Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Najmłodsi uczniowie SP 3 poznają zawód aptekarza


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Najmłodsze dzieci z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki w ramach tygodniowego planu zajęć – Zdrowie naszym skarbem. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą farmaceuty, wyposażeniem apteki, oraz sposobami robienia zakupów.

Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie farmaceutki, które opowiedziały o swojej pracy i oprowadziły dzieci po aptece. Wśród lekarstw dzieci odszukały swoje ulubione witaminy, oraz rozpoznały lekarstwa, które zażywały. Dowiedziały się również co to jest recepta, jak ją można zrealizować i kto może kupować leki. Dzieci przekonały się, że praca farmaceuty jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Na koniec po pamiątkowym zdjęciu dzieci zostały obdarowane  upominkami, a w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci wręczyły paniom  przygotowane przez siebie kolorowe laurki.

Źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500