Przełamanie Tamki, lider z Radzanowa nie zwalnia tempa

Czternasta seria spotkań w B-klasie okazała się udana dla zespołów z powiatu mławskiego. Komplet punktów zgarnęli zarówno futboliści z Dzierzgowa, jak i z Radzanowa. Reprezentanci Tamki sięgnęli po wygraną po ośmiu spotkaniach przerwy.

Po godzinie gry nic nie wskazywało na to, że może dojść do przełamania. Występujący w roli gospodarza dzierzgowianie przegrywali – bramkarz Szymon Morawski nie zdołał zatrzymać uderzenia Adama Senkowskiego.

Na szczęście w 64. minucie Jacek Szypulski doprowadził do wyrównania. Grający trener zespołu z Dzierzgowa nie poprzestał na tym. Chwilę później po raz drugi posłał piłkę do bramki, co okazało się decydującym momentem starcia. Rywalom zabrakło czasu na skuteczną odpowiedź.

Lider z Radzanowa nie próżnuje, w niedzielne popołudnie świętował jedenaste zwycięstwo w sezonie. W konfrontacji z Opią Opinogóra nadawał ton wydarzeniom od pierwszej minuty. Ostatecznie Wkra triumfowała 3:1 – na listę strzelców wpisali się Paweł Pieńkowski, Daniel Ziółkowski i Zbigniew Kalinowski.

Gorzej powiodło się naszym drużynom rywalizującym na poziomie A-klasy. W przededniu niedzielnych derbów obie musiały przełknąć gorycz porażki. Konopianka wyszła nawet na prowadzenie w Myszyńcu (trafienie Kamila Nosarzewskiego), ale potem strzelali już tylko zawodnicy Bartnika. Natomiast szreński Żak poległ z Wąsewem – oba gole dla podopiecznych Marka Dobrowolskiego wbił Kamil Dwużnik.

Bartnik Myszyniec – Konopianka Konopki 2:1 (1:1)

Żak Szreńsk – KS Wąsewo 2:5 (1:1)

Pozostałe wyniki XVI kolejki: Kurpik – Świt 3:2, GKS – Rzekunianka 3:0, Kryształ – PAF 0:2, Boruta – Orzeł 1:2, Korona – Jutrzenka 1:0

XVII kolejka (15 kwietnia): Konopianka Konopki – Żak Szreńsk (godz. 16)

B-klasa

Wkra Radzanów – Opia Opinogóra 3:1 (2:0)

Tamka – Orlęta 2:1 (0:0)

XIV kolejka (7-8 kwietnia): GKS – Gryf 3:1, Nadnarwianka II – Pełta 0:3 – walkower, Żbik II – Wkra II 0:5, Gladiator – pauza

XV kolejka (15 kwietnia): Wkra II Radzanów – Tamka Dzierzgowo (godz. 12), Orlęta Baboszewo – Wkra Radzanów (godz. 16).