Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

44-letni mieszkaniec pow. mławskiego zatrzymany z kontrabandą


W aucie 44-latka policjanci wydziału kryminalnego z płońskiej komendy znaleźli 1680 paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskich znaków akcyzy.

– Volkswagenem kierował 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom dwa worki PCV, w których przewoził 1680 paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli w sumie 33 600 szt. nielegalnych papierosów. Wstępnie wyliczone straty na szkodę państwa wyniosły ponad 38 tys. zł – podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Zatrzymany 44-latek usłyszał już zarzut przestępstwa akcyzowego. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Ostatecznie decyzję w jego sprawie podejmie prokurator.

źródło i fot.: KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl