Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Runęła karuzela w Szreńsku


Obchodzone w ostatni weekend Dni Szreńska zakończyły się tragicznym wydarzeniem. W wesołym miasteczku rozstawionym nad rzeką Mławką doszło do przewrócenia będącej w ruchu karuzeli. Dwie spośród osób znajdujących się wtedy na karuzeli odwieziono do szpitala. W związku z tym wydarzeniem odwołano zabawę taneczną na rynku Szreńska.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 21:16. W miejscowości Szreńsk doszło do przewrócenia karuzeli łańcuchowej średniej. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, pierwszej pomocy udzielały obecne na miejscu zdarzenia trzy karetki pogotowia ratunkowego. W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zastępy JRG Mława oraz OSP Kowalewo, Radzanów i Szreńsk. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu obecna była grupa dochodzeniowa mławskiej policji, która ustala przebieg wypadku – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

JK

Aktualizacja.

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie wypadku, do którego doszło podczas festynu w Szreńsku. Karuzela, z której korzystało kilka osób, złamała się u podstawy i runęła na ziemię. Urządzenie obsługiwało dwóch nietrzeźwych operatorów.

Do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. W wyniku wypadku ranna została 28- letnia kobieta oraz dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Ranne ofiary zdarzenia to mieszkanki pow. mławskiego. 28- letnia kobieta, z obrażeniami żeber i łopatki została przewieziona do szpitala w Mławie, dwie ranne nastolatki przewieziono do szpitali w Ciechanowie i Żurominie, gdzie pozostały na obserwacji.

Jak wynika z ustaleń, do wypadku doszło na terenie boiska, na którym rozstawiło się wesołe miasteczko. Podczas pracy karuzeli – tzw. kielichowej, doszło do jej złamania. W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób, 3 zostały ranne. Jak się okazało, dwaj pracownicy przydzieleni do obsługi karuzeli , byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu, drugi ponad 1,20 promila. Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi. Mławska policja zatrzymała obu nietrzeźwych pracowników, obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka.

Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska policja oraz prokuratura.

źródło: KPP Mława

Zobacz także…

Dni Szreńska 2016. Pokaz stuntu w wykonaniu Leo – fotorelacja część IV

VI Spotkanie Motocyklowe z okazji Dni Szreńska – fotorelacja część II

Trwają tegoroczne Dni Szreńska – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – część I

Dni Szreńska 2016 z niefortunnym zakończeniem – fotorelacja część III

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Runęła karuzela w Szreńsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kot
Gość

szkoda ludzi.miejmy nadzieję, że szybko wrócą do zdrowia. ale fakt, że na codzienniku bardzo szybko przeczytałem skąd tyle pojazdów na sygnale w stronę Szreńska . wiadomości były na bieżąco

melisa
Gość

Przesympatyczni ludzie i wspaniała atmosfera podczas imprezy. Tym bardziej szok i smutek, że takie zdarzenie miało miejsce :(((( Wracajcie do zdrowia dziewczyny!

gonzo
Gość

Się szuka wrażeń i atrakcji to się zawsze znajdzie.

fot
Gość

jedyna gazeta gdzie mają porządne fotki. lajk

Anonimowo
Gość

ja naniej byłm

wpDiscuz