Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

AKTUALIZACJA. Tragedia na drodze koło Pawłowa. Pięć osób nie żyje, cztery są ranne


Tragiczny wypadek koło Pawłowa, gm. Szydłowo. Na skutek zderzenia busa i samochodu ciężarowego śmierć poniosło pieć osób, cztery są ranne.

KSP Mława nabór

– Jak poinformował nas bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP w Mławie na drodze wojewódzkiej 544 doszło do tragicznego wypadku drogowego. W zderzeniu samochodu ciężarowego z busem zginęło pięć osób, cztery zostały ranne. Działania ratownicze prowadzi pięć zastępów straży pożarnej. Droga na odcinku pomiędzy Szydłowem a Nosarzewem Borowym jest czasowo nieprzejezdna.

Aktualizacja 27.03.2017 godz 10:15

Policja podaje bliższe informacje o tragicznym wypadku w okolicach Pawłowa.

– Z dziewięciu osób podróżujących busem pięć zginęło na miejscu. Trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitali w Ciechanowie i Mławie. Stan ich zdrowia jest stabilny. Jednej osobie udzielono pomocy medycznej na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Przasnysza bus z przyczepką chciał wyprzedzić rowerzystę.Podczas manewru wjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką, która uderzyła w bok busa – podaje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

red.

Komunikat policji

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego zdarzenia, w którym zginęło 5 osób, pasażerów busa. Do wypadku doszło w poniedziałek tuż przed godz. 7:00 rano, w pobliżu Pawłowa, gm. Szydłowo, na drodze W 544.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący  busem z podpiętą przyczepą, 60- letni mieszkaniec  Żuromina, jadąc w kierunku Gruduska, na prostym odcinku drogi  wyprzedzał jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Podczas tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z  samochodem ciężarowym, jadącego w kierunku Mławy.   Tirem kierował 54- letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego.  Busem podróżowało 9 osób. W  wyniku  zderzenia  pojazdów na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów busa a  4 zostały ranne, w tym jedna lekko. 3 osoby zostały przewiezione do   szpitali w Mławie i Ciechanowie, stan 40- letniego pasażera, który trafił do szpitala w Ciechanowie określany jest jako ciężki. Stan zdrowia pozostałych 2 rannych, w tym kierowcy, określany jest jako stabilny. Kierowca tira nie odniósł obrażeń.  Obaj kierujący byli trzeźwi. Ofiary wypadku to mężczyźni w wieku od 74 do 40 lat , mieszkańcy pow. żuromińskiego. Policja i prokuratura szczegółowo ustalają przyczyny tragedii.

Ruch na drodze W 544 w okolicach Pawłowa został przywrócony o godz. 14.30. Na miejscu zdarzenia pracowało 30 policjantów komend powiatowych z Mławy i Ciechanowa oraz komendy wojewódzkiej w Radomiu.

Źródło: asp. Anna Pawłowska

Zobacz także…

NOWE INFORMACJE. Tragedia na drodze koło Pawłowa. Pięć osób nie żyje, cztery są ranne

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "AKTUALIZACJA. Tragedia na drodze koło Pawłowa. Pięć osób nie żyje, cztery są ranne"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Strażak
Gość

Drogi śmierci, wychodzą teraz nowe remonty, brak pobocza, rów przeciw-czołgowy (podobnie jak na nowej drodze relacji Iłowo-Osada Działdowo). Kierowca nie ma szans na ucieczkę, dla kogo te drogi są dla maluchów? Jak tam mają się minąć trzy pojazdy ? takiego projektanta i zarządcę drogi zabrać na miejsce takiego wypadku, a później na pogrzeb tych ludzi, to wtedy może ktoś pomyśli jak popatrzy w oczy ich rodzin…

lololjh
Gość

tata mojej koleżanki zginął podczas tego wypadku

ggg
Gość

Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar z tego wypadku Boże mniej ich w opiece[*]

Kasia
Gość

a skąd Ci biedni ludzie ? z jakiej miejscowości ?

Think more
Gość

Kasiu, wiesz o czym świadczą takie pytania? i to w takiej sytuacji?

Kasia
Gość

Chętnie poznam Twoją chora teorię o hienach, ale zapewniam ,ze nią nie jestem. Ty nie jestes ciekawy skąd było aż 5 osób – 5 ofiar wypadku ??? Taki wypadek nie zdarza sie często!

Think more
Gość

Zginęli ludzie i nieważne skąd oni byli, to prawdziwa tragedia i tyle mi wystarczy.
Serdecznie współczuję rodzinom ofiar i to bez wiedzy skąd Ci ludzie byli, to dla mnie nie jest istotne, informacje podane prze media w zupełności mi wystarczają.
[*]
Prze myśl mi nie przeszło, że jesteś hieną, ale taka ciekawość jest faktycznie chora.

Kasia
Gość

proszę nie być udawać świętszego od aniołów – nikt nie ma prawa nikogo pouczać co ma robić i jak sie zachowywać – jeśli nie robi nikomu krzywdy.

Kasia
Gość

i za co ten minus ? Od Anioła ???/

Stary dynksiarz
Gość

Denaturat jest mocny.

czytelnik.
Gość

Okazujmy sobie więcej życzliwości na co dzień. Tak kruche jest nasze życie. Serdeczne wyrazy współczucia !!!!

...
Gość

[*]

wpDiscuz