Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biesiada Kasztelańska 2016 w Mławie – fotorelacja


sliderNiemal do północy 7 sierpnia 2016 bawili się mławianie i goście na kończącym Biesiadę Kasztelańską koncercie zespołu Kombii. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk – założyciele tej formacji to mławianie, więc ze sceny kilkukrotnie usłyszeliśmy o ich wspomnieniach i sentymencie do Mławy. Kombii zagrało dla mławian znane i popularne przeboje takie jak: „Black&White”, „Królowie życia”, „Nasze radez vous” czy „Pokolenie”. Warto tu przypomnieć, że obaj muzycy obchodzą w tym roku 40-lecie pracy artystycznej.


Nie był to jedyny mławski akcent wśród zespołów koncertujących w tym roku w Mławie. Ze sceny bowiem zagrała dla nas grupa Babsztyl ze Zbigniewem Hofmanem, również pochodzącym z naszego miasta. Zbigniew Hofman przy okazji koncertu i odwiedzin w Mławie, pochwalił się pamiątką – portretem otrzymanym przy tej okazji od mławskiego malarza Zdzisława Kruszyńskiego. Grupa Babsztyl przypomniała swoje największe przeboje, między innymi „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, „ Wypić wypijemy – jeszcze pożyjemy”, „W siną dal”, czy wykonywaną w gwarze warmińskiej „Stoji łoset kele drogi”.

Zanim jednak zagrała gwiazda wieczoru Mławianie również dobrze bawili się przy przebojach zespołu Classic, coverach grupy The Dox i żywiołowej muzyce zespołu Kordian.

Koncerty zespołów przeplatane były różnymi konkursami. Najśmielsi i najbardziej oklaskiwani tancerze mogli wygrać lodówkę pełną piwa, a amatorzy grillowania pod okiem warszawskiego restauratora Mateusza Gesslera powalczyć o tytuł Kasztelańskiego Mistrza Grillowania.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x