Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławski policjant wśród pięciu najlepszych dzielnicowych na Mazowszu


Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” realizowanego w ramach programu „Razem bezpieczniej”. W trakcie spotkania wręczono nagrody pięciu dzielnicowym, którzy opracowali i przeprowadzili najciekawsze inicjatywy profilaktyczne. Zwycięzcy dodatkowo wyróżnieni zostali nagrodami od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Tomasza Michułki.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Realizacja projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” odbywała się w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” i była realizowana przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”. Celem projektu było budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa przy zaangażowaniu i wiodącej roli w tym zakresie dzielnicowych oraz aktywnym udziale mieszkańców i osób przebywających na danym terenie. Realizacja działań profilaktycznych przeprowadzonych indywidualnie przez wszystkich dzielnicowych na terenie garnizonu mazowieckiego była poprzedzona szkoleniami, w których uczestniczyli dzielnicowi w okresie od września do grudnia 2017 roku.

Następnie dzielnicowi podjęli lokalne inicjatywy z zakresu profilaktyki społecznej w swoim rejonie służbowym, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i wpisały się w realizację programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Wszystkie lokalne inicjatywy podlegały ocenie  przeprowadzonej przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli instytucji organizatorów i partnerów przedsięwzięcia.

Wczoraj odbyła się uroczysta gala w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podsumowująca projekt. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka wręczył nagrody pięciu dzielnicowym za najciekawsze lokalne inicjatywy profilaktyczne zrealizowane w podległych rejonach służbowych. Wyróżnieni dzielnicowi to:

– st. asp. Andrzej Matczak, starszy dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku,

– mł. asp. Grzegorz Radomski, dzielnicowy z Posterunku Policji w Nurze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej,

– asp. szt. Sławomir Zieliński, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mszczonowie Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie,

– st. asp. Tomasz Karpiński, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej Komendy Powiatowej Policji w Mławie,

– mł. asp. Tomasz Trzebiński, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Dodatkowo komisja postanowiła wyróżnić 5 dzielnicowych dyplomem okolicznościowym (KMP Płock – asp. Jarosław Gapiński, KPP Kozienice – sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz, KPP Łosice – sierż. Krzysztof Goduń, KPP Żyrardów sierż. szt. Anna Rabas – Szarska, KPP Grójec – mł. asp. Aneta Ścisłowska).

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego Pan Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury w Radomiu MUW i Sławomir Bartosiewicz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW, przedstawiciel Stowarzyszenia DELTA Pan Bogusław Tundzios oraz przedstawicielki Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Wyróżnione działania profilaktyczne wymienionych niżej dzielnicowych dotyczyły:

st. asp. Andrzeja Matczaka z KMP w Płocku wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Płocku, zrealizował inicjatywę o nazwie „Pomóż sobie jak obronić swoje mienie”. W spotkaniu przeprowadzonym w dniu 28.11.2017 r. wzięło około 60 osób, mieszkańców osiedla Tysiąclecia w Płocku. Podczas spotkania zostały przedstawione krótkie etiudy – 2 scenki przedstawiające oszustwo metodą na tzw. wnuczka oraz „na oficera CBŚP”, przy społecznym udziale Pana Henryka Jóźwiaka aktora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Pani Zofii Pepłowskiej z Klubu Seniora w Płocku. Psychologiczny aspekt przedstawionych etiud omówiła Pani Marianna Zgierskaz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Płocku. Spotkanie zostało zakończone forum dyskusyjnym z aktywnym udziałem zaproszonych gości, którym przekazano materiały w formie ulotek informujących o zagrożeniach, które można zgłaszać z wykorzystaniem aplikacji KMZB.

