Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Kandydatów do tytułu „Mławianina Roku” można zgłaszać do końca lutego


Zmienił się co prawda skład kapituły, która oceniać ma złożone wnioski o przyznanie tytułu „Mławianina Roku” , nie zmieniły się jednak ani zasady składania wniosków ani termin. Mieszkańcy i organizacje mają na to czas do końca lutego br. Choć na „giełdzie” pojawiły się już pierwsze nazwiska kandydatów, to na razie, żaden oficjalny wniosek jeszcze nie wpłynął.

Słoneczne ogrody Mława

Zgodnie ze statutem Kapitułę Mławianina Roku powołuje Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej na okres 4 lat. W jej skład wchodzi 11 osób wyłonionych przez Zarząd TPZM spośród członków Towarzystwa jak również cieszących się szacunkiem obywateli Miasta Mławy. Od tego roku kapituła obradować będzie w składzie: Przewodniczący Lech Prejs, wiceprzewodniczący Leszek Arent, członkowie (w kolejności alfabetycznej): Henryk Antczak, Jan Golec, Andrzej Grzymkowski, Ryszard Juszkiewicz, ks. Ryszard Kamiński, Stanisław Matyjasik, Henryk Sławuta, Maria Świtoń i ks. Kazimierz Ziółkowski.

Wniosek o przyznanie tytułu musi być złożony na piśmie i zawierać dokładny opis całokształtu lub wybranych zasług i dokonań kandydata. Obowiązkowo zawierać też musi zgodę kandydata. Wnioski mogą składać organy samorządu, organizacje społeczne, instytucje, zakłady pracy oraz co najmniej 50-cio osobowe grupy mieszkańców.

Tradycyjnie, wręczenie przyznanego wyróżnienia wraz ze statuetką św. Wojciecha i dyplomem odbywa się 23 kwietnia podczas miejskich obchodów dnia patrona naszego miasta.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Karo

A dlaczego, o tym tytule nie decydują mieszkancy tylko jakaś kapituła. Mozna zgłosic kandydatów i zrobić głosowanie i internecie. A tak nadal obraca się to w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji

EKOnomia

Bo co esemesami byś nabił swemu głosy, tego chcesz

Ten

Kiedy tytuł Mławianina Roku będzie przyznawany za faktyczne osiągnięcia w minionym roku, a nie „za całokształt”?

Krzesimir

Janusz Dębski. Bez wątpienia zasługuje na to miano. Od dawna należy mu się ten tytuł.

Lech Pe

To go zgłoś lub zgłoście.