Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Niecodzienna historia zimowych olimpiad


Z związku z trwającymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi  w Pjongczang 2018, Miejska Biblioteka Publiczna im. B Prusa w Mławie ul 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Zimowe Igrzyska Olimpijskie  w filatelistyce ze zbiorów Janusza Dębskiego, Katarzyny Lewandowskiej i Stanisława Kaska.

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć na 50 planszach ponad 700 znaczków. Całe serie z bloczkami, pojedyncze serie i pojedyncze znaczki oraz 30 okolicznościowych kopert ze specjalnymi stemplami i nadrukami.

Materiał wystawy stanowią znaczki zaprojektowane i wydrukowane przez poczty różnych państw Europy w tym Polski i świata. Począwszy od 7 olimpiady  w Oslo w 1952r., a kończąc na 23 w Soczi w 2014r.

Dodatkowo wystawa została wzbogacona o kilka  wydawnictw – katalogi, albumy i książki o historii filatelistyki.

Podsumowując tę wystawę powinni obejrzeć  Ci wszyscy, którzy pasjonują się  zimowymi sportami, a którzy po przez  znaczki chcieli by dowiedzieć się więcej o historii i rozwoju zimowych olimpiad  odbywających się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wystawę można oglądać do końca lutego br. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia biblioteki.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl