Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uczestnicy konkursu zwiedzili muzeum i pole bitwy


W czwartek, 26 października uczestnicy II etapu konkursu historycznego zwiedzili mławskie muzeum i pole bitwy pod Mławą. Byli to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, Zespołu Szkół Nr 4, Zespołu Szkół Nr 3 i Zespołu Szkół Nr 2 i  Liceum Katolickiego.

KSP Mława nabór

Najpierw grupa 12 uczestników pod opieką nauczycieli: Tomasza Chodubskiego i Izabeli Porzazińskiej wzięła udział w „żywej” lekcji historii, którą poprowadził Leszek Arent, dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

– Po lekcji historii uczniowie pojechali na pole bitwy pod Mławą, gdzie oglądali linię schronów bojowych z września 1939 roku i Mauzoleum Żołnierzy Września 1939 roku w Uniszkach Zawadzkich – mówi Michał Nowakowski, nauczyciel historii i jeden z inicjatorów konkursu.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 4 w Mławie im. Obrońców Września 1939 roku i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Mława. Pierwszy etap odbył się 28 września tego roku w „Ekonomiku”, drugi finałowy odbędzie się 21 listopada w mławskim muzeum i tam poznamy laureatów. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę przewodników w muzeum i wykazać się wiedzą przed jury. W jego skład wejdą: Michał Nowakowski – nauczyciel w ZS nr 4, Leszek Arent – dyrektor muzeum, Katarzyna Skorupa – Malińska – kierownik działu oświatowego muzeum, Przemysław Miecznik – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej – Agnieszka Pózio – Dębska – przedstawiciel burmistrza.

RW

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz