Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

SP w Nosarzewie Borowym. Jasełka, nieco nietypowe


Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

W naszej szkole  21 grudnia 2017r. także odbyły się jasełka. Uczniowie  podczas uroczystości przedstawili scenki z różnych bajek. Oprócz tradycyjnych postaci, np. pastuszków, aniołów, czy trzech królów, do stajenki przybyli bohaterowie znanych bajek i baśni: Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Calineczka, Rybak ze złotą rybką, sierotka Marysia, Pszczółka Maja.  Każda z nich, wraz z podarunkami, przyniosła cenne i pouczające wskazówki dotyczące dobrego zachowania, uczciwego postępowania czy szacunku i miłości wobec bliskich.

Uczniowie pod kierunkiem pani M. Stachelskiej i pana M. Chlebowskiego z wielkim przejęciem odgrywali swoje role i starali się przekonać licznie zgromadzoną widownię, co jest istotą Bożego Narodzenia. Całości dopełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez panie Sylwię Śliwińską i Sylwię Rząp.

Na koniec pani dyrektor szkoły złożyła wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom oraz zaproszonym gościom świąteczno – noworoczne życzenia.

Źródło i fot. SP w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz