Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego


sliderMonika Piecka ze Szkoły Muzycznej w Gąbinie oraz Dominika Dobrolińska z Akademii Muzycznej w Poznaniu to najlepsze w swoich kategoriach śpiewaczki V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary w Mławie.


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie we współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. F. Nowowiejskiego  już po raz piąty  organizuje konkurs wokalny. W tym roku do eliminacji w dwóch kategoriach – studenci i absolwenci akademii muzycznych  oraz  uczniowie szkół średnich muzycznych – przystąpiło niemal trzydziestu uczestników z całej Polski.

Konkurs w kategorii uczniowie szkół średnich muzycznych odbywał się w dwóch etapach, dla studentów i absolwentów akademii muzycznych konkurs był trzyetapowy.

Ostatni etap w obu kategoriach odbył się 15 kwietnia w sali koncertowej  Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień a wreszcie koncert laureatów odbył się również 15 kwietnia w mławskiej szkole muzycznej.

– Cieszę się niezmiernie, że z tymi młodymi ludźmi przyjeżdżali pedagodzy. Przynajmniej jedna dwie osoby o wielkich nazwiskach goszczą na tym konkursie. Nie sposób nie przedstawić tu Barbary Mądra-Bednarek,  wielkiej, znakomitej śpiewaczki operowej,  która reprezentowała nasz kraj w największych salach operowych Europy. A wam życzę, żebyście byli godnym reprezentantami naszego kraju. Trzymam kciuki za waszą karierę – mówił do laureatów prof. dr hab. Tadeusz Pszonka przewodniczący jury.

Lista laureatów konkursu:

– kategoria uczniowie średnich szkół muzycznych:

I NAGRODA : Monika Piecka (mezzosopran) – Szkoła Muzyczna w Gąbinie
II NAGRODA: Zuzanna Nalewajek (mezzosopran) – PSM I i II st.w Olsztynie
III NAGRODA: Karolina Gryka (sopran) – PSM I i II st.w Głogowie
WYRÓŻNIENIE: Maciej Michałowicz (bas) – ZSM w Poznaniu.

-kategoria studenci i absolwenci akademii muzycznych
I NAGRODA : Dominika Dobrolińska (sopran) – Akademia Muzyczna w Poznaniu
II NAGRODA: Hanna Okońska (sopran) – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
III NAGRODA: Zbigniew Malak (tenor) – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie (absolwent)
III NAGRODA: Grzegorz Smyk (bas) – Akademia Muzyczna we Wrocławiu
WYRÓŻNIENIE: Marta Mika (mezzosopran) – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
WYRÓŻNIENIE : Piotr Pastuszka (tenor) – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
WYRÓŻNIENIE: Justyna Jabłonowska (sopran) – Akademia Muzyczna we Wrocławiu.

Przesłuchania konkursowe prowadziło jury w składzie:

Przewodniczący – prof. dr hab. Tadeusz Pszonka (A.M Wrocław)

Z-ca przewodniczącego – mgr Michał Gogolewski (PSM Mława)

mgr Iwona Sobotka

dr hab. Piotr Sułkowski dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F.Nowowiejskiego w Olsztynie.

W konkursie brali udział uczniowie PSM w Mławie : Jakub Baliński (tenor), Patrycja Kowalska (sopran) i Konstancja Molewska (sopran), tym razem jednak nie udało im się znaleźć w gronie laureatów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x