Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pijany kierował dostawczakiem. Ratownicy z karetki zatrzymali go i zabrali kluczyki


Wielkie brawa za czujność i szybką reakcję należą się ratownikom medycznym z karetki pogotowia, którzy na ruchliwej 7-ce ujęli nietrzeźwego kierowcę. Wyeliminowany przez nich z ruchu 55 – latek kierował dostawczym autem mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

KSP Mława nabór

Wczoraj tuż po godz. 13 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 7-ką od Warszawy w kierunku Płońska prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca. Wysłani szybko na miejsce policjanci patrolówki w miejscowości Przyborowie zastali ratowników medycznych z karetki pogotowia, którzy ujęli pijanego kierowcę. Z relacji ratowników wynikało, że na skrzyżowaniu świetlnym na 7-ce w miejscowości Kroczewo zauważyli dostawczego mercedesa, który przejechał przez skrzyżowanie z dużą prędkością, na czerwonym świetle.

Styl jazdy kierującego autem mężczyzny wskazywał na to, że może być pijany. „Dostawczak” jechał całą szerokością jezdni „od boku do boku”. Załoga karetki pogotowia powiadomiła Policję. Na kolejnych światłach, w miejscowości Przyborowie, w związku z oczekującymi na możliwość dalszej jazdy tirami, kierowca mercedesa musiał zwolnić. Ratownicy medyczni wykorzystali tą chwilę, włączyli w karetce sygnały, wyprzedzili auto i zajechali mu drogę, a następnie odebrali mu kluczyki.

Przekazanym w ręce policjantów pijanym kierowcą okazał się być 55-latek z pow. ciechanowskiego. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.

Źródło: mł. asp.Kinga Drężek-Zmysłowska KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Pijany kierował dostawczakiem. Ratownicy z karetki zatrzymali go i zabrali kluczyki"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Zenon
Gość

Akurat wracałem z Wawy zastanawiałem się co się stało gdyż była tylko karetka na sygnalach świetlnych i bus.
Gratulacje dla ratowników medycznych za czujność.

Emi
Gość

Super

wpDiscuz