Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wróżby, pląsy i barwny korowód. Andrzejki w SP w Dębsku


Podręczniki i zajęcia lekcyjne to sprawdzony sposób zdobywania wiedzy. Nie sposób jej jednak odmówić także działaniom opartym na kultywowaniu tradycji i czerpaniu z doświadczeń minionych pokoleń. Taką okazję daje organizowana w szkole każdego roku  impreza andrzejkowa.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Ta, która odbyła się 29 listopada, na dużo wcześniej została zaplanowana w szczegółach przez Samorząd Uczniowski i opiekującą się nim panią Ewę Dzilińską. Kolejne propozycje i późniejsza ich realizacja dowiodły kreatywności dzieci, umiejętności współdziałania  i zdolności integrowania się w zespole. Uczniom zaprezentowano uwiecznione obyczajem wróżby, gry i zabawy – w temacie i formie znane już starszym, młodsi mieli dopiero okazję je poznać. Okazji na odkrycie tego, co zaplanował los, nie przepuścili także nauczyciele. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, w atmosferze dobrej zabawy, choć nie bez elementów refleksji  i dydaktyzmu.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500