Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii


Pochodzący z Szydłówka (gmina Szydłowo) ksiądz doktor Wojciech Kućko został dyrektorem Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezji Płockiej. Zastąpił on na tym stanowisku księdza doktora Jarosława Kamińskiego. Nominacja nastąpiła w dniu 2 stycznia tego roku decyzją księdza Biskupa Piotra Libery.

Słoneczne ogrody Mława

Ksiądz doktor Wojciech Kućko urodził się 29 września 1984 roku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ukończył Seminarium Duchowne w Płocku.

W czerwcu 2016 doktoryzował się. Przez pięć lat zgłębiał zagadnienia teologii moralnej w murach Academia Alfonsiana. Napisał rozprawę doktorską dotyczącą etyki farmaceutów we Włoszech pod tytułem:  „Etica dei famacisti in Italia. Verso una nuova comprensione e prassi alla luce della bioetica personalista”. Projekt księdza doktora Wojciecha Kućko został wyróżniony stypendium naukowym przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Papieskich w Rzymie.

RW

Fot. www.colpol.opoka.org

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Mławianka

Serdeczne gratulacje !!!

Ziomek

Zdaje się, ze ks. dr Jarosław Kamiński pochodzi z Grzebsk, a to też nasz powiat. Zatem wszystko w Mławie pozostaje 🙂

Czytelnik

Ogromne gratulacje dla ks. doktora, ale też dla rodziców i całej rodziny. Takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem. To jest praca i siła środowiska z którego się wywodzisz.

Parafianin

Serdeczne GRATULACJE