Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

fot. Robert Adamiak

Ludzie mają różne hobby. Zbierają znaczki, monety, czy breloczki. Piszą wiersze, malują lub rzeźbią. Można tu długo wymieniać różne, czasem najdziwniejsze pasje i zainteresowania. Dla niektórych hobby może być – jak w tym starym już dowcipie – nawet zupa pomidorowa.  

Fotografia również w naszym mieście ma swoich pasjonatów. Zaryzykuję jednak tezę, że fotografie Roberta Adamiaka są szczególne. I to zarówno ze względu na ulubiony obiekt fotografowania, jak i też sposób w jaki takie ujęcia się wykonuje. Zresztą zobaczcie sami!

Zaczęło się całkiem niewinnie:

– Ptaki zacząłem fotografować około dziesięciu lat temu.  Z początku były to wróbelki i inne maleństwa  z ogródka. Jak już napatrzyłem się na te najmniej płochliwe ptaki to zaczęły się coraz dłuższe wycieczki. Szybko okazało się, że całkiem niedaleko od Mławy można zobaczyć bardzo dużo różnych ptaków – o swoich pierwszych krokach mówi Robert Adamiak.

Co innego jednak zobaczyć ptaka, a co innego zrobić mu zdjęcie. Każdy, kto choćby tylko liznął podstawowych zasad fotografii wie, że przyzwoite zdjęcie musi być zrobione w dobrym świetle, a takie jest albo o świcie albo o zachodzie słońca. To jednak nie wszystko. Musi być też odpowiednia perspektywa, czyli nasz obiekt musi być na wysokości oczu i do tego powinno być ładne tło.

– Kluczowe jednak jest zbliżenie się do ptaka na odpowiednią odległość.  Są tylko dwa sposoby aby to zrobić. Pierwszy to taki, aby skradać się do naszego celu tak, aby ptak nas nie zauważył. Drugi to ukrycie się i czekanie aż ptak przyleci do nas. Ten drugi sposób jest bardzie efektywny ale jednocześnie bardziej czasochłonny – opowiada nasz fotograf.

Choć może niektórym będzie trudno w to uwierzyć, wszystkie zdjęcia prezentowane poniżej zostały zrobione niedaleko Mławy, przy użyciu aparatu CANON 7D i obiektywu CANON 400/5,6 L.

Zobacz także stronę autorską Roberta Adamiaka tutaj

« 1 z 2 »

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Zauroczona :)
Gość

Cudowne zdjęcia!!! Niesamowite!!!

Ktos
Gość

Szacun

Czytelniczka
Gość

Gratuluję! Z wielką przyjemnością i ciekawością obejrzałam ptasią galerię. Świetne zdjęcia.

SIMON APENDIX
Gość

Fotografie interesujące i z pomysłem. Wręcz czuć jakby się bylo obok fotografa i razem z nim podgladalo naturę. Jak widać w naszych okolicach są piękne miejsca i ptaki. Podziwiam kunszt i cierpliwość

Robert Adamiak
Gość

Cieszę się, że zdjęcia się podobają.
Na zdjęciu jest samica bażanta, która nie jest tak kolorowa jak samiec i znacznie różni się od niego wyglądem.
To zdjęcie pokazuje ptaka z przodu, z niskiej perspektywy i nie wszystkie cechy jego wyglądu są widoczne.
Ale proszę spojrzeć na inne ujęcia tego samego osobnika tutaj,
http://roberta.manifo.com/bazant

Czytelnik
Gość

Oczywiście ma Pan rację a Redakcja zamieściła poprawny podpis. Coś z moim wzrokiem/przestrzennym widzeniem nie tak pora do okulisty hehe. Zerknalem co prawda a nie wpatrywalem się dlugo i na „pierwszy rzut oka” wygladalo mi to na..gęś/gęgawą np.. A to pani bażantowa, Phasianus colchicus A niech mnie gęś kopnie!!!

czytelniczka cm
Gość

Piękne zdjęcia 🙂 Pozdrawiam

Jarząbek
Gość

Takie zdjęcia są wspaniałe, na mnie działają kojąco. Dobre zdjęcia flory i fauny odwracają naszą uwagę od szarej codzienności, pokazują, że świat jest piękny.
Zdjęcia są piękne – gratuluję pasji i cierpliwości 🙂

wpDiscuz