Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wypadek na Al. Piłsudskiego. Potrącił pieszą na środku pasów


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna została piesza. Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 15:45 na Al. Piłsudskiego w Mławie. Jak wynika z ustaleń, kierowca zignorował czerwone światło i potrącił mławiankę.

Słoneczne ogrody Mława

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych, w pobliżu skrzyżowania z ul. Pogorzelskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18- letnia mieszkanka Mławy, weszła na przejście gdy zapaliło się zielone światło. Kiedy była już w połowie przejścia, potrącił ją kierujący samochodem marki Dacia Daster, 59- letni mieszkaniec pow. mławskiego, który jechał w kierunku ronda. Potrącenia uniknęła inna piesza, która szła zaraz za pokrzywdzoną. Ranna młoda kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie. Zarówno kierujący jak i piesza, byli trzeźwi. Kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – przejście dla pieszych, to miejsce w którym należy zachować szczególną ostrożność, zarówno ze strony kierowcy jak i pieszego. Najgroźniejsze sytuacje to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie przed przejściem, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przejeżdżanie przez przejście, gdy inny pojazd z naprzeciwka zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu, wtargnięcie pieszego na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd oraz przechodzenie pieszego przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Wystarczy chwila nieuwagi, rozkojarzenia, by doszło do tragedii. Bądźmy ostrożni.

źródło i fot. st.asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
oburzony

W Mławie nagminnie jeździ się na czerwonym. Zwłaszcza kierowcy samochodów ciężarowych oraz autobusów. Nawet dzisiaj miałem sytuacje jak od 2 sekund świeciło się dla mnie zielone a kierowca ciężarówki wjeżdża na skrzyżowanie i blokuje cały ruch. Piesi pasy traktują jak przedłużenie chodnika a straż miejska czy też policja zamiast zająć się sprawą to jeżdżą rano i patrzą kto krzywo zaparkował . Nawet tyłka im się nie chce z samochodu wystawić. Lenie !

aaa

tam cały czas tak jeżdżą i nie ma problemu, ważne żeby byc bogatym i można w Mławie robic wszystko 😉

Porazka

Popieram w mlawie bogaci moga wszystko a mlawska policja poprostu porazka