Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii


Pochodzący z Szydłówka (gmina Szydłowo) ksiądz doktor Wojciech Kućko został dyrektorem Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezji Płockiej. Zastąpił on na tym stanowisku księdza doktora Jarosława Kamińskiego. Nominacja nastąpiła w dniu 2 stycznia tego roku decyzją księdza Biskupa Piotra Libery.

szkolenia mława koparki oskar inkubator

Ksiądz doktor Wojciech Kućko urodził się 29 września 1984 roku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ukończył Seminarium Duchowne w Płocku.

W czerwcu 2016 doktoryzował się. Przez pięć lat zgłębiał zagadnienia teologii moralnej w murach Academia Alfonsiana. Napisał rozprawę doktorską dotyczącą etyki farmaceutów we Włoszech pod tytułem:  „Etica dei famacisti in Italia. Verso una nuova comprensione e prassi alla luce della bioetica personalista”. Projekt księdza doktora Wojciecha Kućko został wyróżniony stypendium naukowym przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Papieskich w Rzymie.

RW

Fot. www.colpol.opoka.org

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławianka
Gość

Serdeczne gratulacje !!!

Ziomek
Gość

Zdaje się, ze ks. dr Jarosław Kamiński pochodzi z Grzebsk, a to też nasz powiat. Zatem wszystko w Mławie pozostaje 🙂

Czytelnik
Gość

Ogromne gratulacje dla ks. doktora, ale też dla rodziców i całej rodziny. Takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem. To jest praca i siła środowiska z którego się wywodzisz.

Parafianin
Gość

Serdeczne GRATULACJE

wpDiscuz