Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Każdy uczeń dobrze wie, że odblaski nosi się! Finał konkursu „Odblaskowa szkoła”


sliderZnamy laureatów trzeciej edycji  konkursu „Odblaskowa Szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji 3”. Tym razem o wygraną w odblaskowym konkursie, promującym zasady bezpieczeństwa na drodze rywalizowały 103 klasy z terenu całego powiatu mławskiego.

Słoneczne ogrody Mława

„Jest takie jedno, wyjątkowe miejsce na terenie całego naszego miasta, powiatu a nawet kraju –  które tworzą najlepsi z najlepszych odblaskowi uczniowie…” –  tak rozpoczął się III Wielki Finał konkursu, który trwał od listopada 2015 r. do połowy maja 2016 roku.

W tym czasie, klasy z terenu całego miasta i powiatu, które zgłosiły się do konkursu, przygotowywały 3 zadania, tj. MISJE SPECJALNE: : „Odblaskowy Smart-film”, „ Akcję-Plakat” oraz „ Komiksowe zasady drogowe”. Zadania te miały na celu promowanie używania elementów odblaskowych oraz utrwalanie zasad bezpieczeństwa na drodze, poprzez aktywny udział uczniów w akcji profilaktycznej.

W  Wielkim Finale, który odbył się 15 czerwca w Mławskiej Hali Sportowej, wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych całego powiatu mławskiego oraz goście:  przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Odblaskową Szkołą służb i instytucji, na czele z podinsp. Krzysztofem Bieleckim Zastępcą Naczelnika WRD KWP z/s w Radomiu.

Organizatorzy konkursu , Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Komendant Powiatowy Policji w Mławie, zadbali by Wielki Finał obfitował w wiele niespodzianek oraz nagród dla dzieci. Finał wsparli swoją obecnością i profesjonalnym, ciekawym i pouczającym występem,  uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym. Przedstawili oni historię niesfornego Krzysia, który przez brak ostrożności popada w kłopoty.

Przed najbardziej wymagającą publicznością – bo swoimi rówieśnikami, wystąpili także klasa IV a z ZPO Nr 1 w Mławie,  w której składzie znaleźli się prawdziwi Odblaskowi Wojownicy NINJA oraz klasa Ve z ZPO Nr 3 w Mławie, w scence rodem z  Gwiezdnych Wojen, gdzie noszący odblaski bohaterowie znajdowali się po jasnej stronie mocy.

Nie zabrakło również konkursów dla publiczności oraz wspólnej, tanecznej zabawy z pluszowym komisarzem Mławiakiem, który poprowadził finał wraz z asp. Anną Pawłowską.

Podczas finału odbył się także  pokaz nagrodzonych Odblaskowych Smart – Filmów. Przygotowane, krótkie filmiki, promujące zasady bezpieczeństwa oraz używanie elementów odblaskowych, były najtrudniejszym zadaniem, z którym dzieci poradziły sobie znakomicie. Komisja Konkursowa zdecydowała zatem o przyznaniu wyjątkowych nagród – pierwszych w historii konkursu  statuetek NAJLEPSZY ODBLASKOWY SMART – FILM.  Statuetki zdobyli:

– Szkoła Podstawowa w Morawach, klasa IV,  wych. Agnieszka Szweig- Sokołowska

– Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie, klasa I, wych. Renata Jakubowska

– Szkoła Podstawowa w Rzęgnowie, klasa I, wych. Lidia Czerwińska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa I, wych. Anna Szczepańska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa II, wych. Ewa Sadowska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa III, wych. Ewa Sowińska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa I A, wych. Lidia Domańska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa III A, wych. Bożena Żerańska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa IV A, wych. Jolanta Luciszewska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 3, klasa V E, wych. Irena Milewska

Największe emocje wzbudziło jednak ogłoszenie laureatów konkursu – zdobywców tytułu i  certyfikatu  „ODBLASKOWA KLASA”  oraz nagród dla wszystkich  uczniów w klasie. Najlepszymi z najlepszych okazali się:

– Klasa I – Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach, wychowawca Zofia Jagodzińska

– Klasa III A ZPO Nr 1, wychowawca Bożena Żerańska

– Klasa IV – Szkoła Podstawowa w Morawach , wychowawca Agnieszka Szweig – Sokołowska

– Klasa V E  ZPO Nr 3, wychowawca Irena Milewska

 Zgodnie z Regulaminem Konkursu, WYRÓŻNIENIA OBLASKOWA SZKOŁA,  komisja przyznała Zespołowi Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie, Zespołowi Placówek Oświatowych Nr 3 w Mławie, Szkole Podstawowej w Starych Kosinach oraz Szkole Podstawowej w Morawach.

Po zakończeniu oficjalnej części Finału, dzieci mogły zasiąść za  kierownicą prawdziwych policyjnych motocykli, zrobić pamiątkową fotkę z komisarzem Mławiakiem oraz wziąć udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy  Komendy Powiatowej PSP w Mławie, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Konkurs „Odblaskowa Szkoła…” jest autorskim projektem Komendy Powiatowej Policji w Mławie, realizowanym od 2013 roku wspólnie ze Starostą Mławskim oraz Burmistrzem Miasta Mława. Akcji, która wpisuje się w program B&N, patronuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Źródło: KPP Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500