Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Będzie dodatkowy wyjazd z Kauflandu. Trwają rozmowy


Jest szansa na znaczącą poprawę bezpieczeństwa na ulicy Piłsudskiego (droga wojewódzka 544) w okolicy ronda Jana Pawła II, gdzie zlokalizowany jest jedyny wjazd i wyjazd do kilku marketów tam zbudowanych. Wybudowanie dodatkowej drogi wjazdowo – wyjazdowej to jeden z wniosków przyjętych do realizacji, który podczas miejskiej debaty o bezpieczeństwie złożył Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu osiedla nr 8 Obrońców Mławy.  

Według komunikatu na stronie ratusza, Kaufland wstępnie przychylił się do propozycji miasta w sprawie zmiany organizacji ruchu w sąsiedztwie swojego marketu. Mławianie mają przedstawić projekt nowego rozwiązania, umożliwiającego ruch po alternatywnej drodze samochodom osobowym.

– Od połowy czerwca 2016 r. burmistrz Sławomir Kowalewski podejmuje działania, aby poprawić sytuację przy centrum handlowym Kaufland – Stop Shop. Sklepy usytuowane są przy ul. Piłsudskiego, stanowiącej odcinek drogi wojewódzkiej nr 544. Na parking przed centrum oraz do stacji benzynowej, która jest w sąsiedztwie, prowadzi tylko jedna droga dojazdowa, która w sytuacjach wzmożonego ruchu staje się „wąskim gardłem”. Na wyjazd z parkingu czasami trzeba czekać ponad pół godziny. Informacje o tej niekomfortowej sytuacji sprawiły, że w lipcu 2016 r. burmistrz Sławomir Kowalewski skierował pierwsze pismo do Nadzoru i Eksploatacji Marketu Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k., z prośbą o rozważenie wykonania dodatkowego odcinka drogi z parkingu przy markecie, ze względu na duże natężenie ruchu na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 544 i wynikające z tego zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu kołowego i pieszego. Od tamtej pory doszło do kilku konstruktywnych spotkań, podczas których rozważano różne koncepcje i sposoby rozwiązania problemu. Ostatnie, w którym uczestniczył Jacek Rogowski zajmujący się nieruchomościami w Kaufland Polska Markety Sp. z o.o., odbyło się 7 lutego br. w mławskim ratuszu. Mimo że nie ma jeszcze formalnego porozumienia między Miastem Mława a Kauflandem i jego partnerami, istnieje duża szansa, że nowa droga powstanie jeszcze w tym roku – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Ratusz nie podał bliższych szczegółów planowanego porozumienia, nie wiadomo też na czyj koszt wybudowany zostanie dodatkowy dojazd. Wiadomo jednak, że problem z wyjazdem nasilił się dodatkowo w momencie oddania do użytkowania nowego budynku wielorodzinnego z funkcją handlową, do którego również prowadzi zjazd z ulicy Piłsudskiego. W okolicy tego skrzyżowania zdarzyło się kilka wypadków i wiele drobniejszych kolizji, również z udziałem pieszych i rowerzystów.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Będzie dodatkowy wyjazd z Kauflandu. Trwają rozmowy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jan
Gość

Brawo Burmistrzu, to trzeba zrobić!

Chrobry
Gość

Wystarczy zrobić wjazd i wyjazd bezposrednio z ronda na parking przed stop shopem, prosta robota wyciąc drzewo i wylać 20m asfaltu. Bo z tego co słyszłen kaufland juz 2016 roku nie wyraził zgody na przejazd miedzy marketem a stop shopem. Ale pewnie sytuacja sie zmieniła za sprawa nowego cpnu na piłsudzkiego, bo mało kto by tu wjerzdzał i stał w korku do wyjazdu.

Zbigniew
Gość
Ciekawe jak ten problem zostanie rozwiązany? Jak pobudują blok po byłym urzędzie pracy też może być ciekawie. Czy nowy wyjazd będzie za Stop Shopem ?! Widać że te miejsce już nie wytrzymuje natężenia ruchu. Dojazd do PKP, LG, droga na Działdowo, Żuromin, dwa nowe bloki nieopodal i jeszcze na dodatek będzie nowy sklep przy rondzie… W Mławie powinny być wydzielone miejsca na obrzeżach miasta do budowy wielkopowierzchniowych sklepów. I tak większość ludzi jeździ na zakupy samochodami, a i handlowcom jak będzie zależało na klientach, to zorganizują własną komunikację tak jak w innych miastach. Wciskają Nam w Mławie wszystko w gęstej… Czytaj więcej »
Kamil Przybyszewski
Gość

Istnieją trudności występujących na tym obszarze związane z zatorem.
Warianty rozwiązania problemu wstępnie zostały nakreślone.

Mieszkaniec osiedla
Gość

A ten, to nawet jak nic nie wie to się odezwie.

mieszkanka
Gość

wreszcie.. po tylu latach, a nie było razem pobudować ?I oby nie było jeszcze trudniej !

wpDiscuz