Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

„Budowlanka” ma już siedemdziesięcioletnią tradycję


Jubileusz 70 – lecia istnienia szkoły połączony z V Zjazdem Absolwentów świętował w minioną sobotę 30 września Zespół Szkół nr 1 w Mławie, od wielu lat tradycyjnie nazywany „Budowlanką”. Na obchody złożyły się msza św. celebrowana przez ks. biskupa Mirosława Milewskiego oraz część oficjalna w szkolnej hali sportowej. Drugą część uroczystego dnia wypełniły: wspólny obiad, spotkania absolwentów w klasach, zwiedzanie szkoły, a zamknął go wieczorny bal, na którym bawiło się ponad 400 absolwentów.

Szkoła starannie przygotowała się do jubileuszu. Już od piątkowego popołudnia w szkole rejestrowali się uczestnicy zjazdu. Wielu z nich przybyło z odległych zakątków Polski, niektórzy z zagranicy. Dopisali również goście oficjalni. Przybyli parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, reprezentant samorządu wojewódzkiego, kuratorium oświaty. Była młodzież szkolna i obecni oraz emerytowani nauczyciele. Historię szkoły i ciągłość jej tradycji zaprezentował specjalnie nagrany z udziałem nauczycieli i uczniów film.

– Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, szczęśliwe ognie naszych serc – tymi słowami, ze szczególną atencją pragnę powitać was, drodzy absolwenci i wychowankowie „Budowlanki” – cytatem z religijnej piosenki powitała w sposób szczególny przybyłych na uroczystość absolwentów dyrektor Urszula Makowska.  Historia tej szkoły to wy. Wy jesteście tutaj najważniejsi – dodała. Nie zabrakło przy tak uroczystej okazji gratulacji i życzeń, a Marszałek Województwa Mazowieckiego za zasługi dla edukacji na Mazowszu odznaczył szkołę medalem „Pro Masovia”. Kwiaty i podziękowania otrzymały osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości. Po części oficjalnej nauczyciele, absolwenci i goście udali się na wspólny obiad. Popołudnie wypełniły spotkania klasowe i wspomnienia, a wieczorem ponad 400 absolwentów bawiło się na szkolnym balu.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "„Budowlanka” ma już siedemdziesięcioletnią tradycję"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
T.W.
Gość

Niezapomniane spotkanie, wspaniale przygotowane.

Mławianka
Gość

Gratulacje !!! Wspaniała uroczystość. Piękne zdjęcia.

wpDiscuz