Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Starostwo Powiatowe Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bilans policyjnych działań „Bezpieczne Święta”. 18 kolizji, trzech pijanych za kierownicą


Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od piątku działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczne Święta”. Patrole ruchu drogowego sprawdziły stan trzeźwości ponad 1390 kierujących. W ciągu ostatnich pięciu dni na drogach powiatu doszło do jednego niebezpiecznego zdarzenia drogowego, gdzie kierujący był w stanie nietrzeźwości.

Słoneczne ogrody Mława

Odnotowano 18  kolizji drogowych. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu.
W pierwszym przypadku do zdarzenia doszło w niedzielę, chwilę po godz. 10.00, w Szreńsku, na ulicy Bieżuńskiej. Kierujący samochodem osobowym marki BMW 316, jadąc od strony miejscowości Kobuszyn, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze uderzając w karpę przydrożnego drzewa. Kierującym okazał się  Michał M. lat 29, mieszkaniec  pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 2,59 promila alkoholu. W wyniku wypadku ranni zostali  dwaj pasażerowie BMW – zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Trwają czynności policji.
W Wigilię i pierwszy dzień świąt patrole policji zatrzymały kolejnych nietrzeźwych kierujących:
– 24 grudnia, godz. 17:00, Mława ul. Studzieniec, Sławomir Z. lat 48, mieszkaniec  Mławy, kierował samochodem marki VW Golf, mając w organizmie 0,90 promila alkoholu.
– 25 grudnia, godz. 9:40, droga krajowa nr 7, Unierzyż, Wiesław P. lat 56, zam. Działdowo, kierował fordem fiestą mając w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu.

Działania prewencyjno- kontrolne  prowadzone będą do 8 stycznia. Policja zapowiada wzmożone kontrole i apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze. Policjanci czekają także na sygnały dotyczące nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych, informacje można przekazywać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997.

źródło i fot.: mł.asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500