mł. asp. Grzegorz Radomski z KPP w Ostrowi Mazowieckiej, zorganizował spotkanie sportowo – rekreacyjne pod hasłem. „KIBICOWANIE Z KOMISARZEM GOLKIEM”. Oprócz uczniów szkoły obecni byli także zaproszeni goście: Zbigniew Kamiński – Starosta Ostrowski, Jacek Murawski – Wójt Gminy Nur, podinsp. Mirosław Olszewski – Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Krystyna Szulborska – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu Oddziału w Nurze, a także zaproszeni dziennikarze TVP 3 Warszawa relacjonujący całe przedsięwzięcie. W spotkaniu brał udział gość specjalny – aktor Tomasz Bednarek. Łączna liczba uczestników przedsięwzięcia biorących w nim udział wyniosła 265 osób młodzieży szkolnej. Akcja „Kibicowsko na stadionie z komisarzem Golkiem” zakończyła się wręczeniem drużynom pamiątkowych pucharów. Dzieci, które przygotowały najlepsze prace plastyczne oraz klasy, które przygotowały najciekawsze najgorętsze formy dopingu, otrzymały nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów za udział w konkursach oraz komiksy z kodeksem dobrego kibica.

asp. szt. Sławomir Zieliński z KPP w Żyrardowie przeprowadził spotkanie profilaktyczne dotyczące praktycznego omówienia zjawiska „martwego pola” występującego podczas użytkowania pojazdów ciężarowych i unikania zagrożeń występujących wobec pieszych
i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Z uczestnikami w ilości około 177 osób dzielnicowy przeprowadził prelekcje, informujące o zagrożeniach pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. Ciekawym doświadczeniem dla pieszych była również możliwość przeprowadzenia własnych obserwacji z miejsca kierowcy pojazdu ciężarowego i wymiany doświadczeń z zawodowym kierowcą takiego pojazdu. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli wnioski praktyczne przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

st. asp. Tomasz Karpiński z KPP w Mławie przeprowadził diagnozę z wykorzystaniem ankiety skierowanej do nauczycieli trzech szkół podstawowych w której ustalił główne zagrożenia bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Ujawnione zagrożenia stanowiły podstawę
do przeprowadzenia działań profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Odpowiedzialni rodzice – pewny i bezpieczny start dziecka w przyszłość”, które wpisywały się w program „Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy bliżej nas”. Kierunki działania w ramach programu obejmowały rodziców, nauczycieli i młodzież szkolną. Partnerami i współorganizatorami byli: KRUS Placówka terenowa Mława, Urząd Gminy Wieczfnia Kościelna, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu gm. Wieczfnia Kościelna tj. Wieczfni Kościelnej, Uniszkach Zawadzkich i Windykach. Z inicjatywy dzielnicowego opracowano ulotkę informującą o zagrożeniach dzieci i sposobach zapobiegania, w której wyszczególniono: cyberprzemoc, używki, dopalacze, zagrożenia występujące w miejscu zamieszkania i wobec dziecka zamieszkałego w środowisku wiejskim. Uczestnikom spotkań przekazano 250 ulotek, które zawierały dane adresowe dzielnicowego. Podczas spotkań z udziałem młodzieży dzieci i nauczycieli dzielnicowy wykorzystywał opracowany osobiście pokaz multimedialny. Działania dzielnicowego i instytucji współpracujących spotkały się z pozytywną oceną rodziców i nauczycieli oraz bezpośrednio przyczynią się do zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa wśród młodzieży szkolnej.

mł. asp. Tomasz Trzebiński z KPP w Kozienicach przeprowadził konkurs plastyczny pt.: „W lesie są nie tylko grzyby, to, co znajdziesz może być niebezpieczne”. W konkursie brały udział dzieci klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Głowaczowie. Rozstrzygnięcie konkursu połączone było z pokazem sprzętu saperskiego i prelekcją prowadzoną przez żołnierzy z 34 Patrolu Saperskiego 1 Batalionu Drogowo Mostowego w Dęblinie. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi w postaci karnetów na basen i wejściówek do kina. Przeprowadzone działanie profilaktyczne spotkało się z dużym uznaniem wśród dzieci i nauczycieli, ponieważ w okolicach Grabowa nad Pilicą podczas II Wojny Światowej toczyły się działania, których skutkiem są pozostałości w postaci niewybuchów.

Źródło i fot.: KPP Radom

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

i znów Tomek Karpinski ….. gratulacje!!!

Anonimowo

🙁