Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Uczniowie z Turzy Małej łączą przyjemne z pożytecznym


Kolejny raz uczniowie klasy  VII Szkoły Podstawowej w Turzy Małej uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej. Tym razem jako kierunek zwiedzania wybrali Warmię ze swoją stolicą Olsztynem.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Wychowawca klasy, a jednocześnie organizator imprezy pan Krzysztof Kwiatkowski jak przystało na geografa, zadbał o dydaktyczny aspekt przedsięwzięcia. Jednym z punktów harmonogramu był pobyt w parku krajobrazowym „Źródła Łyny” z niezwykle interesującym obszarem źródliskowym wyróżniającym się zjawiskiem tzw. erozji wstępnej ( cofanie się źródeł i wydłużanie doliny w górę rzeki). Spacer po parku i obserwację malowniczych widoków prowadzący urozmaicał krótkimi opisami mijanych składników krajobrazu.

Przyjemna część imprezy to wizyta w parku trampolin i dwugodzinny pobyt na terenie olsztyńskiego zespołu krytych basenów. Takie połączenie obok funkcji poznawczych pokazało młodzieży alternatywną dla wszechobecnej telewizji i komputera formę spędzenia czasu wolnego. Ruch i intensywny wysiłek fizyczny jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego też uczniowie wybrali sobie taki sposób zagospodarowania części czasu przeznaczonego na wycieczkę, który jednocześnie dał im wiele przyjemności.

Wspólne wyjazdy integrują społeczność klasową co jak mówi wychowawca wyjątkowo wyraźnie widać w tej klasie.

Jak z każdej imprezy organizowanej przez pana Kwiatkowskiego uczniowie wracali pełni wrażeń, zadowoleni i niecierpliwością oczekują kolejnego tego typu wydarzenia.

Źródło i fot. SP w Turzy Małej

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz