Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii


Pochodzący z Szydłówka (gmina Szydłowo) ksiądz doktor Wojciech Kućko został dyrektorem Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezji Płockiej. Zastąpił on na tym stanowisku księdza doktora Jarosława Kamińskiego. Nominacja nastąpiła w dniu 2 stycznia tego roku decyzją księdza Biskupa Piotra Libery.

Ksiądz doktor Wojciech Kućko urodził się 29 września 1984 roku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ukończył Seminarium Duchowne w Płocku.

W czerwcu 2016 doktoryzował się. Przez pięć lat zgłębiał zagadnienia teologii moralnej w murach Academia Alfonsiana. Napisał rozprawę doktorską dotyczącą etyki farmaceutów we Włoszech pod tytułem:  „Etica dei famacisti in Italia. Verso una nuova comprensione e prassi alla luce della bioetica personalista”. Projekt księdza doktora Wojciecha Kućko został wyróżniony stypendium naukowym przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Papieskich w Rzymie.

RW

Fot. www.colpol.opoka.org

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławianka
Gość

Serdeczne gratulacje !!!

Ziomek
Gość

Zdaje się, ze ks. dr Jarosław Kamiński pochodzi z Grzebsk, a to też nasz powiat. Zatem wszystko w Mławie pozostaje 🙂

Czytelnik
Gość

Ogromne gratulacje dla ks. doktora, ale też dla rodziców i całej rodziny. Takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem. To jest praca i siła środowiska z którego się wywodzisz.

Parafianin
Gość

Serdeczne GRATULACJE

wpDiscuz