Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Świąteczny duch w SP nr 2


Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, z którym wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej Jasełkami. W tym roku, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Jasełka.

Na pierwsze zaprosiły panie: Magda Suska i Kinga Lech. Przybliżyły one maluchom i pierwszoklasistom historię Bożego Narodzenia. A były one niezwykłe, bo w rolę aktorów wcielili się rodzice przedszkolaków z grupy 0c oraz nasi gimnazjaliści. Dzieciaki oglądały inscenizację jak zaczarowane, łącząc postaci biblijne ze swoimi najbliższymi. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć powagę tego, co wydarzyło się przeszło dwa tysiące lat temu. Aktorzy doskonale poradzili sobie z trudnym zadaniem, gdyż występ przed tak wymagającą publicznością nie należał do łatwych. Po obejrzeniu przedstawienia Maluchy wraz ze swoimi rodzicami udały się do sal, by tam podczas wspólnego kolędowania poczuć jeszcze bardziej atmosferę nadchodzących świąt.

W tym czasie starsi uczniowie zaprosili nas do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez nich, pod kierunkiem księdza Mariusza Przybysza. Dzięki ich występowi mieliśmy okazję przypomnieć sobie, dlaczego Święta Bożego Narodzenia są takie ważne i czemu warto je tak radośnie świętować. Razem z dziewczętami z klasy 2c mogliśmy pośpiewać nasze ulubione kolędy. Gimnazjaliści oraz debiutujący Czwartoklasiści świetnie odegrali powierzone im role, dlatego słusznie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Podczas obu uroczystości rozstrzygnięte zostały konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

Źródło i fot. SP nr 2

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz