Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Kandydatów do tytułu „Mławianina Roku” można zgłaszać do końca lutego


Zmienił się co prawda skład kapituły, która oceniać ma złożone wnioski o przyznanie tytułu „Mławianina Roku” , nie zmieniły się jednak ani zasady składania wniosków ani termin. Mieszkańcy i organizacje mają na to czas do końca lutego br. Choć na „giełdzie” pojawiły się już pierwsze nazwiska kandydatów, to na razie, żaden oficjalny wniosek jeszcze nie wpłynął.

Zgodnie ze statutem Kapitułę Mławianina Roku powołuje Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej na okres 4 lat. W jej skład wchodzi 11 osób wyłonionych przez Zarząd TPZM spośród członków Towarzystwa jak również cieszących się szacunkiem obywateli Miasta Mławy. Od tego roku kapituła obradować będzie w składzie: Przewodniczący Lech Prejs, wiceprzewodniczący Leszek Arent, członkowie (w kolejności alfabetycznej): Henryk Antczak, Jan Golec, Andrzej Grzymkowski, Ryszard Juszkiewicz, ks. Ryszard Kamiński, Stanisław Matyjasik, Henryk Sławuta, Maria Świtoń i ks. Kazimierz Ziółkowski.

Wniosek o przyznanie tytułu musi być złożony na piśmie i zawierać dokładny opis całokształtu lub wybranych zasług i dokonań kandydata. Obowiązkowo zawierać też musi zgodę kandydata. Wnioski mogą składać organy samorządu, organizacje społeczne, instytucje, zakłady pracy oraz co najmniej 50-cio osobowe grupy mieszkańców.

Tradycyjnie, wręczenie przyznanego wyróżnienia wraz ze statuetką św. Wojciecha i dyplomem odbywa się 23 kwietnia podczas miejskich obchodów dnia patrona naszego miasta.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Kandydatów do tytułu „Mławianina Roku” można zgłaszać do końca lutego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Karo
Gość

A dlaczego, o tym tytule nie decydują mieszkancy tylko jakaś kapituła. Mozna zgłosic kandydatów i zrobić głosowanie i internecie. A tak nadal obraca się to w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji

EKOnomia
Gość

Bo co esemesami byś nabił swemu głosy, tego chcesz

Ten
Gość

Kiedy tytuł Mławianina Roku będzie przyznawany za faktyczne osiągnięcia w minionym roku, a nie „za całokształt”?

Krzesimir
Gość

Janusz Dębski. Bez wątpienia zasługuje na to miano. Od dawna należy mu się ten tytuł.

Lech Pe
Gość

To go zgłoś lub zgłoście.

wpDiscuz