Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miasto w tym roku za MKM zapłaci prawie 30% drożej


Zgodnie z zapowiedzią 29 grudnia urząd miasta podpisał umowę na dalsze funkcjonowanie Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zamiast, tak jak w poprzednim okresie obowiązywania umowy zapłacić 700 tys. rocznie, teraz zapłaci 900 tys zł.

– 29 grudnia 2017 r. została zawarta umowa z dotychczasowym wykonawcą usługi transportowej na rzecz miasta Mława – firmą Mobilis. Warunki realizacji umowy – co do zakresu zamówienia – nie zmieniły się. Zmianie uległ natomiast koszt wykonywania zadania, który wyniesie około 900 000 zł rocznie. Wzrost ceny usługi podyktowany jest zwiększeniem kosztów pracowniczych oraz eksploatacyjnych.Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2018r – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Przez poprzednie 3 lata usługi komunikacyjne świadczyła właśnie firma Mobilis. Nie stanęła ona jednak do ogłoszonego w końcu ubiegłego roku przetargu na dalsze świadczenie tej usługi. W postępowaniu przetargowym wpłynęła tylko jedna oferta, od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „Polonus” z Warszawy. Ta firma wyceniła trzyletnią usługę na niemal 9 mln zł. Ponieważ miasto zabezpieczyło na przetarg kwotę 3 mln zł, nie doszło do rozstrzygnięcia przetargu, a obecną umowę miasto zawarło po negocjacjach z firmą Mobilis.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