Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Nowa ruda mieszkanka centrum miasta


Wszystko wskazuje na to, że mławskim parku zagnieździła się wiewiórka. Tego sympatycznego gryzonia widziano kilka razy w okolicach parku i na drzewach rosnących przy ulicy Reymonta. Na jednym z tych drzew udało się ją nawet uwiecznić.

KSP Mława nabór

Trudno wyrokować czy wiewiórka jest mile widzianym gościem w naszym parku, miastu zależało bowiem raczej na zagnieżdżeniu się w nim sów, które w zamyśle miały wypłaszać wrony. W tym celu rozwieszono na parkowych drzewach budki lęgowe. Póki co jednak nikt żadnej sowy tu nie widział, mamy za to wiewiórkę. Ta co prawda płoszyć wron nie będzie, ale na pewno taki gość w parku wielu miast w Polsce jest ogromną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci. Można też mieć nadzieję, że jeżeli tylko się tu zadomowi i założy rodzinę, będzie tu nową, rudą i lubianą mieszkanką naszego parku. Może ktoś nawet nada jej jakieś imię?

JK

Zobacz także…

Śladami jesieni. Zapraszamy na wirtualny spacer po Mławie i okolicy

Uwaga na te biedronki

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Nowa ruda mieszkanka centrum miasta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Gang wiewóra
Gość

Piękne stworzonko, mam nadzieję, że zostanie na dłużej 🙂

mlawianin
Gość

A tak przy okazji tego artykułu o RUDEJ BASI mam pytanie do Radnego Pola, to ile tych zniczy Pan zebrał,?? bo te bezimienne mogiły były coś pustawe, a znicze stawiali mieszkańcy. Czy warto było robić sobie taką reklamę.???

Anonimowo
Gość

To bardzo fajnie, szczerze to brakowało wiewiórki w naszym parku, bo wszystkie miejskie parki maja wiewiórki 🙂

ruda
Gość

Przecież to oczywiste – Basia!
Oby tylko żaden wariat na czterech lub dwóch kołach krążący wokół parku jej nie spłoszył.

Anonimowo
Gość

Spłoszył to jeszcze pół biedy, oby żaden wariat jej nie spłaszczył.

wpDiscuz