Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wróżby, pląsy i barwny korowód. Andrzejki w SP w Dębsku


Podręczniki i zajęcia lekcyjne to sprawdzony sposób zdobywania wiedzy. Nie sposób jej jednak odmówić także działaniom opartym na kultywowaniu tradycji i czerpaniu z doświadczeń minionych pokoleń. Taką okazję daje organizowana w szkole każdego roku  impreza andrzejkowa.

KSP Mława nabór

Ta, która odbyła się 29 listopada, na dużo wcześniej została zaplanowana w szczegółach przez Samorząd Uczniowski i opiekującą się nim panią Ewę Dzilińską. Kolejne propozycje i późniejsza ich realizacja dowiodły kreatywności dzieci, umiejętności współdziałania  i zdolności integrowania się w zespole. Uczniom zaprezentowano uwiecznione obyczajem wróżby, gry i zabawy – w temacie i formie znane już starszym, młodsi mieli dopiero okazję je poznać. Okazji na odkrycie tego, co zaplanował los, nie przepuścili także nauczyciele. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, w atmosferze dobrej zabawy, choć nie bez elementów refleksji  i dydaktyzmu.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz