Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Tchórz na mławskich zawodach. Płetwal górą w drużynie


Już po raz trzeci mławski klub pływacki Płetwal wspólnie z MOSiR-em Mława był organizatorem mistrzostw dzieci i młodzież. Tegoroczna impreza miała wyjątkową obsadę. Do  Mławy przybyła Alicja Tchórz.

Być może dla większości osób to osoba anonimowa, jednak trzeba byłoby zobaczyć błysk w oku młodych zawodników na widok gościa, żeby przekonać się, jak idealnie pasuje na wzorzec dla najmłodszych adeptów pływania. Ta dwukrotna wicemistrzyni Europy, kilkukrotna medalistka krajowego czempionatu podpisywała cierpliwie autografy. Pozowała także do wspólnych zdjęć. Wystawiła na licytację koszulki reprezentacji Polski. Pieniądze, które z niej uzyskano, przeznaczono na pomoc dla mławskiego dziennikarza Marcina Breńskiego.

– Przyjazd mistrzyni bardzo nas ucieszył. Jej pojawienie stanowiło dodatkowy magnes dla uczestników. Może ktoś z młodych zawodników pójdzie w przyszłość w ślady Alicji Tchórz – wyjaśniał prezes Płetwala Tomasz Szczepański.

Jeśli chodzi o sportowe zmagania, najwięcej krążków zdobyli reprezentanci Posejdonu Pułtusk. Gospodarze uplasowali się na dziesiątej pozycji. Sięgnęli po siedemnaście krążków. Siedem z nich wywalczyli w sztafetowej rywalizacji. Jeśli chodzi o indywidualne dokonania – na miano multimedalistów zapracowali Jakub Hincmanowski i Natalia Tomczak. Pierwszy z zawodników sięgnął po trzy srebra, natomiast jego koleżanka klubowa do dwóch srebrnych krążków dołożyła brąz. Po razie na podium stanęli Patryk Kaliszewski, Amelia Butryn, Jan Śledziński oraz Julia Błażkiewicz.

W zawodach wystartowało 243 zawodników z trzydziestu klubów. Najdłuższą drogę do Mławy pokonali młodzi pływacy z Białegostoku.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz