Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna została piesza. Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 15:45 na Al. Piłsudskiego w Mławie. Jak wynika z ustaleń, kierowca zignorował czerwone światło i potrącił mławiankę.
Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych, w pobliżu skrzyżowania z ul. Pogorzelskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18- letnia mieszkanka Mławy, weszła na przejście gdy zapaliło się zielone światło. Kiedy była już w połowie przejścia, potrącił ją kierujący samochodem marki Dacia Daster, 59- letni mieszkaniec pow. mławskiego, który jechał w kierunku ronda. Potrącenia uniknęła inna piesza, która szła zaraz za pokrzywdzoną. Ranna młoda kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie. Zarówno kierujący jak i piesza, byli trzeźwi. Kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Policja apeluje o ostrożność – przejście dla pieszych, to miejsce w którym należy zachować szczególną ostrożność, zarówno ze strony kierowcy jak i pieszego. Najgroźniejsze sytuacje to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie przed przejściem, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przejeżdżanie przez przejście, gdy inny pojazd z naprzeciwka zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu, wtargnięcie pieszego na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd oraz przechodzenie pieszego przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Wystarczy chwila nieuwagi, rozkojarzenia, by doszło do tragedii. Bądźmy ostrożni.
źródło i fot. st.asp. Anna Pawłowska KPP Mława
W Mławie nagminnie jeździ się na czerwonym. Zwłaszcza kierowcy samochodów ciężarowych oraz autobusów. Nawet dzisiaj miałem sytuacje jak od 2 sekund świeciło się dla mnie zielone a kierowca ciężarówki wjeżdża na skrzyżowanie i blokuje cały ruch. Piesi pasy traktują jak przedłużenie chodnika a straż miejska czy też policja zamiast zająć się sprawą to jeżdżą rano i patrzą kto krzywo zaparkował . Nawet tyłka im się nie chce z samochodu wystawić. Lenie !
tam cały czas tak jeżdżą i nie ma problemu, ważne żeby byc bogatym i można w Mławie robic wszystko 😉
Popieram w mlawie bogaci moga wszystko a mlawska policja poprostu porazka