Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jak wygląda kino „od kuchni” wiedzą już pierwszoklasiści z SP 3


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie , wybrały się do mławskiego kina, aby zapoznać się z zajęciami pracujących tam osób.

Zostaliśmy przywitani przez pracowników i na początek zaproszeni w miejsce gdzie nie każdy może bywać- kinooperatornii.  W tym magicznym pokoju mogliśmy zobaczyć jak to się dzieje, że film widzimy na ekranie. Dzięki panu, który nas oprowadzał poznaliśmy historię kina i to jak na początku jego istnienia były wyświetlane filmy. Zobaczyliśmy na jakich nośnikach zapisane są filmy i dowiedzieliśmy się, że filmy wędrują po Polsce z kina do kina aby mogły zostać wyświetlone mieszkańcom poszczególnych miast.

Z kinooperatornii udaliśmy się na salę kina, gdzie przy wejściu każdy z nas otrzymał bilet wstępu, na którym zaznaczone było miejsce, które powinniśmy zająć. Zadaniem dzieci było odszukanie na widowni swojego rzędu i miejsca. To zadanie okazało się świetnym ćwiczeniem.

Po zajęciu miejsc mogliśmy obejrzeć zwiastun bajki o misiu Paddingtonie. Dla nas specjalnie zgasły światła i obraz pojawił się na wielkim ekranie. Na koniec spotkania mogliśmy wejść na scenę, zobaczyć kulisy, a także garderobę przeznaczoną dla artystów. Wychodząc już z budynku kina mogliśmy zabrać ulotki zapraszające nas na różne seanse.

To było bardzo ciekawe  doświadczenie. Teraz zajmując miejsca na widowni i patrząc na ekran będziemy już wiedzieli skąd i w jaki sposób pojawia się obraz i dźwięk.

Źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz