Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mławski PUP otrzymał dodatkowo ponad 1,3 mln zł


Już od jesieni tego roku w mławskim urzędzie pracy będą uruchomione dodatkowe środki na szkolenia zawodowe, staże, prace interwencyjne i doposażanie stanowisk pracy w ramach projektu adresowanego do osób długotrwale bezrobotnych, o niskim wykształceniu i kwalifikacjach. Projekt obejmie 95 bezrobotnych.

KSP Mława nabór

Aby otrzymać dodatkowe środki PUP przystąpił do konkursu, a złożony przez niego wniosek otrzymał niemal maksymalną liczbę punktów – a więc jedną z najwyższych ocen w ocenie komisji projektu.

– Jest to projekt, który zaczniemy realizować od listopada tego roku do końca października 2019 r. Grupą docelową, do której te działania będą kierowane to 95 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – są to osoby ujęte w tzw. trzecim profilu. Projektem obejmiemy osoby z niskim wykształceniem  (gimnazjalnym i niższym), brakiem doświadczenia zawodowego, osoby długotrwale bezrobotne, w szczególności z terenów wiejskich – mówi Witold Żerański dyrektor PUP w Mławie.

Główne działania projektu to diagnoza potrzeb osób objętych projektem, gdyż jest to grupa najdalej oddalona od rynku pracy i warsztaty rozwoju osobistego. Po tym będą szkolenia zawodowe, staże zawodowe, prace interwencyjne, refundacja kosztów wyposażenia i doposażenia stanowiska pracy.

– Z kandydatami do udziału w projekcie będą prowadzone rozmowy przez doradców zawodowych i doradców klienta. Jeżeli są też osoby, które uważają, że takie wsparcie jest im potrzebne, to zapraszamy do kontaktu z doradcami w celu udziału w projekcie – dodaje dyrektor Żerański.

Na koniec lipca w mławskim urzędzie pracy stopa bezrobocia spadła do 8 %. Oznacza to, że zarejestrowanych jako osoby bezrobotne jest 2377, w tym ok. 900 osób zarejestrowanych jest w III profilu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz