Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Brawo Justyna! O krok od podium na mistrzostwach świata teakwondo


Uczennica klasy IIIo Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie, Justyna Szatkowska, zajęła wysokie,  5-te miejsce podczas rozgrywających się 5 listopada br. mistrzostwach świata różnych kategorii w taekwondo. Mistrzostwa odbywały się w malowniczym, historycznym mieście Birmingham ( środkowa Anglia).

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Udział w zawodach tej rangi był możliwy dzięki temu, że 9 kwietnia tego roku na Mistrzostwach Polski w Krotoszynie Justyna zdobyła wystarczającą ilość punktów, aby zostać powołaną do Kadry Narodowej Polski!

Trójka podopiecznych znakomitego trenera, Witolda Gromowskiego (Justyna i dwoje zawodników z Działdowa) rozpoczęła swą  podróż od zgrupowania we Wrocławiu, skąd  wyruszyli autokarem , którym jechali przez Niemcy i Francję, by w Belgii dostać się na prom. Cała podróż autokarem trwała koło 30 godzin, co było  dla naszej zawodniczki, jak sama stwierdziła, dosyć meczące. Ostatnią noc nasi zawodnicy spędzili w hotelu niedaleko Birmingham. Rano, tuż przed zawodami, prezes naszego Taekwondo, Piotr Gąsior udzielił ostatnich ważnych wskazówek z którymi ruszyli na zawody.

Zawody odbywały się na Arenie Birmingham, jest to ogromna hala sportowa, w której znajduje się 13000 miejsc. W zawodach wzięło udział około 1500 zawodników z całego świata:  – Widząc tylu ludzi,  poczuliśmy ogromny stres, ponieważ między zawodami w Polsce a w Birmingham jest ogromna różnica – opowiada Justyna.
Justyna  brała udział w 2 konkurencjach : walki -55kg oraz układy formalne stopni mistrzowskich. – W obydwu konkurencjach zajęłam 5 miejsce. Z tego, co mówił mi trener, zabrakło mi bardzo niewiele do 4-tej lokaty. W walkach zabrało jednej wygranej walki, a w układach różnica wyniosła 0,1 punktu – dodaje. (W Anglii od czwartego miejsca są nagrody – przyp. autora)

– Nigdy  nie zapomnę tego, co ja i cała nasza drużyna przeżywaliśmy w tych chwilach – Justyna podkreśla także, że zebrała bardzo dużo doświadczenia. Całe zawody trwały około 8 godzin. Nasi sportowcy podziwiali znakomitą organizację mistrzostw. – Biorąc pod uwagę liczbę zawodników  rozegranie zawodów  w tak krótkim czasie wydawało się niemożliwe. Organizatorzy jednak starannie zadbali oto, aby nie było żadnych problemów, gdzie kto ma być itp. – opowiadają wszyscy zgodnie.

Jak się okazało, również po turnieju nie obyło się bez niesamowitych wrażeń :  „Po zawodach postawiliśmy na relaks, mieliśmy możliwość zwiedzić: Stonehenge,  Oxford , Stratford -miasto Szekspira, Hogwart . Wrażenia niesamowite !”

Drogę powrotną sportowcy przebyli autokarem, przez słynny eurotunel oczywiście. Nasza zawodniczka uważa zawody za jak najbardziej udane. – W przyszłym roku będę mogła pojechać na mistrzostwa w Australii . Już nie mogę się doczekać – zapowiada Justyna.

Gratulujemy naszej znakomitej Justynie i trzymamy za nią kciuki.

źródło i fot. ZS nr 4/prywatne

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Zbyszek

Brawo- jesteśmy dumni z Was !!!

Miko

Wooow super gratulacje 🙂

Sportowiec

Brawo Justyna!powodzenia.

mieszkanka

GRATULUJEMY i cieszymy się razem z Tobą z Twoich sukcesów.