Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Dziś w Płońsku nastąpi podpisanie umów na budowę trasy S7 Strzegowo-Pieńki i Pieńki – Płońsk


12 stycznia br. o godz. 10.30 w siedzibie Rejonu GDDKiA w Płońsku, odbędzie się podpisanie umów na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo – Pieńki i Pieńki – Płońsk,  z udziałem m.in. Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury i Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju. 

Umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km: Strzegowo – Pieńki (22 km) i Pieńki – Płońsk  (13,7 km), to ostatnie dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. W grudniu ubiegłego roku podpisane zostały umowy na pozostałe dwa odcinki.

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo – Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki – Płońsk za 311,7 mln zł. Na obu zadaniach wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to 12 maja 2021 r

Źródło: GDDiA Olsztyn

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dziś w Płońsku nastąpi podpisanie umów na budowę trasy S7 Strzegowo-Pieńki i Pieńki – Płońsk"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
JFK
Gość

A naszego burniszcza nie zaprosili ?
Nie dali cyknac fotki ?
A dlaczego?

wpDiscuz