złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl

Kuciejczyk aktywny. Od Skrwilna po Płock

Październik okazał się niezwykle pracowity dla Henryka Kuciejczyka. Swoją aktywność biegacz z Szydłowa ograniczył  nie tylko do treningów. Powalczył z powodzeniem na trzech imprezach, dwie z nich został rozegrane na terenie powiatu płockiego.

Wszystko zaczęło się w Skrwilnie – w trzydziestej edycji Biegu Niepodległości wzięło udział 78 uczestników. Trasę o długości 10 kilometrów pokonał w trzydzieści siedem minut i dwadzieścia osiem sekund. Ten wynik wystarczył do zajęcia dziewiątego miejsca  w klasyfikacji generalnej. Triumfował Michał Karbowski z Działdowa. Szydłowianin okazał się najlepszy w kategorii M5. Kazimierza Jaskulskiego z Grudziądza wyprzedził o blisko pięćdziesiąt sekund.

Dzień później, czyli w niedzielę 8 października, pokonał odcinek o długości 10000 metrów w Czerwonce koło Makowa Mazowieckiego. W kategorii pięćdziesięciolatków okazał się najlepszy, w  zestawieniu generalnym finiszował na dziewiątej pozycji.

Pracowity okres zakończył występem na Tumskiej Dysze (ze względu na roboty drogowe, trasę skrócono do 7,2 km). Start w Płocku przyniósł kolejny sukces naszemu reprezentantowi. Zwycięstwo w grupie M50 podsumował jedenastą lokatą w „generalce”.