razem z ubezpieczeniem?

foto: codziennikmlawski.pl

radny Krzysztof Czerwiński foto: codziennikmlawski.pl

Potem wielokrotnie głos zabierał radny Jerzy Krajewski, podnosząc kwestię wydatków na delegacje. Wspierała go Magdalena Nowicka. Według nich wątpliwości budzi celowość wydatków, choćby wyjazdu w tym samym dniu do Warszawy, dwoma samochodami wójta i sekretarza. Najwięcej głosów krytyki padło pod adresem kosztów delegacji pracownika gospodarczego, który np. dwukrotnie jednego dnia jeździł do Mławy i pobrał 90 zł z tego tytułu. Radny Krajewski zaproponował nawet, że on za 25 zł swoim samochodem może wozić urzędników gminy do Mławy, co wzbudziło wesołość na sali.
Radny Krzysztof Czerwiński dociekał celowości wydatków w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie, w związku z przekroczeniem budżetu w I półroczu przez tą placówkę. Podnosił też sprawę skargi na komisję rewizyjną wystosowanej przez panią dyrektor szkoły do wójta. Nie przekonany wyjaśnieniami wójta i pani dyrektor skwitował: „a u nas jest zawsze po dzierzgowsku”.

wójt Robert Jeliński foto: codziennikmlawski.pl

Radnych nie satysfakcjonowały wyjaśnienia wójta, odnośnie delegacji, czy spraw związanych z zakupem i sprzedażą auta. Padały wprost stwierdzenia: „jesteśmy oszukiwani w biały dzień”. „Panie wójcie, chcemy szczerości i otwartości” – apelował na zakończenie dyskusji wiceprzewodniczący rady Marek Tkacz.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

101 - liczba komentarzy w artykule "A u nas jest zawsze po dzierzgowsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mgr C.W.
Gość
Dyskutujemy na temat edukacji na terenie gminy Dzierzgowo. Panowie radni , zobaczcie jak funkcjonuje Gimnazjum w Dzierzgowie. W prawdzie ulegnie ono likwidacji ala taka atmosfera , poziom przekazywanej wiedzy , kompetencja Dyrekcji stawiają to gimnazjum na jednym z pierwszych miejsc w powiecie mławskim. Jestem nauczycielem szkoły średniej , mam wielu absolwentów gimnazjum z Dzierzgowa. Poziom ich wiedzy jest znacznie większy niż absolwentów gimnazjów z innych szkól na terenie powiatu mławskiego.
Villager
Gość

Po prostu Dzierzgowo ma wójta na jakiego zasługuje. Już drugi raz wybrany został na to stanowisko. Dzierzgowianie keep your mouth shut – sami tego chcieliście.
Jaka piękna katastrofa.

zainteresowany
Gość

Na stronie Urzędu Gminy Dzierzgowo (w zakładce bip) jest już dostępny protokół z sesji, na której było tak gorąco. Polecam przeczytać.

Assasin
Gość

Dzięki za cynk! Doprawdy zacna lektura.

staton
Gość

pasuje tutaj powiedzenie pewnego poety:
„we wsi panowała ciemnota i wójt”

obserwator
Gość

i cisza jak makiem zasiał…

wpDiscuz