Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

13 zaprasza na ciekawą wystawę fotograficzną


fot. Danuta Gastołek

KSP Mława nabór

Galeria „13” mająca swoją siedzibę w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26 serdecznie zaprasza do obejrzenia bardzo ciekawej i będącej na czasie wystawy pt. „Jesień w obiektywie twórców Północnego Mazowsza”.

Materiał wystawy liczy 35 zdjęć wykonanych przez 16 fotografików z Mławy, Nidzicy, Żuromina i Bieżunia. Swoje prace wystawili:  Dariusz Tadrzyński, Danuta Gastołek, Artur Dębski, Janusz Dębski, Olga Lis, Konstancja Chyl, Paweł Koziński, Gabriela Szymańska, Edyta Czachorowska, Beata Sobieraj,  Eliza Brdak, Estera Sobieraj, Malwina Piotrowska, Wojciech Falkiewicz, Zygmunt Mężykowski i Zbigniew Dobrowolski.

Większość fotografików biorących udział w tym przedsięwzięciu należy do Mławskiego i Lidzbarskiego Klubu Fotograficznego.

Każdy z twórców inaczej patrzy , odczuwa i odbiera polską złotą jesień i dlatego wystawa ta jest bardzo zróżnicowana pod względem tematycznym. Począwszy od kolorowych, jesiennych krajobrazów lasu, łąki, parku, miasta, wsi, poprzez intensywne zachody słońca, zapłakaną jesień widzianą przez szybę samochodu oraz różnych rzeczy odbitych w wodzie: drzewa, krzaki, gałęzie a także poranne mgły, a kończąc na fotogramach gdzie architektura i przyroda komponują się i tworzą jedną całość obrazu. Pięknie przedstawiają się także fotografie babiego lata. Następnymi atutami  wystawy jest ilość fotografików , wielkość zdjęć, i różne techniki gdzie twórcy oprócz kolorowych zdjęć wykorzystują czarno białe i sepiową tonację. Nie stronią także od fotografii makro gdzie w jesiennej scenerii prezentują zwierzęta, owoce, grzyby, rośliny itp. Gdy na dworze dominuje ta bardziej zimna i brzydka odmiana jesieni, Galeria 13 zaprasza wszystkich do obejrzenia tej ciepłej i wielokolorowej wystawy.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 4 listopada 2017r.

autor i źródło fot.: Janusz Dębski opiekun Galerii 13

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "13 zaprasza na ciekawą wystawę fotograficzną"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Danuta Gastołek
Gość

Zdjęcie poprawione. Dziękuję 🙂

Danuta Gastołek
Gość

Hmm… dlaczego ja nic nie wiem o tej wystawie? I dlaczego moje zdjęcie jest tu do góry nogami? 🙁

foteczka
Gość

Bardzo piękne to zdjęcie z listkami, wrażliwe 🙂

Danuta Gastołek
Gość

Dziękuję, szkoda tylko, że do góry nogami 😉

foteczka
Gość

Psikus 😉 ale nie zmienia to faktu, że mnie zaintrygowało. W obu wersjach piękne 🙂

wpDiscuz