Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Połączeni łańcuchem dobroci


Przed świętami Bożego Narodzenia na lekcji języka polskiego z panią Zofia Kazimierską klasa VI c ze Szkoły Podstawowej nr 7 omawiała książkę Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Przyjrzeliśmy się głównemu bohaterowi Ebenezerowi Scroogowi zniewolonemu przez pieniądze i zło. Taka postawa człowieka nie jest godna naśladowania.

Uczniowie postanowili stworzyć własny łańcuch dobroci, na wzór łańcucha, którym byli opasane duchy. Obowiązkiem każdego ucznia było przyniesienie na lekcję siedem wąskich pasków papieru. Przy pomocy słowników języka polskiego zebraliśmy słownictwo, to znaczy wyrazy i wyrażenia, które nazywają pozytywnie cechy i postawy człowieka. Razem zebraliśmy 130 nazw cech m.in. serdeczność uczynność, sprawiedliwość, odwaga, uczuciowość, obowiązkowość, empatia. Zapisaliśmy wyrazy na paskach, które posklejaliśmy w ogniwa składające się na łańcuch. W grupach stworzyliśmy krótkie łańcuchy, które połączyliśmy w jedną całość.
Gdy klasowy łańcuch był gotowy, stanęliśmy w kręgu, aby się nim opasać. Włożyliśmy ręce w ogniwa tak jak w kajdany. W ten symboliczny sposób znaleźliśmy się w niewoli dobra. Chcemy być dobrzy i mądrzy.To była ciekawa i pouczająca lekcja.

źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz